Author Topic: C1/D Viza (potrebni formulari i dokumenti, kako popuniti,...)  (Read 200356 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Tema po zeljama korisnika  +U+

Dole imate objasnjeno kako se popunjava i sta treba





PDF's


1. C1/D viza u Beogradu i Popunjavanje DS 160  

2. C1/D viza u Zagrebu i  Popunjavanje DS 160    



Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
 :uzdravlje:

Dobio sam vizu na 3 godine, dok su svi prisutni i mnogi koje sam pitao- dobili
na 1 godinu pri prvom ugovoru!? Mozda je tome doprinelo moje "zezanje" na intervjuu
sa ludim amerom koji je umirao od smeha kad je video na popunjenom obrascu za vizu:
"retired". Hehe, naravno da nisam ukapirao o cemu se radi odmah...

Nego mene zanima kao i mnoge - koje su prednosti/ mogucnosti ove vize C1/D. Jedino
sto sam pronasao na nekom forumu tipa da mozes ostati u USA maksimum 29 dana... ali
i da je jedan mornar zatrazio posle prvih godinu dana B1 ili B2 vizu bese, i da je
uredno dobio u ambasadi. Zna li neko nesto?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Sa C1/D vizom mozes ostati u USA 30 dana, ako si hrvat. Filipinci samo jedan dan. Znaci, zavisi od nacionalnosti.
Ja znam rumunja koji je poslije nekoliko C1/D viza, zatrazio i dobio B1.
Ja sam drugi puta kada sam trazio dobio C1/D na 5 godina, iako nisam ni trazio.
Danas imam B1 na 5 godina, i kroz nekoliko godina bih mogao imati uvjete traziti i drzavljanstvo, ali to je vec neka druga prica ...  :hekla:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Jesu li svi koji su konkurisali,bili primljeni na prekookeanske uglavnom i dobijali usa vizu?
Sta je odlucujuci faktor(sem da nisi kaznjavan ili odbijen nekad...)Ostalo? :pop:
tmia

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Jesu li svi koji su konkurisali,bili primljeni na prekookeanske uglavnom i dobijali usa vizu?
Sta je odlucujuci faktor(sem da nisi kaznjavan ili odbijen nekad...)Ostalo? :pop:

mene su samo pitali gdje idem i sto cu raditi i to je sve ...

vjerovatno samo provjeravaju znanje engleskog.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Sta ne proveravaju bilo sta licno,ne razumem? :rtfm:
Obzirom da si iz zemlje Srbije,znas kako mene kad zovu ovde drugi imaju 2 sata razgovora a mi 30 min za iste pare.. oT
Decko kaze da su nas svrstali u grupu sa Avganistanom...auuuuu....
Samo to ne znaci da smo losi radnici,sta vise dosta dobro se pokazali svi sa prostora bivse Juge i svi se medjusobno slazu sto mi je drago.... :-))))'
tmia

Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Jesu li svi koji su konkurisali,bili primljeni na prekookeanske uglavnom i dobijali usa vizu?
Sta je odlucujuci faktor(sem da nisi kaznjavan ili odbijen nekad...)

Sta ne proveravaju bilo sta licno,ne razumem? :rtfm:
Obzirom da si iz zemlje Srbije,znas kako mene kad zovu ovde drugi imaju 2 sata razgovora a mi 30 min za iste pare.. oT
Decko kaze da su nas svrstali u grupu sa Avganistanom...auuuuu....
Samo to ne znaci da smo losi radnici,sta vise dosta dobro se pokazali svi sa prostora bivse Juge i svi se medjusobno slazu sto mi je drago.... :-))))'

Ne proveravaju dal si osudjivan, zaposlen, dal smo mi muski sluzili vojsku i sl. - ne traze nista SEM ugovora, uredno popunjenih formulara i bar osnovnog engleskog.
Za odbijenicu ne znam, mada ne bi trebalo biti problema ukoliko nisi prekrsio/la zakon i sl.
Kazes da razgovor u ambasadi traje 2 sata!?  ""]] Svako sa kim sam pricao razgovor na salteru sa konzulom traje maksimum 5 minuta.

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Ma ne,ne....razgovor sa broda telefonom...kuci...na to sam mislila!
Za iste pare nemaju svi isti tretman... :nono:
Kad se zove Srbija duplo vise kosta nego neka druga zapadna zemlja.... oT
tmia

studenacv

  • Guest
Hej ako neko moze da mipomogne ko je vec bio na razgovoru za vizu u americkoj ambasadi u beogradu....
sta je sve potrebno za intervju osim ugovora... sta te pitaju otprilike koje formulare treba da popunis... i sto vise detalja imate posto me u agenciji uopste nisu spremili za intervju... hvala unapred   ;D

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Ovako evo detaljnog objasnjenja sto se tice kako ispuniti i sta uraditi

1. Kupiti PIN u Raiffaisen banci (U BIH je barem ta banka)
   - NAPOMENA : PIN kod je aktivan tek nakon 24h sto znaci da mozete tek sutra da zovete ambasadu kada je taj kod aktivan
                       PIN kod je vazeci 48h sto znaci ako kupite pin u cetvrtak i n zovete u
                       ambasadu u petak vjertovatno ce vam isteci (ne znam da li racunaju vikend u taj)
2. Slika 5x5 - napomenuti da Vam treba za vizu jer podloga mora biti bijela i da je glava na slici malo veca
3. Uplatiti u Banci (Raiffaisen u BIH) 130$ ali to se moze promijeniti jer je prosle godine bilo 150$,
                       ali u banci recite za sta placate i taj racun cuvajte i dajte u ambasadi
4. Ispuniti online formular DS-156 na adresi https://evisaforms.state.gov/ i odstampati i potpisati - dolje cu Vam objasniti kako se ispunjava
5. DS-157 formular skinuti i odstampati onda upisati podatke. Link je http://www.visapro.com/Download/DS-157-Form.pdf
6. Letter of emplyment-  sto Vam mora poslati agent ili kompanija

KAKO ISPUNITI FORMULAR DS-156 ZA C1/D

VAZNO: Ukoliko nemate informaciju kao npr. state obavezno upisati none
           none morate upisati u sva prazna mjesta gdje ne upisujete informacije
1.  Passport Number: Broj pasosa/putovnice
2.  Place of Issuance: Mjesto izdavanja pasosa/putovnice
    City: Grad
    Country: Drzava
    State/Province: Republika UPISATI none ako nemate
3.  Issuing Country: Odabrati drzavu gdje je izdat pasos/putovnica
4.  Issuance Date (dd-mmm-yyyy): Datum izdavanja pasosa/putovnice upisati datum odabrati mjesec i upisati godinu
5.  Expiration Date (dd-mmm-yyyy): Datum isteka pasosa/putovnice upisati datum odabrati mjesec i upisati godinu
6.  Surnames (As in Passport): Prezime
7.  First and Middle Names (As in Passport): Ime
8.  Other surnames used (Maiden, Religious, Professional, Aliases): Vase prezime iz proslosti tj. djevojacko za zene ili ako imate dva prezimena UPISATI none ako nemate
9.  Other First and Middle Names Used: Ostala imena i sl. UPISATI none ako nemate
10. Date of Birth (dd-mmm-yyyy): Datum rodjenja, upisati datum odabrati mjesec i upisati godinu
11. Place of Birth: Mjesto rodjenja
     City: Grad
     Country: Odabrati drzavu
     State/Province: Republika UPISATI none ako nemate
12. Nationality: Nacionalnost odabrati koja je npr. Poland, Croatia, Bosnia, Serbia, Macedonia itd vec koja je vasa
13: Sex: Pol, kliknuti na male ili female. Male - musko, Female - zensko
14. National Identification Number: Vas JMBG ili kako ga vec zovu znaci identifikacioni broj koji Vam je licnoj/osobnoj, rodnom listi i sl.
15. Home Address: Kucna adresa
     Street Address Line 1: Upisite Vasu kucnu adresu sa brojem
     Street Address Line 2: Ukoliko Vam je predugacka adresa mozete ovdje upisti taj produzetak UPISATI none ako nemate
     City: Grad gdje zivite
     State/Province: Republika UPISATI none ako nemate
     Postal Code: ZIP tj. broj poste
     Country: Odabrati zemlju
16. Home Telephone Number: Kucni telefonski broj UPISATI none ako nemate
     Business Phone Number: Tel. Broj kompanije za koju radite tj. za koju ce te raditi (imate na Letter of employment) UPISATI none ako nemate
     Mobile/Cell Number: Vas broj mobitela UPISATI none ako nemate
     Fax Number: Vas broj fax-a UPISATI none ako nemate
     Business Fax Number: Fax Broj kompanije za koju radite tj. za koju ce te raditi (imate na Letter of employment) UPISATI none ako nemate
     Pager Number: Broj pagera UPISATI none ako nemate
17. Marital Status: Bracno stanje, odabrati jedno od
     Married - u braku
     Single (Never Married) - samac (nikad do sada vjencan)
     Widowed - udovac/udovica
     Divorced -razveden(a)
     Separated - odvojen (ne zive zajedno)
18. Spouse's Full Name: Ime supruznika (pise se i ako ste razvedeni) UPISATI none ako nemate
19. Spouse's DOB (dd-mmm-yyyy): Datum rodjenja supruznika (pise se i ako ste razvedeni) UPISATI none ako nemate
20. Name and Address of Present Employer or School: Naziv i adresa kompanije za koju idete raditi
     Name: Pun naziv komapnije za koju idete raditi
     Address of Present Employer: Puna adesa komapnije za koju idete raditi
21. Present Occupation: Trenutno zanimanje tu se pise pozicija na koju idete, npr. phtotographer
22. When Do You Intend To Arrive In The U.S.?: Datum kada tebate da udjete u USA, to Imate na letter of employment datum Vaseg sign on
23. Email Address: Vasa e-mail adresa UPISATI none ako nemate
24. At What Address Will You Stay in The U.S.?: Adresa na kojoj ce te boraviti dok ste u USA, to je u stvari adresa hotela
                                                                ali ako ne ostajete u hotelu vec idete odmah u luku OBAVEZNO pisati TRANSIT
     Street Address Line 1: Upisite adresu hotela sa brojem
     Street Address Line 2: Ukoliko Vam je predugacka adresa mozete ovdje upisti taj produzetak UPISATI none ako nemate
     City: Grad gdje je hotel
     State/Province: Republika ili provincijaUPISATI none ako nemate
     Postal Code: ZIP tj. broj poste
25. Name and Telephone Numbers of Person in U.S. Who You Will Be Staying With or Visiting for Tourism or Business: Ovdje pisete
                   Ime i prezime osobe koja Vam je potpisala letter of employment to imate kod pecata
     Name: Ime i prezime
     Home Phone: Njegov kucni broj UPISATI none ako nemate
     Business Phone: Broj telefona kompanije, imate na letter of employment
     Cell Phone: Broj mobitela UPISATI none ako nemate
26. How Long Do You Intend To Stay in The U.S.?: Koliko dugo ce te ostati u USA, npr. 1 day ako cete samo prociu kroz US ili ako imate
                                                                     neke teninge tamo onda 9 days ili koliko vec traje
27. What is The Purpose of Your Trip?: Sta je svrha Vaseg putovanja, mozete upisati Work on a ship
28. Who Will Pay For Your Trip?: Ko placa Vas prevoz, to zavisi ako placate sami onda upisete da ste to vi ako placa kompanija onda naziv kompanije
29. Have You Ever Been in The U.S.?: Da li ste vec bili u USA kliknuti na yes - da ili no - ne
     WHEN?: Kada upisati datum, odabrati mjesec u pisati godinu UPISATI none ako niste
     FOR HOW LONG?: Koliko dugo npr. 7 days i sl. to znate vec koliko ste bili
     Enter Additional Visits to the U.S. Here: Upisati ostale posjete tj. ako ste opet bili u US vise puta onda upiste b]UPISATI none ako niste[/b]
30. Have You Ever Been Issued a U.S. Visa?: Da li ste ikada zatrazili US vizu
     Odabrati yes ili no
     WHEN?: Kada, upisati datum, odabrati mjesec u pisati godinu UPISATI none ako niste
     WHERE?: Gdje, upisati npr. US embassy Zagreb ili gdje ste trazili UPISATI none ako niste
     WHAT TYPE OF VISA?: KOji tip vize. MOrate odabrati koju ste trazili, ako niste onda ne dirati
     Enter Additional Visa Issuances Here: Ako ste imali vise zahtjeva za vizu za USA onda upisati UPISATI none ako niste
31. Have You Ever Been Refused a U.S. Visa?: Da li ste bili odbijeni za vizu
     Odabrati yes ili no
     WHEN?: Kada, upisati datum, odabrati mjesec u pisati godinu UPISATI none ako niste
     WHERE?: Gdje, upisati npr. US embassy Zagreb ili gdje ste trazili UPISATI none ako niste
     WHAT TYPE OF VISA?: KOji tip vize. MOrate odabrati koju ste trazili, ako niste onda ne dirati
     Enter Additional Visa Issuances Here: Ako ste vise puta odbijeni za vizu za USA onda upisati UPISATI none ako niste
32. Do You Intend To Work in The U.S.?: Da li namjeravate raditi u US, posto ce te raditi na brodu onda odaberete NO jer ste na brodu ne na kopnu
     Odabrati yes ili no
     (If YES, give the name and complete address of U.S. employer.): UPISATI none
33. Do You Intend To Study in The U.S.?: Da li namjeravate studirati u US, odaberete NO
     Odabrati yes ili no
     If YES, give the name and complete address of the school.): UPISATI none
34. Names and Relationships of Persons Traveling With You: Imena i kojem ste srodstvu sa osobama sa kojim putujete,
     posto putujete sami a ne sa familijom  UPISATI none
35. Has Your U.S. Visa Ever Been Cancelled or Revoked?: Da li Vam je viza bila ikad odbijena ili ponistena odabrati yes ili no - ako nije
36. Has Anyone Ever Filed an Immigrant Visa Petition on Your Behalf: Da li je iko pisao za Vas molbu za vizu nekad
     Odabrati yes ili no
     If Yes, Who?: Ako jest napisati ako nije UPISATI none
37. Are Any of The Following Persons in The U.S., or Do They Have U.S. Legal Permanent Residence or U.S. Citizenship?
     Mark YES or NO and indicate that person's status in the U.S.
     (i.e., U.S. legal permanent resident, U.S. citizen, visiting, studying, working, etc.).:  Da li je neko od sledecih osoba legalan stanovnik US
    Husband/Wife - muz/zena Odabrati yes ili no, ako imate onda odabrati Husband ili Wife, i napisati ime ako nemate onda UPISATI none
    Fiance/Fiancee - vjerenik/vjerenica Odabrati yes ili no, ako imate onda odabrati Fiance ili Fiancee, i napisati ime ako nemate onda UPISATI none
    Father/Mother - otac/majka Odabrati yes ili no, ako imate onda odabrati Father ili Mother, i napisati ime ako nemate onda UPISATI none
    Son/Daughter - sin/kci Odabrati yes ili no, ako imate onda odabrati Son ili Daughter, i napisati ime ako nemate onda UPISATI none
    Brother/Sister - brat/sestra Odabrati yes ili no, ako imate onda odabrati Brother ili Sister i napisati ime ako nemate onda UPISATI none

38. Important Questions: Vazna pitanja da li imate kontakt sa oruzjem i da li ste kriminalac i sl. odgovori su yes ili no
     All of these questions check for the grounds of inadmissibility. If you check 'Yes' for any of them,
     you will be denied visa. In rare cases, waiver may be available and you should talk to competent i
     mmigration lawyer to discuss your case with you to see whether any such waiver may be possible.
     For most people, answers to these questions would be 'No'.
     While a YES answer does not automatically signify ineligibility for a visa, if you answered YES you may be required to personally appear before a consular officer.

39. Was this Application Prepared by Another Person on Your Behalf? Da li je ova aplikaciju popunila neka druga osoba odgovorite sa yes ili no
40. Application Prepared By: Ako Vam je neko drugi radio ovo onda navedite
      NAME: ime i prezime UPISATI none ako nemate
      Relationship to Applicant: u kojem ste odnosu sa osobom koja je popunila
      ADDRESS: Adresa, grad i drzava osobe koja je popunila
     Signature of Person Preparing Form: Potpis te osobe koja je u vase ima uradila
     DATE (dd-month-yyyy) datum kada je uradjeno ako niste vi sami


41. I certify that I have read and understood all the questions set forth in this application and the answers I have furnished on this form are true and correct to the best of my knowledge and belief. I understand that any false or misleading statement may result in the permanent refusal of a visa or denial of entry into the United States. I understand that possession of a visa does not automatically entitle the bearer to enter the United States of America upon arrival at a port of entry if he or she is found inadmissible.

APPLICANT'S SIGNATURE: vas potpis kada se isprinta DATE (dd-month-yyyy) datum kada ste ispunili
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Ovako evo detaljnog objasnjenja sto se tice kako ispuniti i sta uraditi
VAZNO: Ukoliko nemate informaciju kao npr. state obavezno upisati none
           none morate upisati u sva prazna mjesta gdje ne upisujete informacije


Umesto "none" se moze upisati: N/A po savetu administratora iz USA ambasade u Bg-u.
Miroslave preduhitri me... Prava stvar  :uzdravlje:

zarkov

  • Guest
znam jedino da bez I95 s broda ne mozes da posetis americku obalu...samo do carine :)

doduse ja nikada nisam ni imao vremena da budem u US(osim na Alasci)...

B1 lepo :)

zarkov

  • Guest
Ma ne,ne....razgovor sa broda telefonom...kuci...na to sam mislila!
Za iste pare nemaju svi isti tretman... :nono:
Kad se zove Srbija duplo vise kosta nego neka druga zapadna zemlja.... oT

17 minuta sam ja imao za 10$...Makedonac cini mi se 35 minuta...Filipinac jos vise...a Evropljanin, pa i Meksikanac jos vise...
jbg kada smo poslednja rupa...dok u Makedoniji Tmobile je verovatno razlog...ali ovo je druga tema....
cak smo imali i mogucnost besplatnog poziva s Aljaske, preko Tmobile linija, cak i fiksne linije u Srbiji, ali nam je PSD(passenger service director) zabranio posle, jer je vecina zloupotrebljavala to, telefoniralo je u radno vreme...

Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
znam jedino da bez I95 s broda ne mozes da posetis americku obalu...samo do carine :)

doduse ja nikada nisam ni imao vremena da budem u US(osim na Alasci)...

B1 lepo :)

ha, kakav sad I95 s sta je to, kako se dobija? carina?
znaci ja se ne mogu ni videti sa devojkom... ona dolazi iz chicaga u miami da se vidimo.........  :rofl:

zarkov

  • Guest
ha, kakav sad I95 s sta je to, kako se dobija? carina?
znaci ja se ne mogu ni videti sa devojkom... ona dolazi iz chicaga u miami da se vidimo.........  :rofl:


moze da dodje na brod, kao posetilac, visitor, dok je brod u luci...ukoliko ne dobijes I95, a ukoliko si prvi put u US, tesko da ces dobiti odmah taj papiric...a moze i da dodje da radi na isti brod :)
link, http://forms.cbp.gov/pdf/CBP_Form_I95.pdf