Author Topic: C1/D Viza (potrebni formulari i dokumenti, kako popuniti,...)  (Read 201216 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
točno to se meni dogodilo, još si mislim pa nije valjda da sam tak spor... oT, al ajde uspio sam, samo što se čeka na termin sada užasno dugo, u utorak sam ispunio aplikaciju i zakazao appointment i tek za dva tjedna 9.11 imam termin...u Sarajevu je to puno brže...frend u petak zakazao i u utorak 2.11. već ima termin...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
u Sarajevu je to puno brže...frend u petak zakazao i u utorak 2.11. već ima termin...

Ja sam ove sedmice zakazao u utorak i imao termin za cetvrtak. Zavrsio sav posao za 15 minuta  +U+
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
nemre u zg brzo... oT

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
http://www.facebook.com/zagreb.usembassy

US Embassy Zagreb na Facebooku. :D

Ima i jedan klip sa nekim detaljima oko viza.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline jackynikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Djubrada me ispalila za vizu.Ne mogu 3. na ukrcaj.
Kao sve je u redu ali moramo da te proverimo.
Javicemo kad da donesete pasos.LOL!

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Djubrada me ispalila za vizu.Ne mogu 3. na ukrcaj. Kao sve je u redu ali moramo da te proverimo.Javicemo kad da donesete pasos.LOL!
Tek tako?
Bio si već odbijen ili?
ča je  život vengo fantažija

Offline jackynikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Ma jok.Cist skroz.Nikad osudjivan.................Pricali sve extra, i nakraju konzul kaze vi ste super ali moramo da izvrsimo jos neke pretrage u vezi vas, i vratio mi je pasos.JBG

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Da li je agencija preko koje ste isli na interviju obavezna da za vas radi online aplikaciju za US i Britansku vizu? Ako nije da li sami aplicirate ili je bolje platiti nekoj agenciji da to uradi za vas (manja mogucnost greske/bar ja tako mislim).

Offline jackynikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Mislis DS 160? Mislim da nije obavezna ali meni je Dejan iz Sea-Agency-ja uradio.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Da li je agencija preko koje ste isli na interviju obavezna da za vas radi online aplikaciju za US i Britansku vizu? Ako nije da li sami aplicirate ili je bolje platiti nekoj agenciji da to uradi za vas (manja mogucnost greske/bar ja tako mislim).

Ček kakve greške?
Ovaj ispunjuješ podatke o sebi, što možeš pogriješiti od toga? Jedino te  pitaju adresu Kompanije i IMO broj broda, (sve  piše ne LOE).
ča je  život vengo fantažija

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Ček kakve greške?
Ovaj ispunjuješ podatke o sebi, što možeš pogriješiti od toga? Jedino te  pitaju adresu Kompanije i IMO broj broda, (sve  piše ne LOE).

Negde na forumu sam procitao da si ogranicen vremenom 20 minuta za popunu svih stranica, a onda opet procitao da ako napravis gresku nema nazad vec ispravljas hemijskom.
Znam da kod nas u BG postoje agencije pored ambasada koje to rade za 1000 din  sto je cca 10 eura.

Offline jackynikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Danas su mi odobrili vizu posle 20 dana.Sad mora da cekam novi datum ukrcaja.

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Trabam jedan savjet...
Agencija mi je sredila sastanak u ambasadi i poslala, onaj papir na kojem pise kad i u kolko sati...
e sad ima dva pitanja, posto sam promjenio pasoš i sad je drugi broj pasoša dali ima to ikakve veze, da nebi bilo problema...a na starome je i prijasnja viza koju sam dobio za prosli ugovor ona je bila na 1 god.
Drugo je poslali su mi mail kao ugovoren vam je sastanak ali vi svakako ispunite online aplikaciju i ponesite isprinatanu kopiju dok idete po vizu, e sad ja kad otvorim ,niš ne kužim....   
https://ceac.state.gov/GenNIV/

ajde neki savjet pliz!!!

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Trabam jedan savjet...
Agencija mi je sredila sastanak u ambasadi i poslala, onaj papir na kojem pise kad i u kolko sati...
e sad ima dva pitanja, posto sam promjenio pasoš i sad je drugi broj pasoša dali ima to ikakve veze, da nebi bilo problema...a na starome je i prijasnja viza koju sam dobio za prosli ugovor ona je bila na 1 god.
Drugo je poslali su mi mail kao ugovoren vam je sastanak ali vi svakako ispunite online aplikaciju i ponesite isprinatanu kopiju dok idete po vizu, e sad ja kad otvorim ,niš ne kužim....  
https://ceac.state.gov/GenNIV/

ajde neki savjet pliz!!!

Pa na dnu imaš start aplication i od tamo  kreneš. Najpametnije  u IE,o aplikaciji i kako ispuniti imaš na  forumu pod PDF arhiva.
Oni su ti rezervirali termin a ti moraš ispuniti  aplikaciju potrebne su ti dvije potvrde za ambadsadu , jedna koja kaže da si aplikaciju popunio i proslijedio, a  druga koja kaže da imaš zakazan termin .


Pasoš podaci idu novi , uglavnom vidi pod PDF arhivom,  klikni link na dnu stranice koju su ti poslali i ispuni aplikaciju
ča je  život vengo fantažija

jkrznar

  • Guest
Prilikom aplikacije dobije se i ovo obaveštenje:

Sigurnosno obaveštenje
Molimo vas da dođete 15 minuta pre vašeg razgovora.


Meni termin bio u 10:00 a ja se probudio u 10:30. Zazvao u ambasadu a oni mi rekli da dolazim pod hitno  :run:

I stigao ja u 11:30 i sve obavio u 5 min i dobio vizu, sreca, a sto je najgore dosao sam u Zg dan prije da nebi zakasnio  :rofl: