Author Topic: C1/D Viza (potrebni formulari i dokumenti, kako popuniti,...)  (Read 201012 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
eto dobio sam odgovor od Chiasso kazu da moram sam da si platim drugu vizu... ahh... jel ima nesto jos sto treba da mi se desi  :pop1:
Sve tje to narod pozlatiti!!!

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
eto dobio sam odgovor od Chiasso kazu da moram sam da si platim drugu vizu... ahh... jel ima nesto jos sto treba da mi se desi  :pop1:

brate namucise oni tebe... mislim da ne moze nista vise da ti se desi.. al da ne bude ,,nemoj dva puta da kazes``  :uzdravlje:

ja sam bio danas u ambasadi... nista posebno, malo su me zezali za onaj bar kod koji se nalazi na ds_156, kao nije se dobro video pa sam morao ponovo da popunjavam. inace pored toga malte ne sam sa likom iz ambasade progovorio 2 reci. pitao me da li mi je to prvi ugovor za princess, da li studiram, sta, koliko ispita do kraja i dao mi broj sa kojim sutra podizem pasos! eto...nista posebno...
Sto se mora...nije tesko!!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ako ti je utjeha - ja u zivotu nisam cuo da kompanija placa nekome vizu.  no;;;

Mislim da je cak protiv zakona.  -()-
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
danas sam dobio vizu..  :run: dobio sam na 3 godine. iskreno nisam ocekivao jer mi je ovo bio prvi put da uopste vadim US vizu. neka, neka...super!  :D
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
danas sam dobio vizu..  :run: dobio sam na 3 godine.
E pa chestitamo!!! :yahoo:

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
ljudi ako je ukrcaj negde u evropi, da li treba da se vadi sengenska viza ili moze da se ukrca sa americkom c1/d vizom??
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Eto dobio sam vizu za 5 godine... iako nisam iskoristio prvu... mada obicno oni koji vade drugi put dobiju i 5 godine turisticku jbg, valjda ako zelim nakon 2 ugovora da izvadim i takvu dobicu vjerovatno... Pitao me kako sam proso prvi put a ne zasto nisam je iskoristio znaci htio je da me natjera da izlazem  no;;; znaci oprezno ljudi... eto pozdrav svima i na 29tog idem do aerodroma  :plovim:

Offline VEGA

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
  • veni, vidi,vidi,vidi..........
    • View Profile
Eto dobio sam vizu za 5 godine... iako nisam iskoristio prvu... mada obicno oni koji vade drugi put dobiju i 5 godine turisticku jbg, valjda ako zelim nakon 2 ugovora da izvadim i takvu dobicu vjerovatno... Pitao me kako sam proso prvi put a ne zasto nisam je iskoristio znaci htio je da me natjera da izlazem  no;;; znaci oprezno ljudi... eto pozdrav svima i na 29tog idem do aerodroma  :plovim:

Čestitam!  :D

Neka ti je sa srećom...... :banana:
Hoću da idem na brod......[

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
USA viza
« Reply #68 on: 30/May/2009 »
Pozdrav svima.

Zeleo bih da konkurisem za neki posao na brodu, medjutim buni me ova USA viza koja je neophodna.
Interesuje me kolika je prolaznost za vize, i da li nekoga uopste odbijaju?

U agenciji me ubedjuju da svi dobijaju vizu, medjutim bolje da proverim iz prve ruke.

Takodje, zeleo bih da napomenem da imam vec jednu odbijenicu iz americke ambasade (doduse za J-1 vizu), i da li to moze da bude problem?

Hvala
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Offline pevach

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: USA viza
« Reply #69 on: 01/June/2009 »
Pozdrav,

Moje misljenje je da ne treba da se brines mnogo oko toga. Ja sam bio u istoj situaciji kao i ti. Pre nekoliko godina mi je odbijen zahtev za dobijanje americke turisticke vize, a sada sam dobio  bez problema C1/D vizu, i evo, za nekoliko dana se ukrcavam na brod.
Jedno od pitanja , kada se popunjava formular je i da li si ranije vec odbijan za vizu. Ja sam govorio istinu  i napisao da jesam , jer oni sigurno to imaju u bazi podataka, tako da nema svrhe skrivati taj podatak. Stvarno nisam cuo da je neko odbijen za ovu vizu , ali sve je moguce...
Ja mogu da ti kazem , samo napred , zasto da ne konkurises i probas da dobijes posao na brodu, pogotovo sada kad znas da ima ljudi koji su , sto se tice vize bili isti 'slucaj' kao i ti !

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: USA viza
« Reply #70 on: 01/June/2009 »
Prolaznost za ovu vizu je skoro 100%,vizu neces dobiti ako si precutao da si osudjivan,da se vodi krivicni postupak protiv tebe i slicno.

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: USA viza
« Reply #71 on: 05/June/2009 »
Pozdrav,

Moje misljenje je da ne treba da se brines mnogo oko toga. Ja sam bio u istoj situaciji kao i ti. Pre nekoliko godina mi je odbijen zahtev za dobijanje americke turisticke vize, a sada sam dobio  bez problema C1/D vizu, i evo, za nekoliko dana se ukrcavam na brod.
Jedno od pitanja , kada se popunjava formular je i da li si ranije vec odbijan za vizu. Ja sam govorio istinu  i napisao da jesam , jer oni sigurno to imaju u bazi podataka, tako da nema svrhe skrivati taj podatak. Stvarno nisam cuo da je neko odbijen za ovu vizu , ali sve je moguce...
Ja mogu da ti kazem , samo napred , zasto da ne konkurises i probas da dobijes posao na brodu, pogotovo sada kad znas da ima ljudi koji su , sto se tice vize bili isti 'slucaj' kao i ti !

Ok, hvala.

A da li su te pitali na razgovoru u ambasadi zbog cega si ranije odbijan za vizu, i sta si rekao?
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
A jel moze da se vadi turisticka viza ako ti nije istekla C1/D?
Tako bi fakticki imao dve americke vize u pasosu...
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: USA viza
« Reply #73 on: 10/June/2009 »
Ok, hvala.

A da li su te pitali na razgovoru u ambasadi zbog cega si ranije odbijan za vizu, i sta si rekao?

 Ja sam se sa ovim pitanjem sretao samo u pismenoj formi zahtjeva za vizu, i nije mi nikad odbijena, tako da ne znam ...  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: USA viza
« Reply #74 on: 07/December/2009 »
danas ja i supruga bili u ambasadi i moja viza ce biti sutra gotova a njene papire moraju slati na neke provjere i tek za 2-4 sedmice ce biti.a sad 13-og trebali da budemo u miami-u.kao,nije nista strasno,bit ce sve ok al moraju da posalju na provjere.iako nikad nije predavala za USA vizu nit dobivala odbijenice za zemlje europe.neznam sta cemo sad,morat cu i ja odloziti let,dok ne bude njeno gotovo