Author Topic: C1/D Viza (potrebni formulari i dokumenti, kako popuniti,...)  (Read 200345 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline jana

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
U Zg sama zakazujes sastanak online, a mogu biti popunjeni termini i 3-4 dana unaprijed.
Po vizu dolazis sutradan popodne.
Ako dobivas vizu, nitko nista ne kaze, a ako ima razloga da ti ne daju, saznaces odmah.
Shefe,jedno pitanje...
Moj brat je u USA vec 3 god. ilegalno,reci mi da li postoji mogucnost da ja ne dobijem vizu zbog toga,mislim,ukoliko krenu da proveravaju,i da li uopste proveravaju takve stvari....

 
Ako neko ima iskustva u ovome ,nek` odgovori...
Hvalaaaa...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Shefe,jedno pitanje...
Moj brat je u USA vec 3 god. ilegalno,reci mi da li postoji mogucnost da ja ne dobijem vizu zbog toga,mislim,ukoliko krenu da proveravaju,i da li uopste proveravaju takve stvari....

 
Ako neko ima iskustva u ovome ,nek` odgovori...
Hvalaaaa...

Ja licno znam momka koji je jednom bio u posjeti kod ''ilegalnog brata'' u usa, i prvi put je otisao,...
kad je doslo do c1d vize da ide na brod, ladno su ga odbili....nije vise ni pokusavao
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline jana

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Ja licno znam momka koji je jednom bio u posjeti kod ''ilegalnog brata'' u usa, i prvi put je otisao,...
kad je doslo do c1d vize da ide na brod, ladno su ga odbili....nije vise ni pokusavao
Hvalaaa....
Jbg,ostaje mi da pokusam..... :moli:

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
dobila sam c1/d...putujem 22.12...zanima me da li postoji neka varijanta da kad mi prodje ugovor od 8 meseci odem u turisticku posetu tetki u pitsburg?kako bi to mogla izvesti?da li je u opste moguce?naravno legalno sam mislila jer ne bi posle da imam neke posledice...

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Teško da ćeš to moći.C1/D je tranzitna viza,tako da s njom ne možeš u posetu tetki.Znači moraćeš da apliciraš ponovo za turističku vizu.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
C1/D je tranzitna viza,tako da s njom ne možeš u posetu tetki.Moraćeš da apliciraš za turističku vizu.

Po zakonu US Custom and Border Protection department-a mozes, samo ne duze od 29 dana. Tako ce ti i pisati u pecatu kad ga carina udari u pasos. Problem je u tome da ako ti kompanija bude kupovala kartu, oni ce ti kupiti taj isti dan, i direktno ides kuci ! Ako budes ti kupovala, organizuj sama, ili ako oni, pitaj ih da ti kupe za nekoliko dana kasnije. ::yes::
To je moj savjet  :uzdravlje:
Evo pitaj i Sefa sta on misli?  -()-
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
sefe sta ti kazes? da li je moguce da da sa c1/d posle ugovora odem u posetu na nekoliko dana npr 29 dana u pitsburg?sta mi je najpametnije ?i kako to da izvedem?putujem 22.12 za majmi...nemam vremena da sad i apliciram za turisticku vizu....

Offline Amsterdam

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
I ja taman mislio pitati isto pitanje.
Zivio sam u Seattleu i dan danas tamo imam puno prijatelja i ljudi koji su mi prakticki obitelj planiram ih vec 3 godine posjetiti na 2-3 tjedna al nikako da skupim lovu za kartu...Mislio sam nakon sto odradim ugovor otici jer cu imati i slobodnog vremena i para.
Pa sad da se ne vracam pa opet vadim vizu trosim 1500 dolara na kartu putujem za Ameriku i onda opet nazad mislio sam kad se iskrcam sa broda direktno otici do Seattlea i ostati ne duze od 3 tjedna.Puno je pomoglo saznanje da mogu ostati do 29 dana jer mi vise nije ni potrebno ali isto tako znam da ti kompanija kupi kartu za isti dan kad se iskrcavas...Pa jel moguce sa njima se dogovorit da ti kupe kartu za par dana kasnije?I onda naravno uz nadoplatu koja inace ne iznosi preko 100 dolara promjenit datum za 3 tjedna naprijed i za to vrijeme u svom aranzmanu otic do Seattlea i vratiti se u vrijeme polaska za Hrvatsku.

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Po zakonu US Custom and Border Protection department-a mozes, samo ne duze od 29 dana.
Čini mi se da sam upravo na ovom forumu pročitao da ta viza za nas iz Srbije važi valjda nekih 2 dana?

EDIT: Jeste baš na ovoj temi je to napisao Krle:
Alexxx ja sam dobio preko Safe Cruise-a C1/D vizu na 3godine a Srbi mogu ostati najduze 48 sati u USA.....

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Čini mi se da sam upravo na ovom forumu pročitao da ta viza za nas iz Srbije važi valjda nekih 2 dana?

EDIT: Jeste baš na ovoj temi je to napisao Krle:

Druze, nebitno jesi li ti iz Srbije ili Swazilenda, ostanak sa C1D vizom je isti za svakoga...
Ko god ne vjeruje, neka pogleda na pecat sto mu imigration officer udari u pasos, uostalom, neka pita.
Bas da ti dokazem da je tako, skenirao sam pecat iz starog pasosa....i da, kad odlazis sa broda, tamo u I95 release form-u ti pise da si ''required to depart before 16th of january'' na primjer, ako bi danas imao sign off...to ti je 29 dana  ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
jel to definitivno znaci da posle iskrcaja mogu da odem u posetu do 29dana?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
jel to definitivno znaci da posle iskrcaja mogu da odem u posetu do 29dana?

Kao sto rekoh, provjeri sa custom oficirima, oni ce ti reci 150 % tacno, ali prvo sredi sa kompanijom i avio kartom, to je najbitnije  ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Seaman hvala na informaciji.
Lepo je što se može sa tom vizom ostati duže u USA,samo još da kompanija izadje u susret sa rezervacijom karte.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Seaman hvala na informaciji.
Lepo je što se može sa tom vizom ostati duže u USA,samo još da kompanija izadje u susret sa rezervacijom karte.

Ako mogu, uvijek pomazem  :uzdravlje:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline fricko

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Ja sam dobio vizu na 3 godine - al me interesuje sledece >
naime ispod slike  na vizi imam jednu zvezdicu,dok drug, koji podneo sve isto kao i ja,ima dve zvezdice...
E sad kopka me sta mu to simbolizuje...ako neko zna nek javi...
fala unapred