Author Topic: C1/D Viza (potrebni formulari i dokumenti, kako popuniti,...)  (Read 200340 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: viza
« Reply #195 on: 24/June/2010 »
Šefe,  koje je ograničenje za građane Srbije sa C1D vizom,  znaš li možda ?

Ko god zna odgovor dobrodošao je.

Ovo i mene zanima.

Neko kaže 72h, neko kaže 30 dana...
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
POTREBNA POMOĆ oko popunjavanja DS-160

Prilikom onlajn aplikacije (DS-160) na stranici  Travel information , u delu   Purpose of Trip to U.S.  , sta treba selektovati :

Transit Directly Through the U.S. (C)       ili       Crewmember in Transit to Join Vessel       ili        Crewmember (D)    ?







-----------------------------------------------------------------------------------------------------



**   i sta treba upisati pod pitanjem,    Have you made specific travel plans?  Address Where You Will Stay in the U.S. .



Idem na CCL, u LOE mi stoji expected to arrive in Tampa, Florida.  Da li to trebam da upisem ili hotel u kome cu biti ili nesto trece ?




Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Dolazak u USA
« Reply #197 on: 25/June/2010 »
1. Crewmember in Transit to Join Vessel
2. Adresa hotela u kojem ćeš biti (Obično imaš sa sobom upute za putovanje od kompanije, u tim uputama je adresa hotela u kojem ćeš prenoćiti, i tel. broj kompanijinog predstavnika kojeg Homeland Security često zove čim dođeš u US, sa aerodroma, da potvrdi navode. Obično skupe sve mornare iz aviona i obrađuju ih i provjeravaju posebno. To može trajati satima.)

*Važno je znati da po dolasku preko Atlantika u prvu destinaciju, kada ideš na pasošku kontrolu, trebaš stati u poseban red koji je po pravilu skroz ulijevo, znači ne u "US citizens", ne u "non-US citizens, nego poseban red, ne mogu se sjetiti što piše na tabli.
Procesiranje svih putnika iz aviona može potrajati i više od sat vremena, jer skeniraju rožnicu i uzimaju digitalni otisak prsta.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Dolazak u USA
« Reply #198 on: 25/June/2010 »

 i tel. broj kompanijinog predstavnika kojeg Homeland Security često zove čim dođeš u US, sa aerodroma, da potvrdi navode.


To uopšte nemam sa sobom, to dobijam tek kada sredim vizu kako mi je rečeno. A treba sad upisati.   ;)



Hvala puno Šefe !

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Zabuna, pronašao sam.  Treba staviti kontakt adresu i telefon koja stoji na LOE, Shipboard Personnel i onoga ko je potpisao, mada postoji opcija da se ne stavlja ime osobe vec samo ime kompanije ,tel. i adresa.

uranus1802

  • Guest
da li neko zna koja mi je viza potrebna za ukrcavanje u irskoj. ne verujem da je C1/D???
hvala

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Juche sam predao za vizu i danas mi je stigao DHLom, dali su mi na tri godine i imam jednu zvezdicu ispod slike hehehe! U ambasadi je sve ukupno trajalo 30min. a razgovor sa konzulom je trajao svega 2min. pitao me je shta tju raditi na brodu, da li imam iskustva i zashto bash brod, bash opushtena spika sa njim!
Ako se razmishljate da li tjete dobiti vizu ili ne, sa papirima od kompanije, bez ikakvih problema!!!

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Isti slučaj i kod mene, samo dve zvezde  :haha:


Sa konzulom 1-2 minuta, sve skupa pola sata.  Dobio sam utisak da kada doneseš LoE sve rade po auto pilotu, čas posla.

Brat crnac u vojnoj uniformi u hodniku ispred čekaonice je ostavio najjači utisak, mislim da nema ko ga nije zapazio. Što kaže peanutz:  Ko iz filma   :D

peanutz

  • Guest
Nigguh je car! I meni bleje 2 zvezdice, vene sJecem sto ne znam sta znace!

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
kada ste išli vaditi vizu u zagrebu, dali ste sve ugovorili preko weba uključujuči i vrijeme sastanka ili je to agencija napravila?

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
kada ste išli vaditi vizu u zagrebu, dali ste sve ugovorili preko weba uključujuči i vrijeme sastanka ili je to agencija napravila?

Ja sam bas ugovorio nedavno, sve sam, kada dobiješ termin možeš ga kasnije i promijeniti. Dakle možeš pomicati termin ako još nemaš LOE.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Ono preko weba na ambasadnoj stranici?

Offline Crni85

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Dobar dan svima,citao sam prethodne stranice i ima stvarno dosta korisnih informacija za mene koji planiram da se prijavim na brod.Zanima me da li mozes i kao student da se prijavis ?Da li tu ima nekih zahteva u ambasadi? Ja sam 2 godine isao u Ameriku kao student sad bi na brod da radim.Dobijao sam do sada J1 vizu,nisu me odbijali...

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Dobar dan svima,citao sam prethodne stranice i ima stvarno dosta korisnih informacija za mene koji planiram da se prijavim na brod.Zanima me da li mozes i kao student da se prijavis ?Da li tu ima nekih zahteva u ambasadi? Ja sam 2 godine isao u Ameriku kao student sad bi na brod da radim.Dobijao sam do sada J1 vizu,nisu me odbijali...
Samo napred,nebitno je dali si student ili ne.Jacha je garancija da ces se vratiti u zemlju sa C1/D vizom (jer kompanija garantuje za tebe), nego sa J1.Ipak si sa J1 ti dobio SSN i mogao da ostanes tamo.Jos si u prednosti sto si dva puta isao i vracao se.

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
  Mene u ponedeljak ceka razgovor za USA vizu  :moli: