Author Topic: C1/D Viza (potrebni formulari i dokumenti, kako popuniti,...)  (Read 201298 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
sta izabrati od ponudjenih viza?

other - "crew member  in travel to join vessel"
 u pojašnjenje ispod tipa vize

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=1736.0
ča je  život vengo fantažija

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Ok ljudi , izvinjavam se sto spamam ovde , stvarno mi se ne da citati unazad i traziti, mislim da mi necet zamjeriti :)

Pitanje jedno,  siguran sam da ce mi neko odgovoriti, mada ako se dobro sjecam Seaman mi je na putu za BG kad smo isli rekao da bi to bilo ok..

Pitanje : Dal kad odem da vadim vizu C1/D. dal mogu da apliciram istovremeno i za turisticku vizu i dal je moguce da se dobiju obadvije od jednom ? Dal placam svaku posebno ?

hvala vam unaprijed i pozdrav iz Prijedora :)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ha gle. Mozesh ti. Ali lako te mogu za turisticku odbit a ak te odbiju nece bash veselo biti. Ja sam jucer bio i odbili ih dvoje. Cura iz splita dosla po b2 i nesh je krivo ispunila i odbili je. Babu jednu isto. Kcerka joj u new york i nesh nije potpisala i odbili je.

U svakom slucaju bi bilo lijepo dobti turisticku jer onda mozesh par dana ostat u USA dok sa c1/d nemozesh. Odma kuci idesh.

Pozeljno bi je bilo imat. :)

Poima nemam kak se placa. Eo tak sam sad vidio da si posto to. Da sam vidio jucer pito bi pomorca jednog koi bio sa menom, on ima b2 i c1/d


Offline Maja79

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
ja idem sl. tjedan po vizu. U agenciji su mi rekli da ne trazim turisticku skup s ovom jer bi me moglo odbit - ne treba riskirat previse.
Meni su sve u agenciji popunili on line, isprintali  :D, a ja se moram samo ic slikat .......

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Step 3: Access and fill out the application, form DS-160

Note: If you are applying for more than one visa type (e.g. B1/B2 and C1/D or similar), you must fill out two application forms, one for each visa type.

Izvor: http://zagreb.usembassy.gov/visas/non-immigrant-visas.html

********************

Quote
... dok sa c1/d nemozesh. Odma kuci idesh

Not true  no;;; Možeš ostati do 29 dana.
Ali trebaš uvjeriti Crew Office da ti rezerviraju kartu za taj dan kada želiš napustiti US.
Neke kompanije kao Disney su maximalno flexibilne, druge ne žele riskirati bad pr ako bi ti napravio neku glupost, pa se ta glupost neminovno poveže sa imenom kompanije koja ti je učinila uslugu. Za vrijeme dok si u US, kompanija ne odgovara za tebe, ali činjenica je da su ti oni omogućili dobivanje vize.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile

Pitanje : Dal kad odem da vadim vizu C1/D. dal mogu da apliciram istovremeno i za turisticku vizu i dal je moguce da se dobiju obadvije od jednom ? Dal placam svaku posebno ?


Rekoh ti da možeš!  +U+
Ja sam radio tako, i uostalom, u slučaju da te odbiju, odbiju te za sve, a ne samo za tu jednu vizu. Biće sve ok, nemaš razloga za brigu.

P.S.
Nego, daj javljaj se više za to pivo brate, odavno se nismo vidjeli   :uzdravlje:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Telep_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Molim za malu pomoć, =""
Naime pronašao sam negde na sajtu US embasy da mi je navodno potreban izvod sa bankovnog računa, odnosno, dokumenti koji potvrđuju da mogu da sam snosim troškove mog boravka u USA. S' obzirom da se u USA verovatno zadržavam samo par sati, a ni iz agencije mi nisu ništa kazali za ovaj dokumenat, da li mi je on stvarno potreban.  -()-
Imam svu ostalu dokumentaciju.
Nisam u mogućnosti da otvaram sada bankovni račun....a ne želim da me zbog toga odbiju. -()-

Unapred hvala... :uzdravlje:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ako sam ja dobro shvatio jedna cura mi je rekla da ovi koi su iz srbije da traze potvrdu tu. :)

Mene nisu trazili nishta.

Samo doso sa aplikacijom. Prije platio 860 kuna u zg i to je to.

Donio putovnicu i ugovor orginal. To je sve.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Molim za malu pomoć, =""
Naime pronašao sam negde na sajtu US embasy da mi je navodno potreban izvod sa bankovnog računa, odnosno, dokumenti koji potvrđuju da mogu da sam snosim troškove mog boravka u USA. S' obzirom da se u USA verovatno zadržavam samo par sati, a ni iz agencije mi nisu ništa kazali za ovaj dokumenat, da li mi je on stvarno potreban.  -()-
Imam svu ostalu dokumentaciju.
Nisam u mogućnosti da otvaram sada bankovni račun....a ne želim da me zbog toga odbiju. -()-

Unapred hvala... :uzdravlje:

nemam pojma  ali nije  logično da za C1/D vizu traže  dokaz i o mogućnosti financiranja boravaka  u USA kada se radi o specifičnoj Vizi za prolazak kroz teritorij USA  na putu do posla..

to traže bez daljnjega za B tip vize,
na  tvom mjestu nazvao bi ambasadu i pitao ili im poslao e-mail s upitom..
ča je  život vengo fantažija

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
tu se slažem s Danom, ja kad sam vadio nisu mi nikakvi papiri bili potrebni, to je potrebno za turističku vizu-provjereno...

Offline pcmac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Ja sam isao samo sa aplikacijom i LOE pismom od kompanije i to je to. Bez ikakve potvrde iz banke.
A nema ni mesec dana da sam bio u ambasadi, tako da ti je to najsvezija informacija.

Offline Telep_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Ja sam isao samo sa aplikacijom i LOE pismom od kompanije i to je to. Bez ikakve potvrde iz banke.
A nema ni mesec dana da sam bio u ambasadi, tako da ti je to najsvezija informacija.

Ok, hvala svima na odgovorima :uzdravlje:
Otići ću u ambasadu sa svim potrebnim dokumentima, bez tog izvoda sa bankovnog računa, pa ćemo videti šta će biti... :moli:

Verovatno da zaista nije potrebno, jer niko od onih koje ja znam nije imao taj papir...

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Ja sam radio tako, i uostalom, u slučaju da te odbiju, odbiju te za sve, a ne samo za tu jednu vizu. Biće sve ok, nemaš razloga za brigu.

najfriskiji info, kad apliciras i za c1/d i za turisticku aplikacija se ispunjava dvaput, placa se samo jednom ona naknada od cirka 160 dolara i ako te za jednu odbiju (turisticku uglavnom), mogu odobriti c1/d. u vecini slucajeva sve i da ne trazis b2, a vec si imao c1/d, konzul ce te sam pitati da li zelis i b2 vizu.

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Sad se popunjava online obrazac D-160, više mi se sviđalo kad sam ručno pisao, ovdje imaš 20 min da upišeš a ak nisi uspio i nisi spremio ajmo lepi ispočetka... oT

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
moje je iskustvo da treba nakon svake popunjene spremati jer je stranica bugovita i nekad izbaci session expired i daleko prije 20 minuta.  :rolleyes: