Author Topic: C1/D Viza (potrebni formulari i dokumenti, kako popuniti,...)  (Read 200380 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
moze da dodje na brod, kao posetilac, visitor, dok je brod u luci...ukoliko ne dobijes I95, a ukoliko si prvi put u US, tesko da ces dobiti odmah taj papiric...a moze i da dodje da radi na isti brod :)


 oT  oT  oT

Svi pridoslice dobivaju I95 u roku od tjedan dana, cim 2. puta dodju sa brodom u americku luku.
Sa I95 tada mozes ici kuda god hoces u USA, zavisno od vremena kojega imas.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Naravno, bez pasosa neces sjesti u avion, ali zato mozes u taxi ili bus.
I95 ti je tvoja osobna iskaznica (licna karta) u USA.
Mi smo redovito palili iz Port Canaveral-a i Port Everglades-a u Miami.
Odes ujutro, a vratis se popodne pred isplovljavanje broda. Bilo ih je koji su i kasnili  oT, pa je brod odlazio bez njih, :sprda: pasose su im ostavljali kod port agent-a, a zatim bi (ovisno o tome kakvi su radnici) ili dobili otkaz, ili bi za svoj racun doletjeli avionom tamo kuda je brod uplovljavao sutradan.
Ovo nema veze sa nacionalnoscu, isto je za sve.
Pa znate koliko ilegalnih doseljenika sljaka u USA, bez problema sa zakonom?  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ne kuzim. Zasto bi itko htjeo izaci sa broda bez I95?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Jesi ti siguran da si radio na kruzeru?  oT

SVI novozaposleni dobivaju I95 u najkracem roku poslije dolaska na brod, i to na taj nacin da americki carinici dolaze prilikom svakog uplovljavanja broda u americku luku, i carine SVE goste na brodu, te izdaju novozaposlenim radnicima I95.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

zarkov

  • Guest
mi smo isli, velike grupe ljudi, na carinu, rampu sam prosao ne znam ni ja koliko puta...

ovde smo se skupljali u crew baru ili u theatru, rano ujutru na turnaround day, i onda grupno jedan po jedan isli pred carinika, i ja sam bio desetak puta odbijen u Los Andjelesu, isto tako i Meksikanac, i Brazilac, i jos nasih odavde, Makedonci...


Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
mi smo isli, velike grupe ljudi, na carinu, rampu sam prosao ne znam ni ja koliko puta...

ovde smo se skupljali u crew baru ili u theatru, rano ujutru na turnaround day, i onda grupno jedan po jedan isli pred carinika, i ja sam bio desetak puta odbijen u Los Andjelesu, isto tako i Meksikanac, i Brazilac, i jos nasih odavde, Makedonci...



Eto, ja juce dobih I 95 cim smo dosli na Havaje, dakle posle par dana samo ;)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Eto, ja juce dobih I 95 cim smo dosli na Havaje, dakle posle par dana samo ;)

Eto, znaci samo Zarkov je u problemima.

Salu na stranu, na princessu su maltretirali SVE Indonezane da se prijavljuju svaki americki port, poslije onog bombaskog napada u nocnom klubu. Ne znam kako je sada.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Di si Sefe  :uzdravlje:
Svi Indonezani (mashala) ovde su uredno dobili I95...

mashala ...  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jousephyne

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Recite mi koliko traje procedura za vadjenje vize od momenta kontaktiranja Raifaisen banke? Za koliko ti zakazu sastanak i kada ti jave da je viza odobrena?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Recite mi koliko traje procedura za vadjenje vize od momenta kontaktiranja Raifaisen banke? Za koliko ti zakazu sastanak i kada ti jave da je viza odobrena?

U Zg sama zakazujes sastanak online, a mogu biti popunjeni termini i 3-4 dana unaprijed.
Po vizu dolazis sutradan popodne.
Ako dobivas vizu, nitko nista ne kaze, a ako ima razloga da ti ne daju, saznaces odmah.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
evo ja sam jucer popunio aplikaciju za vizu; termin sam rezervirao za 21. 10.  postupak aplikacije nije pretjerano kompliciran; nego jedino ne kuzim moram li platiti unaprijed za vizu ili mogu npr. za par dana od prijave platiti troskove vize? npr. ja sam jucer aplicirao a da platim sljedeci tjedan? usput, nisam imao problema sa prijavom zbog toga sto nisam platio, nigdje me nije pitalo za racun; niti mi je igdje javljalo gresku.

Offline cobra

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Hvala sefu foruma
Ja sam nacuo da su dobre plate ali hajde rekoh da pitam nekog ko mi moze reci pouzdanu informaciju.
Stvarno si car i veoma sam ti zahvalan na ovoj informaciji i na svim drugim informacijama koje sam ovdje procitao.
vjerujem da znas koliko nam znaci svaka informacija kada idemo na drugi kraj svijeta a pogotovo ako je prvi put kao meni!!!

Htio bih SEFU FORUMA da postavim jos jedno pitanje koje me kopka.
Moj brat,njegova djevojka i ja smo 2003.godine trebali da idemo u Ameriku da kao studenti radimo preko ljeta,5 mjeseci.
Na intervjuu u BG sa nama je obavila razgovor zena iz Njujorka i odmah nam rekla da nece biti problema jer smo svo troje ok.
Dobili smo radnu ponudu iz Amerike,smjestaj,ma imali smo maksimalno sve potrebne papire i kada smo otisli u Sarajevo po vizu ja je nisam dobio a brat i njegova djevojka jesu.
Da napomenem da sam ja studirao u BG,brat u Banja Luci a njegova djevojka u Nisu.
Nisam nikad kaznjavan,pristojno sam bio obucen,bez tetovaza i pirsinga.
Bio sam tada na prvoj godini fizioterapije.
Mene je konzul(zena) pitala neka nebulozna pitanja. Bilo joj je npr. cudno kako sam rodjen u Hrvatskoj,zivim u BiH a studiram u Srbiji!!!
bilo je tu jos nekih pitanja koja niko imalo upucen u desavanja na ovim prostorima ne bi postavio.
Bio joj je i kao nesto sumnjiv moj ideks pa sam joj rekao da na potvrdama da sam redovan student ima broj telefona faksa i da moze sve da se provjeri.
Na sva pitanja sam pristojno i ljubazno odgovorio i na kraju mi je bez nekog odredjenog razloga rekla: Zao mi je,ja vama ne mogu dati vizu!
Meni se u tom trenutku srusio svijet jer sam se za taj put spremao par mjeseci.
Brat i djevojka su poslije 15 dana odputovali i proveli 5 nezaboravnih mjeseci u SAD.

Moje pitanje je: Da li bi to sto sam tada odbijen za vizu moglo da mi pravi problem kada opet budem trazio Americku vizu kada krenem na brod?
S obzirom da imas mnogo iskustva sa ambasadama molim te da mi napises ako imas neki savjet.
Unapred zahvalan

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Cobra, zao mi je da si pao na razgovoru za vizu. Vrlo su rijetki oni koji padnu na tom interview-u, jer ti sto vize izdaju uglavnom se samo zele uvjeriti da znas rijec dvije engleskoga, da skinu sa sebe odgovornost.
Mislim da jednostavno nisi imao srece.
Za C1/D vizu stvarno ne bi trebalo biti problema, jer po njoj ces u USA provesti svega par dana, jer ces zivjeti i raditi na brodu (moru). Kada te pita koliko se namjeravas zadrzati u USA, reci samo toliko koliko ce trebati da dodjes do broda. Prespavaces u hotelu, i ujutro ides busom za brod. A ubuduce ces imati vremena svega nekoliko sati, kada ste u USA luci. Recimo 5-6 sati. Ufuraj se u to da ti ne ides u USA, nego na brod.

Nazalost, u formularu imas pitanje: Jeste li bili odbijeni za vizu, kada i koju.
Ne znam sto da ti kazem. Iskrenost te je vec jedanput kostala.
Na tvom mjestu, ja bih presutio cijelu stvar. Proslo je vec 5 godina. Tesko je vjerovati da oni imaju evidenciju o odbijenima. Evidenciju o kriminalcima da, ali za cega si ti kriv? Probaj se jos raspitati.

U mojem slucaju je to uvijek bila formalnost. Davali su mi vize na 5 godina, kada sam ocekivao na 1.
I C1/D i B1 vize. I to poslije sto sam formalno bio odveden na aerodrom i napustio USA u pratnji i pod budnim okom serifa. Kada mi se ukazala prilika za posao na brodu za drugu kompaniju, izdali su mi vizu bez problema.
Provjeri da ti nisu zveknuli u pasos da si odbijen za vizu?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mili_vanili

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile

1. Kupiti PIN u Raiffaisen banci (U BIH je barem ta banka)
   - NAPOMENA : PIN kod je aktivan tek nakon 24h sto znaci da mozete tek sutra da zovete ambasadu kada je taj kod aktivan
                       PIN kod je vazeci 48h sto znaci ako kupite pin u cetvrtak i n zovete u
                     

...kakav je ovo PIN...???
Aloha