Author Topic: C1/D Viza (potrebni formulari i dokumenti, kako popuniti,...)  (Read 200388 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
viza
« Reply #165 on: 09/May/2010 »
:)
Šefe mene interesuje kada odradiš prvi ugovor na Royalu,dali može da se ostane u miami tačnije u atlanti bar sedmicu kod familije...
pozzzz :plovim:

To zavisi od nacionalne pripadnosti. Hrvati mogu ostati 28 dana, Filipinci 1 dan ... ne znam koliko BiH
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Može li se imati dve američke vize u pasošu?
Ili mora da se sačeka da jedna istekne da bi aplicirao za drugu?
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Može li se imati dve američke vize u pasošu?
Ili mora da se sačeka da jedna istekne da bi aplicirao za drugu?

pa preljepit če ti staru s novom valjda.

Offline levykk

  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Kod shengenske vize, ona se ponistava i izdaje se novi na novu stranicu.
:run: :plovim: :run:

Offline alamo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • kocka je bacena
    • View Profile
viza
« Reply #169 on: 17/May/2010 »
Šefe pa ka filipinci mogu dan valjda i mi iz bosne možemo bar tri dana,,,pozzzzz
 :uzdravlje:
samo padobranci znaju zasto ptice pjevaju

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
viza
« Reply #170 on: 18/May/2010 »
šefe jel se može ostat i ako se nema rodbine, turistički??
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
viza
« Reply #171 on: 18/May/2010 »
šefe jel se može ostat i ako se nema rodbine, turistički??

pa normalno, ali savjetujem i da poslije prvog ugovora tražite B1 vizu, sa njom se može ostati puno duže nego sa C1/D
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
viza
« Reply #172 on: 18/May/2010 »
nego šefe recimo ako imaš B1 i onda napraciš C1, B1 je  i dalje važeći pretpostavljam.
ča je  život vengo fantažija

Offline alamo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • kocka je bacena
    • View Profile
BRITANSKA VIZA...kako se zove viza za koju mi apliciramo,kad mislim mislim na nas pomorce,,jel iko vadio britansku vizu...
znam sve za aplikaciju ali kad kreneš sa aplikacijom treba navesti vrstu aplikacije tj.vise,,,znal iko išta o tome...

 :uzdravlje:
samo padobranci znaju zasto ptice pjevaju

Offline levykk

  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Napisao sam, ali je izbrisano, nema veze...  +U+

Ovako, UK ne trazi tranzitnu vizu ako si iz Bosne:
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/travellingtotheuk/
http://en.wikipedia.org/wiki/EU_visa_list
:run: :plovim: :run:

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
viza
« Reply #175 on: 20/May/2010 »
dovoljno je meni i ovih 28 dana(za početak), ostao bi možda tjedan-dva malo da uživam,a jel to onda kad idemo s broda moramo napomenit radi karte za avio ili kad dobijemo kartu to riješimo na aerodromu??
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: viza
« Reply #176 on: 21/May/2010 »
dovoljno je meni i ovih 28 dana(za početak), ostao bi možda tjedan-dva malo da uživam,a jel to onda kad idemo s broda moramo napomenit radi karte za avio ili kad dobijemo kartu to riješimo na aerodromu??

Većina kompanija će od tebe tražiti da ispuniš Travel request form, i to oko 1.5 mjesec prije tvojega odlaska, i isto tako većinu njih ne zanimaju tvoji privatni turistički aranžmani nego će ti organizirati kartu isti dan kada se iskrcavaš sa broda, a ostalo je tvoja stvar.

Ja sam imao sreće sa Disney-em, jer su oni puno razumniji nego ove veće kompanije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline vanjarez

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
20. maj, 2010
Ambasada Sjedinjenih Američkih Država

Beograd

Ambasada Sjedinjenih Država objavljuje produženje roka važenja viza za putnike iz Srbije

U četvrtak, 20. maja, ambasadorka Sjedinjenih Država u Srbiji Meri Vorlik objavila je da se, počevši od danas, važnost viza za državljane Srbije koji turistički ili poslovno putuju u Sjedinjene Države produžava sa tri na deset godina. To znači da američka viza izdata putnicima iz Srbije važi za više ulazaka u SAD, a obnavlja se jednom u deset godina.

Ambasadorka Vorlik smatra da je ovo produženje roka važenja viza “znak istinskog napretka u našim odnosima. Nadam se da će uvođenje viza na deset godina sa mogućnošću više ulazaka doprineti unapređenju poslovanja između srpskih i američkih firmi i da će više srpskih turista uključiti Sjedinjene Države u svoje planove putovanja.“

“Ova odluka je konkretni pokazatelj naše vere u obećavajuću budućnost u odnosima naše dve zemlje i radujem se da sam danas u mogućnosti da podelim ove dobre vesti sa vama,“ nastavila je Vorlik.

Srpski državljani koji poseduju važeće američke vize mogu da nastave da ih koriste. Kvalifikovanim podnosiocima molbi prilikom obnovljanja vize biće odobrene nove vize na deset godina. Produžen rok važenja ne menja kriterijume odobravanja viza. Svaki podnosilac molbe za vizu koji bi bio kvalifikovan za dobijanje vize na tri godine, biće kvalifikovan i za dobijanje vize na deset godina.


Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Da li se nekome desilo da je imao 2 puta popunjene formulare za vizu? U agenciji su mi već popunili taj formular, ali sam ja to učinila i online, ne znajući da je to jedno te isto, jer sam glupa i nisam gledala i slušala sam tuđe naputke od " pametnijih " i " iskusnijih ", a oni su mi samo dali te papire i rekli da se odem uslikati. Nisam ni znala da je to DS 160  oT
Uglavnom, što sad majke ti? Imam zakazan datum u ambasadi, i imam 2 prijave sa 2 različita bar koda.  :tuctuc: oT
Šta vi pametniji mislite, hoće li mi to stvoriti problemčinu???  :(

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
pa dođi s onim iz agencije i gotovo