Author Topic: C1/D Viza (potrebni formulari i dokumenti, kako popuniti,...)  (Read 200362 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Sanedmx

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Dobio sam vizu  :run: C1/D na 3 godine..Ali jedna zvezdica?.Posto se to pitanje preskocilo zbog neke rasprave  :rolleyes: ,bilo bi lepo da neko konacno da odgovor na ovo pitanje-Sta znace te zvezdice ?

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Ja sam isto dobio vizu na tri godine ali ja imam dve zvezdice.
Provaljujem da niko nezna odgovor na to pitanje.
Mozda ima veze dali si drzavljanin jos neke drzave ili mozda ako nisi rodjen u drzavi ciji pasos predajes?

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Nema veze sa državljanstvom, već smo potvrdili to.

Mislim da im je to, možda, neki bezbednosni signal. Npr. sa jednom zvezdicom da te više provere na američkoj granici, ili obrnuto.
Ne vidim šta bi drugo moglo da bude. Osim, naravno, da zvezdice ne znače apsolutno ništa.
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Offline lifipaj

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Jel mi netko može reć, zašto trebam američku VIZU  a putuje se po skandinaviji i ukrcavam se u Hamburgu?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ameri?ka viza
« Reply #154 on: 21/April/2010 »
Jel mi netko može reć, zašto trebam američku VIZU  a putuje se po skandinaviji i ukrcavam se u Hamburgu?

Ako se dogodi kakvo nevrijeme u Evropi, ili brod uspije bukirati specijalni čarter za USA, plan im propada jer posada nema C1/D vizu.
Osim toga, ti ne potpisuješ ugovor sa brodom, nego sa kompanijom, a ona te može slati svakih 7 dana na drugi brod ako želi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline lifipaj

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
E da su mi tako objasnili u EP sve bi bilo OK! Hvala Gazda

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: ameri?ka viza
« Reply #156 on: 21/April/2010 »
Ako se dogodi kakvo nevrijeme u Evropi, ili brod uspije bukirati specijalni čarter za USA, plan im propada jer posada nema C1/D vizu.
Osim toga, ti ne potpisuješ ugovor sa brodom, nego sa kompanijom, a ona te može slati svakih 7 dana na drugi brod ako želi.

A šta se dešava ako ti USA viza istekne, a ti nisi uopšte ulazio na američko tlo? Da li bi u tom slučaju imao problema prilikom vađenja sledeće vize?
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ameri?ka viza
« Reply #157 on: 21/April/2010 »
A šta se dešava ako ti USA viza istekne, a ti nisi uopšte ulazio na američko tlo? Da li bi u tom slučaju imao problema prilikom vađenja sledeće vize?

ni govora, zato se viza plaća, a hoćeš li ju iskoristiti ili ćeš dobiti milijun na lotu i odustati od brodova, to američku administraciju ne zanima
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Kako se popunjava deo kod Travel informations kada je pitanje u vezi sa vrstom vize?

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Kako se popunjava deo kod Travel informations kada je pitanje u vezi sa vrstom vize?
Pojasnjenje oko ovog pitanja posto apliciram za C1/D vizu i isplovljavam iz Barselone a u online obrazcu DS 160 imam pitanje koje moram popuniti Gde ce te boraviti u USA :( sta da napisem?

Red Duke

  • Guest
  Imas odgovor na prvoj stranici iste ove teme. :rtfm:  :tuctuc: :D

  Mada jeste glupavo pitanje s obzirom da isplovljavas iz Evrope.Verovatno -TRANSIT-.

Offline lifipaj

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Isti moj slučaj, sutra idem u Ambasadu a krećem iz Hamburga, znači TRANSIT! oT

Red Duke

  • Guest
Isti moj slučaj, sutra idem u Ambasadu a krećem iz Hamburga, znači TRANSIT! oT

  Nisam siguran.Bilo bi dobro da se javi neko ko je imao isti slucaj.Javite se veterani,pomozite ljudima.

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Isti moj slučaj, sutra idem u Ambasadu a krećem iz Hamburga, znači TRANSIT! oT
Procitao sam prvu stranicu od A do Z, i to me buni jer upisem TRANSIT ali nece me pustitit na sl. stranu dok ne upisem ime grada i drzave.
Lifipaj, sta si ti napisao za to?

Offline alamo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • kocka je bacena
    • View Profile
viza
« Reply #164 on: 09/May/2010 »
 :)
Šefe mene interesuje kada odradiš prvi ugovor na Royalu,dali može da se ostane u miami tačnije u atlanti bar sedmicu kod familije...
pozzzz :plovim:
samo padobranci znaju zasto ptice pjevaju