Author Topic: C1/D Viza (potrebni formulari i dokumenti, kako popuniti,...)  (Read 156864 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline drmariokg

• Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
eto dobio sam odgovor od Chiasso kazu da moram sam da si platim drugu vizu... ahh... jel ima nesto jos sto treba da mi se desi  :pop1:
Sve tje to narod pozlatiti!!!

Forum

Offline igorNS

• Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
    • View Profile
eto dobio sam odgovor od Chiasso kazu da moram sam da si platim drugu vizu... ahh... jel ima nesto jos sto treba da mi se desi  :pop1:

brate namucise oni tebe... mislim da ne moze nista vise da ti se desi.. al da ne bude ,,nemoj dva puta da kazes``  :uzdravlje:

ja sam bio danas u ambasadi... nista posebno, malo su me zezali za onaj bar kod koji se nalazi na ds_156, kao nije se dobro video pa sam morao ponovo da popunjavam. inace pored toga malte ne sam sa likom iz ambasade progovorio 2 reci. pitao me da li mi je to prvi ugovor za princess, da li studiram, sta, koliko ispita do kraja i dao mi broj sa kojim sutra podizem pasos! eto...nista posebno...
Sto se mora...nije tesko!!!

Forum

Online CEO

• Administrator
  • Registered
  • *
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ako ti je utjeha - ja u zivotu nisam cuo da kompanija placa nekome vizu.  no;;;

Mislim da je cak protiv zakona.  -()-
Lokacija: Irska. Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline igorNS

• Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
    • View Profile
danas sam dobio vizu..  :run: dobio sam na 3 godine. iskreno nisam ocekivao jer mi je ovo bio prvi put da uopste vadim US vizu. neka, neka...super!  :D

Offline drmariokg

• Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
danas sam dobio vizu..  :run: dobio sam na 3 godine.
E pa chestitamo!!! :yahoo:

Offline igorNS

• Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
    • View Profile
ljudi ako je ukrcaj negde u evropi, da li treba da se vadi sengenska viza ili moze da se ukrca sa americkom c1/d vizom??

Forum

Offline FCB

• Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
    • View Profile
Eto dobio sam vizu za 5 godine... iako nisam iskoristio prvu... mada obicno oni koji vade drugi put dobiju i 5 godine turisticku jbg, valjda ako zelim nakon 2 ugovora da izvadim i takvu dobicu vjerovatno... Pitao me kako sam proso prvi put a ne zasto nisam je iskoristio znaci htio je da me natjera da izlazem  no;;; znaci oprezno ljudi... eto pozdrav svima i na 29tog idem do aerodroma  :plovim:

Offline VEGA

• Registered
  • *
  • veni, vidi,vidi,vidi..........
    • View Profile
Eto dobio sam vizu za 5 godine... iako nisam iskoristio prvu... mada obicno oni koji vade drugi put dobiju i 5 godine turisticku jbg, valjda ako zelim nakon 2 ugovora da izvadim i takvu dobicu vjerovatno... Pitao me kako sam proso prvi put a ne zasto nisam je iskoristio znaci htio je da me natjera da izlazem  no;;; znaci oprezno ljudi... eto pozdrav svima i na 29tog idem do aerodroma  :plovim:

Čestitam!  :D

Neka ti je sa srećom...... :banana:
Hoću da idem na brod......[

Offline Behemot

• Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
    • View Profile
USA viza
« Reply #68 on: 30/May/2009 »
Pozdrav svima.

Zeleo bih da konkurisem za neki posao na brodu, medjutim buni me ova USA viza koja je neophodna.
Interesuje me kolika je prolaznost za vize, i da li nekoga uopste odbijaju?

U agenciji me ubedjuju da svi dobijaju vizu, medjutim bolje da proverim iz prve ruke.

Takodje, zeleo bih da napomenem da imam vec jednu odbijenicu iz americke ambasade (doduse za J-1 vizu), i da li to moze da bude problem?

Hvala
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Offline pevach

• Registered
  • *
    • View Profile
Re: USA viza
« Reply #69 on: 01/June/2009 »
Pozdrav,

Moje misljenje je da ne treba da se brines mnogo oko toga. Ja sam bio u istoj situaciji kao i ti. Pre nekoliko godina mi je odbijen zahtev za dobijanje americke turisticke vize, a sada sam dobio  bez problema C1/D vizu, i evo, za nekoliko dana se ukrcavam na brod.
Jedno od pitanja , kada se popunjava formular je i da li si ranije vec odbijan za vizu. Ja sam govorio istinu  i napisao da jesam , jer oni sigurno to imaju u bazi podataka, tako da nema svrhe skrivati taj podatak. Stvarno nisam cuo da je neko odbijen za ovu vizu , ali sve je moguce...
Ja mogu da ti kazem , samo napred , zasto da ne konkurises i probas da dobijes posao na brodu, pogotovo sada kad znas da ima ljudi koji su , sto se tice vize bili isti 'slucaj' kao i ti !

Offline wladimir

• Registered
  • *
    • View Profile
« Reply #70 on: 01/June/2009 »
Prolaznost za ovu vizu je skoro 100%,vizu neces dobiti ako si precutao da si osudjivan,da se vodi krivicni postupak protiv tebe i slicno.

Offline Behemot

• Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
    • View Profile
« Reply #71 on: 05/June/2009 »
Pozdrav,

Moje misljenje je da ne treba da se brines mnogo oko toga. Ja sam bio u istoj situaciji kao i ti. Pre nekoliko godina mi je odbijen zahtev za dobijanje americke turisticke vize, a sada sam dobio  bez problema C1/D vizu, i evo, za nekoliko dana se ukrcavam na brod.
Jedno od pitanja , kada se popunjava formular je i da li si ranije vec odbijan za vizu. Ja sam govorio istinu  i napisao da jesam , jer oni sigurno to imaju u bazi podataka, tako da nema svrhe skrivati taj podatak. Stvarno nisam cuo da je neko odbijen za ovu vizu , ali sve je moguce...
Ja mogu da ti kazem , samo napred , zasto da ne konkurises i probas da dobijes posao na brodu, pogotovo sada kad znas da ima ljudi koji su , sto se tice vize bili isti 'slucaj' kao i ti !

Ok, hvala.

A da li su te pitali na razgovoru u ambasadi zbog cega si ranije odbijan za vizu, i sta si rekao?
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Offline Behemot

• Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
    • View Profile
A jel moze da se vadi turisticka viza ako ti nije istekla C1/D?
Tako bi fakticki imao dve americke vize u pasosu...

Online CEO

• Administrator
  • Registered
  • *
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
« Reply #73 on: 10/June/2009 »
Ok, hvala.

A da li su te pitali na razgovoru u ambasadi zbog cega si ranije odbijan za vizu, i sta si rekao?

Ja sam se sa ovim pitanjem sretao samo u pismenoj formi zahtjeva za vizu, i nije mi nikad odbijena, tako da ne znam ...  +U+
Lokacija: Irska. Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dino82

• Registered
  • *
    • View Profile
Odg: USA viza
« Reply #74 on: 07/December/2009 »
danas ja i supruga bili u ambasadi i moja viza ce biti sutra gotova a njene papire moraju slati na neke provjere i tek za 2-4 sedmice ce biti.a sad 13-og trebali da budemo u miami-u.kao,nije nista strasno,bit ce sve ok al moraju da posalju na provjere.iako nikad nije predavala za USA vizu nit dobivala odbijenice za zemlje europe.neznam sta cemo sad,morat cu i ja odloziti let,dok ne bude njeno gotovo

Forum

Odg: USA viza
« Reply #74 on: 07/December/2009 »