Author Topic: Staff ili crew?  (Read 36680 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Staff ili crew?
« Reply #45 on: 30/August/2011 »
Nazalost mali je broj ljudi koji rade u dinning roomu koje sam upoznao da nisu imali problema sa ledjima  :(. Uglavnom ledja prva stradaju od teskih trayeva i tanjira. I dosta waitera ima probleme sa prosirenim venama na nogama, to je ono sto sam ja primetio. Zarada jeste bolja, ali ja sam pre za neki staff posao pa polako napredovanje. Moje misljenje samo naravno.

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Staff ili crew?
« Reply #46 on: 31/August/2011 »
....ali hocu da se obezbedim za ceo zivot.

Ja mislim (ali bez zezanja) da to mogu da kazu samo milioneri.. pa i oni propadnu nekad zacas.. sve je relativno Aleksije...  +U+


Gnothi Seauton

Offline aleksije d krejzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Staff ili crew?
« Reply #47 on: 01/September/2011 »
Ja bih bio zadovoljan sa 1500+ evra mescno iz sigurnih investicija...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Staff ili crew?
« Reply #48 on: 21/September/2011 »


 :neee:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aleksije d krejzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Staff ili crew?
« Reply #49 on: 05/October/2011 »
lofl! :D
Update: Ljudi na ovom brodu pokusavaju da me ubace u art kao art asoscieta xD
Ako ne idem u giftshop, ovde od promocija nema nista, zbog novog sistema imaju previse visih pozicija, da ne tupim... Pozz iz suncanog Cabo San Lucasa :D

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Staff ili crew?
« Reply #50 on: 19/February/2014 »
Poanta cijele ove prepirke je da čovjek radi ono što mu ide i što voli...
Ako netko ima 5,6 godina iskustva u konobarenju normalno da neće ići za fotografa (osim u iznimnom slučaju da ima afiniteta za fotografiju), isto tako ako se netko bavi fotografijom logično je da će se prijaviti za posao fotografa bez obzira što je manje plaćen i što možda neče fotografirati ono što bi htio. I jedno i drugo je iskustvo, ako je čovjek predan i ambiciozan na svom području će jednom zarađivati dovoljnu sumu da ne mora žaliti zašto nije odabrao drugu karijeru.

Ugled čini ogroman faktor u socijalnim odnosima, to su činjenice. Drugačije ljudi reagiraju i percipiraju osobu kada kaže da je fotograf ili konobar. Pa kome pravo kome krivo tako je to. Posao ili karijera će vam biti onakvi kakve ih sami izaberete. To što većina ljudi odluči 10 godina rintati 12 sati dnevno sa tacnom u ruci da bi otvorili kafić je samo njihov izbor, nipošto jedini način ili recept uspjeha u karijeri.

"It always seems impossible until it's done"

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Staff ili crew?
« Reply #51 on: 19/February/2014 »
ne znam ja ne bih volela da provedem godine kao konobarica

pare odu, slaba usteda a u CV-ju stoji konobarica 5 godina


neka hvala......

pricajte sta hocete ali kad s takvim cv-om dodjete na neko ozbiljno mesto nece vas uzeti za ozbljino, sve I da ga ubedjujete dva dana kako ste sposobni,,,,

dakle, meni je bitno iskustvo......
pare su na trecem mestu.....

Offline Gia

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: Staff ili crew?
« Reply #52 on: 10/March/2014 »
ne znam ja ne bih volela da provedem godine kao konobarica

pare odu, slaba usteda a u CV-ju stoji konobarica 5 godina


neka hvala......

pricajte sta hocete ali kad s takvim cv-om dodjete na neko ozbiljno mesto nece vas uzeti za ozbljino, sve I da ga ubedjujete dva dana kako ste sposobni,,,,

dakle, meni je bitno iskustvo......
pare su na trecem mestu.....

 ::yes::
Nikad ne dijeli djevojci kompliment u vezi njenih brkova,ma koliko god bili fantasticni

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Staff ili crew?
« Reply #53 on: 11/March/2014 »
Ne znam kad pricate o stresu svaka pozicija nosi stress.
Sto se tice fotografa tek kad sam dosla na brod videla sam koliko rintaju. Namestaju, premestaju, svaki port smaraju goste na gangveju da se slikaju. Tako da nije to bas manekenski posao kako mi se ucinio prvi dan.
Konobari imaju katastrofa radon vreme, nemaju slobodu kretanja..itd
Youth staff...ovako moj posao nije fizicki tezak ali Amerikanci su u odnosu na nas , da kazem....drugaciji.....za svaku sitnicu se zale......dete vristi na ulazu I mi po pravilu ne smemo da uzimamo takvu decu dok ih roditelji ne smire. Ja k****n da se ne bi zalili uzmem dete koje histericno place (smirim ga posle 2 minute).
Koleginica sutradan na poslu ista situacija ona kaze mami da ne moze takvo dete da primi.
Sta se desi mama digne frku ocrni koleginicu kod Guest Service, napravi njoj problem iako je sve uradila po propisu. Napravi meni jer sam prethodno uradila po svom . Milion pravila. Ne biste verovali. Ako dete ima 3 godine mozemo da menjamo pelene , ako ima 3 godine I 7 meseci. Too big.
Sve ima svoj proces I pravila. Kakvu kesu koristite da menjate pelene. Ne smete da napustite playroom bez kese sa prvom pomoci.
Pa pravila o promeni grupe. Pa alergije. Pre nego sto se daje hrana moraju da se provere sve alergije. Pa ako deca imaju astmu...itd. Radila sam svakojakom decom nikad u zivotu nisam videla ovoliko alergicnu decu. Nema na sta nisu alergicni. Ili su hiperaktivni pa su na tabletama.
Ne znam za sta konobari dobijaju otkaze ali Youth Staff zbog jedne greske ide kuci.I to ne mora da bude tvoja greska.Recimo radis sa nesposobnim kolegom, ili se napio sinoc pa mu nije dan. Ti menjas pelene, on se zagleda u mobilni ti uopste nisi u igraonici. Dete otvori vrata I ode.
Cao Ragaci I ti I kolega idete baj baj. I tu nema rasprave niti objasnjavanja.  Tako da je sama ta cinjenica stresna. Na stranu sto je sve ostalo stresno od dece koja padaju pa se udare I slicno.  Opet kad je malo dece posao je dosadan.
Na stranu ja volim da organizujem aktivnosti I volim ovo sto radim ali cinjenica da tudja greska moze da me posalje kuci I da moja greska moze nekog drugog da uvali u nevolju nosi neku vrstu stalnog stresa i stalnog opreza.
Ja se opet ni sa kim na brodu ne bih menjala!!!!! :party:
(osim CTC  :rofl: )

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Staff ili crew?
« Reply #54 on: 18/March/2014 »
Sta ste se uhvatili za te konobare i fotografe.... oT  nek isprica neko kako prolaze bartenderi i kako se oni kotiraju ili cene na brodu!!??  :tuctuc: