Author Topic: Carnival College (photo)  (Read 17615 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Carnival Collage (photo)
« Reply #15 on: 11/September/2010 »
nista se ne kupuje, sve se dobije od kompanije, i fotoaparat nikon D300 i uniforma i cipele i tenesice, tako da se nista nemora nositi osim ako se ne zeli.

Zavrsio je collage i sad sam odletio u Los Angeles i imam 3 dana slobodno jer cekam novi brod Splendor, koji je navodno jako dobar.
College je bio tezak prvih 5 dana i onda je bio lagan, vi koji idete srest cete Carlitu koja je foto trainer i cura je super, kako je tusinami rekao prvih par dana su nas stisnuli a onda je sve bio ok, i rekla mi je da kad odem na svoj brod da necu tako puno raditi kao na collegu.
Znaci collage je napravljen da se vidi koliko mozemo izdrzat pritiska.

Sjela je i prva placa na oni crew carticu od bank atlantic  :yahoo:

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Carnival Collage (photo)
« Reply #16 on: 11/September/2010 »
Postovanje kolegi fotografi izvsne informacije za nas kjoji  dolazimo na collage ship jos samo ako je moguce da detaljnije opises t6estove  tako da nas ne uhvate na krivoj nozi

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Carnival Collage (photo)
« Reply #17 on: 14/September/2010 »
Postovanje kolegi fotografi izvsne informacije za nas kjoji  dolazimo na collage ship jos samo ako je moguce da detaljnije opises t6estove  tako da nas ne uhvate na krivoj nozi

vec sam zaboravio sto je bilo na testu, uglavnom nitko nije pao test, cak i kolega iz zagreba koji nije fotograf pa je mislio da ce pasti na testu, jer test je samo 30% evaluacije, ostalo je ponasanje, vjestina slikanja i slicno.

Vaznije im je kako se ponasas i kakve slike ti ispadaju.
test je bio o poslavljanju studija i nesto o kameri Nikon D300 i slicno, a to samo trebas pohvatati na collegu.
Recimo pitanje je bilo kakve setings ces staviti kada slikas portrete, odgovor je iso 200, shuter speed 125, i aparture f9. jer je tako na svim portretima i to se nikad ne mjenja.

tko bude poslje collega dolazio na splendor, menader je super lik, bas sam sad sjedio s njime u officu, rumunj je i bas je faca, samo sam to zelio, da nije neki bezveze, vec me stavlja za trening lab tehnician.

 

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Carnival College (photo)
« Reply #18 on: 19/September/2010 »
danas je kolega iz bosne dobio otkaz, puhao je i imao je previse alkohola u krvi a bio je na radnom mjestu i po kratkom postupku je otpracen na aerodrom natrag u BIH cim smo se vratili u Los Angeles.
Netreba se s time za*****avat, a jos sam ga gledao kako pije i palo mi je to napamet.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pressure Makes Diamonds
« Reply #19 on: 19/September/2010 »
danas je kolega iz bosne dobio otkaz, puhao je i imao je previse alkohola u krvi a bio je na radnom mjestu i po kratkom postupku je otpracen na aerodrom natrag u BIH cim smo se vratili u Los Angeles.
Netreba se s time za*****avat, a jos sam ga gledao kako pije i palo mi je to napamet.


Već ga vidim na forumu, pita kako dobiti posao na drugoj kompaniji +U+

Brodski lajfstajl nije za svakoga, tj. ne može svatko podnijeti stres kojem si na brodu izložen.
Nekoga taj stres ojača, nekoga uništi.

Vidio sam dobar natpis jednom na Disneyu, na A decku, kod filipinaca, netko je isprintao papir i zalijepio ga selotejpom za metalnu pregradu, pisalo je ... Pressure Makes Diamonds.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Carnival College (photo)
« Reply #20 on: 19/September/2010 »
Hahahah. Sef optimista. Sefe pomozi ljudima. Pomoci ce i oni tebi kad tako zaglibish. :)

Zato ja ne cugam, a pogotovo na poslu. Premda na zadnjem poslu me terali gazde da popijem tu i tam jer "ne vole cistunce".

Treba biti ozbiljan, pogotovo strana zemlja. Nisi doma.

Svidja mi se izrekica. Stavljam na facebook. :)

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Carnival College (photo)
« Reply #21 on: 21/September/2010 »
ma treba znati kad i koliko pijes, njemu je smrdilo iz usta, i jos ga je uhvatio jedan od glavnih sefova za cijelu flotu.

I jos se nesto desilo, oni sefty mitinzi na kojima rijesavamo pitanja kako se ponasati u slucaju nuzde ili opasnosti, moram priznati da uvjek zijevam na njima i uvjek sve polozim bez problema, i nikad nisam mislio da ce mi to trebati, medutim evo stajao sam na radnom mjestu, slikao portrete i pao neki covjek, razbio glavu, krv strcala po svuda, onesvjestio se, ja sam bo najblizi njemu, skocio do bara reko da zovu 911, drzao sam mu glavu na strani da ne pregrize jezik, imao sam krvi na rukama....a dan prije sam opet bio na predavanju sta da se radi ako bude neka nesreca i projurilo mi kroz glavu kako je to tom covjeku mozda spasilo zivot...vise nebudem zijevao na predavanju.  :deda:

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Carnival College (photo)
« Reply #22 on: 30/September/2010 »
evo da se malo javim...meni je bas dobro, imam dobar tim na splendoru i menadera, svaki tjedan menader daje dvoje ljudi cijeli slobodan dan, tako da se rotiramo, nemoram se ni pojaviti na poslu taj dan....raspored nam je dobar, danas trebam se pojaviti na poslu tek u 16 sati, znaci imao sam cijelo jutro i podne slobodno....ah dobar zivot.

A sto se tice zarade zaradujemo i bonus, prosli kruize smo zaradili $65 extra na placu, nadam se da ce i ovaj kruze :)
Za sad se carnival cini sasvim ok i nemam se nicemu bunit, placa sjeda direktno na maestro karticu u bank atlantic i radi na svakom bankomatu, isprobao sam i na brodu i na kopnu.

Jedino je bed ako se dobije brod koji radi 3 dana krstarenja onda se puno radi, moj radi 7 i zivot je lagan

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: Carnival College (photo)
« Reply #23 on: 30/September/2010 »
Tooo Mare..odlične vijesti, al' naravno sve zavisi od menadžera!
Jedno pitanje Mare..koliko traje ugovor fotografa kada se ide u Carnival kompaniju, ja sam čuo da je 8 mjeseci!? Mene interesuje da li je u tih 8 mjeseci uračunata i obuka ili tih 8 mjeseci počinje od momenta kada se završi obuka i kada se "zvanično" počne sa radom na nekom od njihovih brodova!? i ja sam čuo da je prosječna plata fotografa u prosjeku sa bonusima od 1500 - 2000 dolara!

Pozdrav

Offline raksi zd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Carnival College (photo)
« Reply #24 on: 30/September/2010 »
evo da se malo javim...meni je bas dobro, imam dobar tim na splendoru i menadera, svaki tjedan menader daje dvoje ljudi cijeli slobodan dan, tako da se rotiramo, nemoram se ni pojaviti na poslu taj dan....raspored nam je dobar, danas trebam se pojaviti na poslu tek u 16 sati, znaci imao sam cijelo jutro i podne slobodno....ah dobar zivot.

A sto se tice zarade zaradujemo i bonus, prosli kruize smo zaradili $65 extra na placu, nadam se da ce i ovaj kruze :)
Za sad se carnival cini sasvim ok i nemam se nicemu bunit, placa sjeda direktno na maestro karticu u bank atlantic i radi na svakom bankomatu, isprobao sam i na brodu i na kopnu.

Jedino je bed ako se dobije brod koji radi 3 dana krstarenja onda se puno radi, moj radi 7 i zivot je lagan


super marko, evo ja za 14 dana letim u miami na imagination.. prvo foto college treba rijesit :) uglavnom nadam se dobrom rasporedu i mirnom moru  :banana:

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Carnival College (photo)
« Reply #25 on: 06/October/2010 »
costarico, ugovor tece od prvog dana, jer i na treningu dobivas placu, samo ne dobivas bonus, bonus dobivas tek kad dobijes stalni brod, ugovor je 8 mjeseci.

dok si trainee imas $1000 placu, onda kad postanes fotograf imas 1200 + bonuse, a koliko ce bit bonusa zavisi od broda, nek mozda nemaju nikad bonus ako nemaju srece.

Medutim evo mi smo dobar tim, imamo dosta veliki postotak slika po gostu pa zaradujemo, sve je timski rad.
I ovaj kruize je pao bonus, $45 ovaj puta, tako da kako sad stvari stoje bit ce svaki kruise bonus, samo zavisi koliko potegnemo, cini mi se da bi ovaj kruize moga biti i $100 ako imam srece.
Tako da sta ja znam sve ukupno se nadam $1400-$1500 mjesecno za sada.

Avima koji idu na college zelim srecu i dobar brod, meni je fakat odlicno, danas radim samo 5 sati ukupno.
jedino me zub boli, i moram spiskat $500 na popravak, jer carnival placa samo vadenje zuba, a to necu  :(

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Carnival College (photo)
« Reply #26 on: 27/October/2010 »
evo update za buduce carnivalce, za sada je sve ok, placa sjeda uredno, zaraduje se bonus svaki cruise, sreli smo Image fotografe u mexicu na royal caribien, zaraduju duplo manje od nas...nista se tamo nije promjenilo.
Nije u redu govoriti nista protiv neke kompanije, al zato mogu reci barem da ovdje ne brinem za lovu, sjeda tocno u dan svaka 2 tjedna i milina, za sada je zarada oko $1400-$1500 mjesecno
radno vrijeme za sad super, dosta slobodnog vremena...pozdrav svimaaaaaaaa

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Re: Carnival College (photo)
« Reply #27 on: 28/October/2010 »
costarico, ugovor tece od prvog dana, jer i na treningu dobivas placu, samo ne dobivas bonus, bonus dobivas tek kad dobijes stalni brod, ugovor je 8 mjeseci.

dok si trainee imas $1000 placu, onda kad postanes fotograf imas 1200 + bonuse, a koliko ce bit bonusa zavisi od broda, nek mozda nemaju nikad bonus ako nemaju srece.

Medutim evo mi smo dobar tim, imamo dosta veliki postotak slika po gostu pa zaradujemo, sve je timski rad.
I ovaj kruize je pao bonus, $45 ovaj puta, tako da kako sad stvari stoje bit ce svaki kruise bonus, samo zavisi koliko potegnemo, cini mi se da bi ovaj kruize moga biti i $100 ako imam srece.
Tako da sta ja znam sve ukupno se nadam $1400-$1500 mjesecno za sada.

Avima koji idu na college zelim srecu i dobar brod, meni je fakat odlicno, danas radim samo 5 sati ukupno.
jedino me zub boli, i moram spiskat $500 na popravak, jer carnival placa samo vadenje zuba, a to necu  :(

hhahaha nama je bonus prosli kruz bio jedinstveni 1 dolar wooooohhhhhhhhhhhhhhhhhooooooo
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Carnival College (photo)
« Reply #28 on: 28/October/2010 »
bolje 1 nego nijedan :)
nama je bio $33 prosli kruize.
Zato nam je ovaj kruze jaako dobar, ako pogodimo buget bonus ce biti $200!

Offline Le Barbu

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
  • Idemo na Broo-ood -aka- Ješ?emo pe?enog zeca
    • View Profile
Re: test number 3
« Reply #29 on: 30/October/2010 »
I evo i danas je bio test number 3:

pitanja su opet bila o pozama za portrete, kako se koristi lightmeter, koliko vrsta poza imamo za formalne i koliko za casual portrete, onda pitanje da nacrtamo osobu i gdje moraju biti postavljena svijetla za studio da bi expozicija bila najbolja...itd.



Brate, zanima me da li koristite nekakve skripte i ako ih koristite, postoje li u pdf-u? Volio bih da bacim pogled, da vidim šta me čeka ako dobijem posao. Uživaj i srećan rad!