Author Topic: C1/D Viza (potrebni formulari i dokumenti, kako popuniti,...)  (Read 200348 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
U vezi ostajanja u USA nakon sta zavrsis ugovor i nije bas tako. Npr. to sam ja htjela i cula sam od dosta ljudi kao da imam pravo ostati 48h u USA nakon sta sidjem s broda. I tako sam ja sebi kupila kartu za dan poslije. znaci htjela sam samo jedan dan ostati u USA. I na odlasku s broda su me zaustavili i sat vremena tlacili. rekli su mi da se to ne moze tako, pa su me ispitivali koliko para imam kod sebe kao da kupim kartu za taj dan. Nisu me htjeli pustiti dok ih nekako nisam zamolila ja i jos su zvali zenu iz Crew offica da provijere s njom zasto imam kartu kupljenu za drugi dan. Imala sam prave ceremonije i srama, uzas, kad se sjetim. I na kraju mi je rekao, ok ali udarit cu ti pecat s kojim mozes ostati do ponoci drugi dan u USA, ali kao ako ostanem duze, imat cu problema i necu neko vrijeme mocu u Ameriku. Da sam znala da ce biti tako, kupila bi si kartu za isti dan, a ne drugi dan. Mogu reci da su po tom pitanju ameri rigorozni. Mislim da sam ja imala neku srecu tada pa su mi dali da ostanem. inace bas nisam sigurna da mozes ostati sa tom vizom u Americi duze. To je ono sta sam ja dozivjela, a sada ne znam, mozda su sta mijenjali. meni se to desilo u 10 mjescu 2008 godine.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
cula sam od dosta ljudi

Pokusaj sledeci put da ne slusas ''ljude'' i probaj pitati nekog imigracionog oficira ::yes::
Ja sam ostajao  :rtfm:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Zivio sam u Seattleu

Mmmmm, obozavam Seattle, pogotovo Fish market kad oni likovi bacaju ribu po pijaci  :rofl: :rofl:
Meni se grad bas svidja, ide mi seee opppeeeet  :pop:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Odg: USA viza
« Reply #93 on: 18/December/2009 »
Evo da odgovorim sam na svoje pitanje, moze nekome da koristi. Odbijen sam za J-1 vizu pre 6 meseci, ali sam ipak iz drugog puta dobio C1/D. 
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Ja sam dobio vizu na 3 godine - al me interesuje sledece >
naime ispod slike  na vizi imam jednu zvezdicu,dok drug, koji podneo sve isto kao i ja,ima dve zvezdice...
E sad kopka me sta mu to simbolizuje...ako neko zna nek javi...
fala unapred


A jel zna neko odgovor na ovo pitanje? Ja imam dve zvezdice ispod slike u pasošu.
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Offline Amsterdam

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Mmmmm, obozavam Seattle, pogotovo Fish market kad oni likovi bacaju ribu po pijaci  :rofl: :rofl:
Meni se grad bas svidja, ide mi seee opppeeeet  :pop:

Pike Place Market  :-))))'

Cak ima od Darija Srne iz reprezentacije dresova kupiti osim naravno ribe hehe

Nego sad svi daju protujrjecne informacije pa ko zna koja je prava.Ja mislim da bi to najbolje bilo na brodu provjeriti tamo ce znati 100% a ovdje svako ima neke svoje teorije...

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Ja sam prvo cula od ljudi koji su mi rekli da bi mogla, ali sam naravno pitala i u crew officu ako mogu dan kasnije na avion, jer bi zeljela jedan dan ostati i oni su mi rekli da moze. A na izlazu s broda me svasta docekalo. Mislim da su ljudi u crew officu isto to trebali znat.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Neke kompanije izlaze u susret, a neke ne.

Disney ti omogucava da kad odes sa broda po zavrsenom ugovoru, mozes (zavisno od nacionalnost) ostati 29 dana bilo gdje u USA, a oni ti na zeljeni datum unutar tih 29 dana unaprijed kupe kartu iz zeljenog grada u USA za Evropu.
Mozes otici iz vecih gradova kao Miami, New York, Washington, Orlando ...

Naravno, proputovanje po USA od trenutka napustanja broda do dana odlaska je na tvoj racun.

Ja sam ostajao u USA, i gotovo svi koje znam su posjecivali New York ili ostajali u Miamiju.

Filipinci to nemaju, oni moraju napustiti USA unutar 24 sata po silasku sa broda.

I ta politika je podlozna trenutacnoj sigurnosnoj situaciji u zemlji. Mozda se i promijenila.
Princess nije briga, oni ti kupe kartu za dan kada ti zavrsava ugovor, i to je to.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
a carnival?kako je kod njih?

Offline vragolan

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
:uzdravlje:
Moj prvi post na ovom forumu  :banana:

Imam zelju da odem da radim na brodu, naleteo sam na ovaj forum, pa vec desetak dana prikupljam informacije sa njega... ima dosta korisnih... HVALA SVIMA!

Ono sto dosad nisam nasao, a ineresuje me je da l' ce da bude problem da izvadim nov pasos (imam stari koji vazi jos godinu dana al' sam negde procitao da mora da se vadi novi) ako nisam is'o u vojsku? Par puta su me zvali... eskivirao, u poslednje vreme mi i ne stize poziv. Ako ne bude problem tad, da l' ce da bude problem pri vadjenju vize? Ako ne bude ni tad, da l' ce da bude na nasoj carini?

Je l' im'o neko slican problem (pod uslovom da je to u ovoj situaciji problem)?



Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Carinu ne zanima jel si bio u vojsci ili ne.
Godina dana bi ti trebala iti dovoljno dug vremenski rok da odradis ugovor, nitko ne radi duze od 8 mjeseci osim filipinaca.
Pri vadjenju vize, morat ces ispuniti formular u kojem zele znati jesi li odsluzio vojnu obavezu ili ne, ali ne znam koliku to ulogu igra u dobivanju vize, jer to je samo jedno od 50-ak pitanja.
Novi pasos bi trebao biti u stanju izvaditi kada god pozelis.

Eto, neki od odgovora na tvoja pitanja  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Ono sto dosad nisam nasao, a ineresuje me je da l' ce da bude problem da izvadim nov pasos (imam stari koji vazi jos godinu dana al' sam negde procitao da mora da se vadi novi) ako nisam is'o u vojsku? Par puta su me zvali... eskivirao, u poslednje vreme mi i ne stize poziv.
Ti imaš uvek pravo na pasoš i niko ti ga ne može uskratiti,osim ako ti sudskim putem nije zabranjen izalazak iz zemlje.Za ovo što si eskivirao,ne brini ništa - nisi jedini.Postoje na hiljade,ako ne desetine hiljada ljudi koji rade isto što i ti.Država nema ni želje ni volje da se bavi takvim slučajevima,a nezvanične informacije govore da će se konačno ukinuti ta besmislena vojna obaveza do kraja 2010.

Prema tome,samo vadi pasoš i putuj. ;)

Offline vragolan

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
 :uzdravlje:

Cuo sam i ja jutros, opet pricaju da ce da ukinu  :run: .  Eee, da sam ranije naleteo na ovaj sajt... da sam ranije poceo da se raspitujem... pa da bude sad "ispod palme na obali mora"...  :D ovako... zaledio sam se sinoc po gradu  :(

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile

A jel zna neko odgovor na ovo pitanje? Ja imam dve zvezdice ispod slike u pasošu.
ovo sa zvjezdicama zna li iko sta je to ja imam jednu lol
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
ovo sa zvjezdicama zna li iko sta je to ja imam jednu lol

Ja mislim da se to vuce jos od vasih mladih dana... :deda: zavisi ko je kakav Titov pionir bio.... :rofl: :rofl:
Sto bolji, to vise zvjezdica  :D
When it comes to money, nobody can be trusted !