Author Topic: C1/D Viza (potrebni formulari i dokumenti, kako popuniti,...)  (Read 201462 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
neznam koliko se čeka na vizu?
Ukrcaj mi je trebao bit 30.6.
Međutim u agenciji vele da su mi sad nakon lječničkog dogovorili razgovor za vizu 29.6.
Kad sam pitao kako to da je to samo 1dan do ukrcaja,rekoše "možda ćeš se ukrcat tjedan dana kasnije bitno da te oni žele"
Mislim čudno mi je jer do ukrcaja ima još 20dana,neznam kako sve stignu oni koji putuju 12dana od intervjua?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ako ju ne dobiješ na vrijeme, prebukirat će ti kartu za 7 dana, nikakav problem, valjda je navala na vize pa ne možeš prije doći na red.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
neznam koliko se čeka na vizu?
Ukrcaj mi je trebao bit 30.6.
Međutim u agenciji vele da su mi sad nakon lječničkog dogovorili razgovor za vizu 29.6.
Kad sam pitao kako to da je to samo 1dan do ukrcaja,rekoše "možda ćeš se ukrcat tjedan dana kasnije bitno da te oni žele"
Mislim čudno mi je jer do ukrcaja ima još 20dana,neznam kako sve stignu oni koji putuju 12dana od intervjua?

a ne ugovaras ti sam sebi?
ja sam ugovarao sam sebi i u roku 4 dana sam imao visu u depu

Offline saolin

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Pa koliko ja znam sam zoves ambasadu i zakazes termin i naravno uvek mozes da trazis par dana ranije od datuma koji ti prvo ponude,pricas price hitno ukrcavanje i tako i ukoliko je moguce pomocice ti.Koliko sam ih razumeo sada je neki novi sistem i nema potrebe da sledeci dan ponovo dolazis po vizu nego popunis DHL tovarni list i dokumenti ti stizu na kucnu adresu u roku od 48 sati.

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
ako ju ne dobiješ na vrijeme, prebukirat će ti kartu za 7 dana, nikakav problem, valjda je navala na vize pa ne možeš prije doći na red.
Mogao bi bit problem,jer Disney brod će navodno 30.6 biti u Americi,a već 6.8 u Barceloni,pretpostavljam da mu preko oceana treba negdje 3-4tjedna,a ako se ukrcavam U Barceloni,tada sljedi plaćanje kojekakvih certifikata,jer tečajeve Disney organizira samo dok je brod u Americi.Lako moguće da već odma na početku 7og mjeseca kreće prekoocena,a tu je ukrcaj nemoguć.
Pokušat ću još dogovorit ranije vađenje vize.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Mogao bi bit problem,jer Disney brod će navodno 30.6 biti u Americi,a već 6.8 u Barceloni,pretpostavljam da mu preko oceana treba negdje 3-4tjedna,a ako se ukrcavam U Barceloni,tada sljedi plaćanje kojekakvih certifikata,jer tečajeve Disney organizira samo dok je brod u Americi.Lako moguće da već odma na početku 7og mjeseca kreće prekoocena,a tu je ukrcaj nemoguć.
Pokušat ću još dogovorit ranije vađenje vize.

datume diktira usa ambasada zapravo i tesko ga je  pomaknuti unaprijed, no nisam siguran da ti trebaju zasebni certificati u slucaju ukrcaja  u europi.
ča je  život vengo fantažija

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
datume diktira usa ambasada zapravo i tesko ga je  pomaknuti unaprijed, no nisam siguran da ti trebaju zasebni certificati u slucaju ukrcaja  u europi.
Da je to tako lako pretpostavljam da bi dogovorili vađenje vize ranije.
Tečaj koji organizira Disney i kojim se dobivaju potrebni certifikati neće se vršit dok brod plovi po Evropi tu informaciju dobih u agenciji dok su još razmišljali o ukrcaju 6.8. u Barceloni.
Vjerojatno turisti sad naviru za vrijeme ljeta pa je ambasada prenatrpana.

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile

eto neke stvari sam čini se pogrješno shvatio
http://www.disneycruisepackage.net/disneycruise2010.php

ovo je plan ljetne sezone za oba Disney broda,čini se da nema prekooceanske plovidbe.
Prema sadašnjem planu trebao bih biti ukrcan na Disney Wonder.
Prvotna razmišljanja vjerojatno su bila su da odem na Disney Magic koji tada plovi po Evropi.
Uz malo guglanja sve se sazna.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
eto neke stvari sam čini se pogrješno shvatio
http://www.disneycruisepackage.net/disneycruise2010.php

ovo je plan ljetne sezone za oba Disney broda,čini se da nema prekooceanske plovidbe.
Prema sadašnjem planu trebao bih biti ukrcan na Disney Wonder.
Prvotna razmišljanja vjerojatno su bila su da odem na Disney Magic koji tada plovi po Evropi.
Uz malo guglanja sve se sazna.


Iz mog iskustva s EP. jednostavno zanemari 50 % sto kazu o ukrcaju i kad se krcaš dok ne dobiješ LOE u ruke, jer se ispotavi da nije onako kako kažu, dok nemaš LOE neznaš gdje ideš ni kada, a LOE ti treba za USA amabsadu,

USA  ambasada, je  sastanak ujutro kad dogovore, cca 25 minuta na šalteru (prije toga prolazak kroz security još cca 25 minuta) drugi dan u 15 počinju davati vize pick up ispred ambasade...


poprilicno jednostavno, dobro organizirano i brzo
ča je  život vengo fantažija

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Iz mog iskustva s EP. jednostavno zanemari 50 % sto kazu o ukrcaju i kad se krcaš dok ne dobiješ LOE u ruke, jer se ispotavi da nije onako kako kažu, dok nemaš LOE neznaš gdje ideš ni kada, a LOE ti treba za USA amabsadu,

USA  ambasada, je  sastanak ujutro kad dogovore, cca 25 minuta na šalteru (prije toga prolazak kroz security još cca 25 minuta) drugi dan u 15 počinju davati vize pick up ispred ambasade...


poprilicno jednostavno, dobro organizirano i brzo
LOE je pretpostavljam skraćenica nekakvog dokumenta koji daju sa broda ,to mi niko nije spominjao,ali rekli su u agenciji  da me žele već 30.6 .
Ako spominju u agenciji dogovor za vizu 29.6. pretpostavljam da do tada moram dobit taj LOE?

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
neznam koliko se čeka na vizu?
Ukrcaj mi je trebao bit 30.6.
Međutim u agenciji vele da su mi sad nakon lječničkog dogovorili razgovor za vizu 29.6.
Kad sam pitao kako to da je to samo 1dan do ukrcaja,rekoše "možda ćeš se ukrcat tjedan dana kasnije bitno da te oni žele"
Mislim čudno mi je jer do ukrcaja ima još 20dana,neznam kako sve stignu oni koji putuju 12dana od intervjua?


Kako stignu? Sami nikako, ja sam morala angažirati nekoliko prijatelja da mi hodaju okolo i riješavaju stvari koje mogu.
Stres na kub !!!! Ja sam morala SVE, ali doslovno SVE riješiti u tjedan dana, znači : vizu, liječnički, tečaj, pomorsku knjižicu!
U ambasadi se vize izdaju svaki radni dan od 15-15:30 h. Za pomorsku ne kupuj biljege jer se to više ne prima, platiš 60 kn u kapetaniji.
Ja sam 70 kn biljega bacila u vjetar, i za vizu su mi rekli da dođem iza 15, pa sam dobila slom kad sam došla u 16, a tamo nikog osim zaštitara...nitko mi nije rekao da se vize dižu DO 15:30. Uglavnom, sretno :) Ja odoh sutra ujutro  :-))))'

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
LOE je pretpostavljam skraćenica nekakvog dokumenta koji daju sa broda ,to mi niko nije spominjao,ali rekli su u agenciji  da me žele već 30.6 .
Ako spominju u agenciji dogovor za vizu 29.6. pretpostavljam da do tada moram dobit taj LOE?

LOE = letter of employment ili ti podaci kompanije o tvom zaposlenju, bez toga ne možeš ništa na amabsadi, na tom dokumentu pist će ti datum ukrcaja i sl. uglavnom bitan jako,

kao što sam spomenuo uzmi s rezervom "informaciju" koji ti daju jer jednostavno "plivaju" oko toga.. i ne brini kompanije su fleksibilne kod dolaska i sl. ukoliko se ne ukrcas 30.6 ukrcat ces se 7 dana kasnije..
ča je  život vengo fantažija

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Trenutno sam u Beogradu na treningu, pripremamo se za finalni interwiju, jučer sam dobio iz ambasade mail da mi je dogovoren termin za vizu, 24.06., može li to itko objasnit, nisam još ni pravo prošao a već mi je zakazan termin,meni nimalo to nije jasno  -()-  -()-
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Trenutno sam u Beogradu na treningu, pripremamo se za finalni interwiju, jučer sam dobio iz ambasade mail da mi je dogovoren termin za vizu, 24.06., može li to itko objasnit, nisam još ni pravo prošao a već mi je zakazan termin,meni nimalo to nije jasno  -()-  -()-

pa ljudi razmišljaju unaprijed, da ne bi bio kratak sa vremenom kao što mnogi ovdje pišu, a ako ne prođeš na interview-u, nećeš otići po vizu i nikom ništa.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: viza
« Reply #194 on: 23/June/2010 »
To zavisi od nacionalne pripadnosti. Hrvati mogu ostati 28 dana, Filipinci 1 dan ... ne znam koliko BiH

Šefe,  koje je ograničenje za građane Srbije sa C1D vizom,  znaš li možda ?

Ko god zna odgovor dobrodošao je.