Author Topic: C1/D Viza (potrebni formulari i dokumenti, kako popuniti,...)  (Read 201526 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
dosta se čeka i sve jako pedantno... ali bez problema.

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
imam pitanje mozda je glupo ali, posto imam zakazan termin za vizu tek 10.01 e sad onaj pin trebam uplatit dan prije nego idem jel tako jer nevrijedi ako sad to uplatim?
Tnx  oT

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
imam pitanje mozda je glupo ali, posto imam zakazan termin za vizu tek 10.01 e sad onaj pin trebam uplatit dan prije nego idem jel tako jer nevrijedi ako sad to uplatim?
Tnx  oT

Pin? Pretpostavljam da misliš na uplatu onih 760 kn?
Možeš i sada, 12 dana ranije a možeš i pola sat prije termina, bitno je da uplatiš i da to na ambasadi pokažeš jer ti inače neće primiti dokumente.
Ne zaboravi uzeti pasoš sa sobom na  ZABU, (najbliža ambasadi je  na aerodromu i radi svaki dan  uključen vikend)
ča je  život vengo fantažija

Offline rassta

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Miroslave...da li mozda znas sta je potrebno da bi produzio vizu i da li mozes na brod sa vizom koja vazi  jos 9 meseci???

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Miroslave...da li mozda znas sta je potrebno da bi produzio vizu i da li mozes na brod sa vizom koja vazi  jos 9 meseci???

Meni je viza C1D bila na godinu dana, i morala sam je za drugi ugovor " produziti " ( izvaditi novu ) jer mi ta stara istjece 2 mjeseca prije kraja ugovora. Viza mora vrijediti najmanje godinu dana. Ne znam kako je u Srbiji, ali ja sam za " produzivanje " vize imala isti postupak kao i kod prvog vadjenja, samo sam ovaj put vadila i B2 vizu.
Dakle, popunis one formulare na internetu D160 - ako apliciras i za turisticku vizu, onda taj formular popunis 2 puta ( svaki put sa drugim tipom vize ) jer ti trebaju 2 razlicita bar coda. Uplatis 140$ ( samo jedna uplata, bez obzira ako se aplicira za 2 vize ), putovnica i potvrda o zakazanom terminu. Ne zaboravi uploadati sliku.

Offline Kuda

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Imam c1/d1 vizu i sad me interesuje jel moguce da odem za Ameriku  sa ovim tipom vize, par dana pre pocetka ugovora,recimo 10 dana, pa da odem u posetu prijatelju?
hvala

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Imam c1/d1 vizu i sad me interesuje jel moguce da odem za Ameriku  sa ovim tipom vize, par dana pre pocetka ugovora,recimo 10 dana, pa da odem u posetu prijatelju?
hvala

Teško. Mene su uvijek zaustavljali na imigracionom i čak nazivali kompaniju da pitaju jel istina da dolazim. Pri tom im moj ugovor, viza i LOE, te godine prijašnjeg rada nisu ništa značile.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Kuda

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Aha hvala sefe,ja cu jos videti sta cu da radim,jer pred pocetak proslog ugovora su mi imigraciono na aerodromu udarili neki pecat u pasosu gde je pisalo da mogu da ostanem 8 dana ai oni ce videti a i ako nazovu kompaniju potvrditi da se ja ukrcavam na brod par dana kasnije.

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Teško. Mene su uvijek zaustavljali na imigracionom i čak nazivali kompaniju da pitaju jel istina da dolazim. Pri tom im moj ugovor, viza i LOE, te godine prijašnjeg rada nisu ništa značile.

Bogami i mene. Sad su me drzali 4 sata na imigracionom i provjeravali. Avion mi je sletio u pol 7 u pol 11 navecer sam otisla s aerodroma. Uzas !!!!
A imam obe vize. Svejedno.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Dva pitanja:

1) Imao sam poziv agencije i dali su mi datum koji da kazem pri zakazivanju za vizu, da li mogu taj datum da malo vratim unazad, par dana da bi dobio raniji datum za zavrsavanje vize ili je nebitno to?

2) Kada se placa viza? Tog dana kad je (i ako je) dobijem ili kad stigne na kucnu adresu?
Why Always Me?

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Dva pitanja:

1) Imao sam poziv agencije i dali su mi datum koji da kazem pri zakazivanju za vizu, da li mogu taj datum da malo vratim unazad, par dana da bi dobio raniji datum za zavrsavanje vize ili je nebitno to?

2) Kada se placa viza? Tog dana kad je (i ako je) dobijem ili kad stigne na kucnu adresu?


1) najbolje da pitas u agenciji. mozda su ti oni vec zakazali, ako nisu, datum mozes promijeniti prilikom popunjavanja onog online obrasca kad tebi pase.
2) vizu placas u banci, prije nego ides predavati papire, zato jer ti osim ostalih dokumenata treba i potvrda iz banke da si platio vizu.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
ako sam dobro razumeo placam pre nego sto 'dobije' vizu?
a sta ako je ne dobijem? nelogicno mi je to malo...
Why Always Me?

peanutz

  • Guest
Placas pre nego sto dobijes vizu 140 + 10 usd za PIN. a ako je ne dobijes - nisi je dobio, pare ne vracaju...

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Why Always Me?

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Nemosh na c1 ici jer na aerodromu provjeravaju jer imash pomorsku kartu i oce da budu sigurni da idesh na brod. Mozesh ici samo jedan dan ranije nego imash u LOE i to je to.

Druga prica ka idesh iz US. Mozesh ostati u US par dana. Evo ja cu ostat u Orlandu dva dana. Pito msi za svaki slucaj i sve pet.