Author Topic: C1/D Viza (potrebni formulari i dokumenti, kako popuniti,...)  (Read 200351 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Da ali pitanje je da li je u knjigama upisano da se protiv njega vodi postupak, posto odslužuje uslovnu... Ne košta te puno da probaš, u Srbiji se plaća taksa od oko 3 evra za izdavanje potvrde i čeka se jedan dan...

Čisto radi informacije kod mene na potvrdi piše sledeće: "UVERENJE da protiv FlyFly-a iz Beograda nije doneto rešenje o sprovodjenju istrage ili je podignuta optužnica za krivično delo iz nadležnosti ovog suda, koja je stupila na pravnu snagu niti doneta nepravosnažna presuda do 31.12.2009"

Tako meni piše i ako se protiv mene vodi postupak ali kao što rekoh prekršajni...
Slično piše i u Hrvatskoj,s tim da se uvijerenje ne plača,ako navedeš da ga potražuješ radi zapošljavanja
U suprotnom moraš kupiti taksene markice u vrijednosti 70kn (9€)
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Da ali pitanje je da li je u knjigama upisano da se protiv njega vodi postupak, posto odslužuje uslovnu...

nisi me razumio... ja sam odsluzio uvjetnu kaznu (bila je na tri godine), sad mi ide rehabilitacija. U trajanju od jos 3 godine, jedna je skoro prosla i jos onda 2 godine imam do brisanja iz dosjea.

problem je u tome da imam Carnival application u kojem je stavka da li sam ikad bio kaznjen za nesto osim prometnog prekrsaja. Isto tako kad budem isao na razgovor za dobivanje vize, lako bi me mogli pitati da li sam kazneno osudivan. U tom je problem, sto napraviti, koga pitati, kome u krajnjoj liniji smijem i reci od agencija i nadati se da ce mi pomoci.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nemoj ni pomišljati da bi ti bilo koja agencija pokušala pomoći po tom pitanju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Nemoj ni pomišljati da bi ti bilo koja agencija pokušala pomoći po tom pitanju.

da, mogu si mislit. Njima je u interesu da imaju ljude koji su "cisti" i sigurno im se neda baviti s nekim kao sto sam ja.
Inace Sefe, kaj bi ti na mom mjestu napravio?
mada sam moram odluciti sto na kraju krajeva napraviti, pomaze mi kad cujem vasa razmisljanja, savjete.
Pa eto, svaki komentar je dobrodosao.

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
executioner28, najbolje da doneseš tu potvrdu da se protiv tebe ne vodi kazneni postupak i da ne pominješ nikome da si osudjivan.
U suprotnom bi verovatnoo imao problema.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
executioner28, najbolje da doneseš tu potvrdu da se protiv tebe ne vodi kazneni postupak i da ne pominješ nikome da si osudjivan.
U suprotnom bi verovatnoo imao problema.

 ::yes::
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Sanedmx

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Ljudi pomazite nista ne razumem ...
Malopre me zvali iz agencije i treba sutra da zovem ambasadu da zakazem razgovor(jer mi je sutra tek aktivan pin).I sada ne kapiram,pitam ove iz agencije da li ce mi biti potreban ugovor ili uverenje da nisam osudjivan-oni mi kazu ne.Samo da kazem da mi je termin 21 april.I sta sada samo odem u ambasadu sa pasosem i popunim one formulare???...Ja sam bio ubedjen da im ja ugovor nosim kao neku potvrdu da sam zaposljen tamo,i da nisam osudjivan(zasto sam vadio to uopste?).Oni sad sve to opet proveravaju? ili ce im agencija faksirati ? (posto su mi rekli da im javim kad sam zakazao termin?)..
I jos jedno pitanje da ne pravim nov post...Da li mogu da odem na medicinu rada da se pregledam dok sam u Beogradu?(mislim na to da se cisto pojavim tamo bez dokumentacije i da im samo kazem za sta mi je potrebno uverenje da je sve ok samnom :)  ) ne razumem nista.....Molio bih nekod da mi pomogne

Unapred hvala(idem na princess)

Offline zloca87

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Mozes da banes na medicinu rada,mogu na mail da ti posaljem papire za lekarski,odstampas to i poneses,treba ti jos samo novcanik i licna karta

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Potvrdu da nisi osudjivan ne bi trebalo da nosis u ambasadu. To je, mislim, bili potrebno samo kompaniji na uvid.

Proveri jos jednom to za ugovor. Ja sam ga nosio na uvid prilikom apliciranja za vizu, kao i ljudi iz moje grupe.
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Offline cuki23

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
I ja ti mogu potvrditi da je obavezno meni bilo donijeti ugovor u ambasadu, kao potvrdu o zapošljavanju.
Kad sam pričao sa ljudima iz EP bio je razgovor tek idući tjedan možeš u ambasadu jer ti još nije došao ugovor.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Apsolutno, neče ti dati vizu ako nemaju dokaza da ides raditi u inozemstvo, ja sam nosio "Letter of employment" na kojem je pisao na koji brod se ukrcavam i gdje.

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Od pre par dana tacnije od 23.03.2010. u Ambasadi SAD u Beogradu i Sarajevu (veoma verovatno i u Zagrebu) primenjuje se novi obrazac DS 160 koji zamenjuje DS 156,DS 157 i DS 158.Pomenuti obrazac se popunjava preko sajta: https://ceac.state.gov/genniv/ i aplikacija je prosta i nedvosmislena tako da je nije tesko popuniti samo je zeznuto za uploadovanje slike (na sajtu ambasade postoji uputstvo kakva slika treba da bude) ali i to se da resiti odstampas uputstvo i odneses fotografu i on ti uradi jednu sliku i spakuje ti na flash.Na kraju kada sve popunite i posaljete obrazac izbacice vam potvru da ste predali papire on line i na toj potvrdi nalazi se bar kod.

U ambasadu poneti tu potvrdu DS 160,iskljucivo original LOE,pasos,potvrdu da ste uplatili 131 USD u Raiffeisen Banci i sliku 5x5 cm.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Zna li neko da li postoji mogucnost plovidbe preko pomorske knjizice na evropskoj kompaniji a da se ne udara viza,?!I da..Inace sam iz BiH.Pa eto,ako neko ima informaciju neka obavjesti.

Offline Kuda

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Za vadjenje vize ti je potrebno da imas garantno pismo,pasos,sliku 5x5 cm i one formulare pipunjene,jedan popunjavas online pa ga stampas,a drugi popunjavas rucno. Potvrda da li si krivicno gonjen ti u ambasadi ne treba...

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Da..Ali meni ne treba USA viza,vec evropska..Ali u redu je,saznao sam sve :)