Author Topic: C1/D Viza (potrebni formulari i dokumenti, kako popuniti,...)  (Read 200354 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
...kakav je ovo PIN...???

Kad se javis u Ambasadu, sekretarica te pita za tvoj PIN kako bih mogao zakazati termin. Ako nemas Pin zaboravi zakazivanja..  ;)

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Alexxx ja sam dobio preko Safe Cruise-a C1/D vizu na 3godine a Srbi mogu ostati najduze 48 sati u USA.....
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline alexxxandar

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Nisam ni planirao da ostanem tako, nego me je bas zanimalo i bilo mi sumnjivo da moze da se ostane u Americi tek tako. E sad ste me i uverili.

 :tuctuc:
Mozda sam opet promasio temu, al ajde da pitam: jel bi mi znacio nesto sertifikat za spasioca, za poslove oko bazena? npr. budem spasilac (hahah, 6meseci sedim i posmatram i zaradjujem pare, to je moguce samo u snovima... :embarrased:)

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
To sa C1/D vizom nisam bas sigurna. Moj sign off je bio 05.10.2008., a ja sam si kupila kartu za 06.10.08. tako da ostanem dan u Miamiu, a pomislih ionako se moze ostati 48h. Mos si mislit, na izlasku s broda tip umalo da me nije pustio. Pola sata je on mene gnjavio i na kraju rekao, udarit cu vam pecat do sutra u ponoc, ali ako ne odete imat cete gadnih problema. Slikao me i uzeo mi otiske prstiju kao da sam neki kriminalac. On je meni rekao da s tom vizom imam pravo biti samo 24h u Americi poslije mog sign off - a, ali on ce mi pregledati kroz prste. 

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
To sa C1/D vizom nisam bas sigurna. Moj sign off je bio 05.10.2008., a ja sam si kupila kartu za 06.10.08. tako da ostanem dan u Miamiu, a pomislih ionako se moze ostati 48h. Mos si mislit, na izlasku s broda tip umalo da me nije pustio. Pola sata je on mene gnjavio i na kraju rekao, udarit cu vam pecat do sutra u ponoc, ali ako ne odete imat cete gadnih problema. Slikao me i uzeo mi otiske prstiju kao da sam neki kriminalac. On je meni rekao da s tom vizom imam pravo biti samo 24h u Americi poslije mog sign off - a, ali on ce mi pregledati kroz prste. 


Ja sam dobio takvu informaciju prije 6 mj od jednog od emigracije koji su bili na brodu na kontroli. E sad, vjerujem da dosta toga ovisi i o njihovom raspolozenju. Imam i B1/B2 koju sam dobio preko kompanije da mogu prisustvovati raznim seminarima i konferencijama ali me jednom tip u Norfolku jedva pustio sa broda ( koji je bio u SAD vodama ) da odem do Miamija na 3 dana i natrag. Morao me je crew purser staviti na listu putnika i tek onda sam mogao izaci.Uglavnom, komplikacije.

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
e ovako popunila sam ds 165 ,i isprintala 157 ,uplatila iznos u banci .i zvala ambasadu let imam 05 dec a oni u ambasadi nemaju termina.aaaaaaaaaaaa sad sam u panici rekli su mi da zovem mozda se nesto oslobodi sad pucam po savovima oT

jel iko bio u slicnoj situaciji sta ako .........nedaj boze nedobijem termin do polaska

Offline kazaki

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
e ovako popunila sam ds 165 ,i isprintala 157 ,uplatila iznos u banci .i zvala ambasadu let imam 05 dec a oni u ambasadi nemaju termina.aaaaaaaaaaaa sad sam u panici rekli su mi da zovem mozda se nesto oslobodi sad pucam po savovima oT

jel iko bio u slicnoj situaciji sta ako .........nedaj boze nedobijem termin do polaska

potpuno znam kako se osecas, imao sam slican problem pre 4 godine, zivim u juznoj africi i zvali me sa kompanije hitno da se vratim natrag, i ja kao nema probelma odem u ambasadu kad oni meni jesi li zakazao sastanak (tada se to kod nas nije radilo), reko kakav sastanak i oni meni objasne. ja na internet, srecom imaju 2 ambasade u juznoj africi, jedna u joburgu, druga u cape town-u, medjutim prvi slobodan termin tek za mesec i po, ja sta cu, zovnem ambasadu u srbiji, jok, oni mi kazu ma samo dodjete sa papirima da idete na brod i dobijate vizu za jedan dan. ja sta cu, na avion, pravac beograd i stvarno u ambasadi se prijavim i oni kazu nema problema, izvolite vizu.
sto se tice ostajanj u usa, nekada se moglo ostati i po 7 dana, kasnije ne, cak sta vise i kad sam dolazio na brod, ostao bih u majamiju po 5-6 dana, APOLLO SHIPS CHANDLERS, dobra stara vremena, tako ti je bilo sve to TWIN TOWERSA. Kasnije, mozda 2003 sam pitao da mi daju b2 vizu jer zelim da provedem odmor u usa, bez problema su prihvatili i dali mi na 1 godinu zbog ugovora....ipak imaju evidenciju o svima, ko ulazi ko izlazi, eto posle 5 godina bez ikakvih problema su mi dali da ostanem....i ja odbio :-)

Captain Hook

  • Guest
Hayde netko kome nije muka tipkat neka mi kaze za Transit Visu (AUSTRALISKA) koja je procedura kolko se ceka od vremena predavanje dokumenata u kratkim crtama ali najvaznije mi je kolko dugo traje to sve dok ti vrate passaport?!?!?

Offline kazaki

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Hayde netko kome nije muka tipkat neka mi kaze za Transit Visu (AUSTRALISKA) koja je procedura kolko se ceka od vremena predavanje dokumenata u kratkim crtama ali najvaznije mi je kolko dugo traje to sve dok ti vrate passaport?!?!?

iskreno nemam pojma
ja u stvari pokusavam da emigriram u australiju iz juzne afrike sa porodicom. i na njihovom sajtu sam nasao potreban intervju, imam dozvoljen broj poena sa cime mogu da se kandidujem za imigraciju. i sada cekaju na mene da im uplatim  itd, itd....ali znam da proces traje dugo tako da sam sve stopirao za sada, jer nisam 100% siguran da stvarno zelim da idem. sto se tice tranzita, ne bi trebalo dugo da traje...mada nikad se nezna

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Hayde netko kome nije muka tipkat neka mi kaze za Transit Visu (AUSTRALISKA) koja je procedura kolko se ceka od vremena predavanje dokumenata u kratkim crtama ali najvaznije mi je kolko dugo traje to sve dok ti vrate passaport?!?!?

ajd ako tebi nije muka potrazi na forumu jer imas decka koji ju je prosli tjedan izvadio ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Captain Hook

  • Guest
ajd ako tebi nije muka potrazi na forumu jer imas decka koji ju je prosli tjedan izvadio ..

Hvala ovaj odgovor zaista mi je dosta pomogo Sefe Foruma ti si extra stvarno da tebe nema svi bi znali sta da radim nego ovako iscrpljene odgovore davat zaista na ovo pitanje sa vakim odgovorom nisi moro pravit smetnju vec odstupit mesto da netko ko zna se javi ali ti si SEF odlicno obavljas poso

SAMO NAPRED ! ! !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Hvala ovaj odgovor zaista mi je dosta pomogo Sefe Foruma ti si extra stvarno da tebe nema svi bi znali sta da radim nego ovako iscrpljene odgovore davat zaista na ovo pitanje sa vakim odgovorom nisi moro pravit smetnju vec odstupit mesto da netko ko zna se javi ali ti si SEF odlicno obavljas poso

SAMO NAPRED ! ! !

Naslucujem li ja to ironiju i cinizam u tvojem posljednjem postu?  :rtfm:

Hajde da ti probam jos jednom objasniti. Ne dozvoljavam da se isto pitanje postavlja na 16 tema, te da se na njega odgovara 16 puta.

Jel je to mozda nerazuman zahtjev?  no;;;

Hajde sada smiri strasti jer znas da kod mene brzo proradi bajbokana.  :ban:  :pop1:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Captain Hook

  • Guest
Dobro si primetijo ironiju i cinizam neznam sta je stvar stvarno znaci nije logicno citat 1.000 strana da bi doso do jednog odgovora koi ga i ja znam odprilike mada nikada nisam bijo na shipu i vadijo te vise pa sam ljepo zamolijo da netko kome nije muka i zelja pomoci mi da dobijem pun odgovor i cjelosan bez predpostake .... A ti se tu javis bez potrebe i kazes ko demek daj tebe nije muka prolistat forum pa nadzi.... svasta mizeran odgovor nema sta ljepo od tebe jos jednom pomazes nam svaka cast

a to da zelis me iscistit sa foruma slobodno Sefe pa zato si nam sve ali samo Sef ne nakon onog odgovora a ja budi siguran necu plakat a i nece nitko drugi za me plakat pa zato sretno hehhe jos od pocetka si me ufatijo za rep ko macka supper samo napred pokazo si se

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
pa-pa ...  :ban:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Quote from: miroslav link=topic=193.msg4681#msg4681 date=122054907

1. Kupiti [b
PIN[/b] u Raiffaisen banci (U BIH je barem ta banka)
   - NAPOMENA : PIN kod je aktivan tek nakon 24h sto znaci da mozete tek sutra da zovete ambasadu kada je taj kod aktivan
                       PIN kod je vazeci 48h sto znaci ako kupite pin u cetvrtak i n zovete u
                       ambasadu u petak vjertovatno ce vam isteci (ne znam da li racunaju vikend u taj)
2. Slika 5x5 - napomenuti da Vam treba za vizu jer podloga mora biti bijela i da je glava na slici malo veca

za bih
pin vazi vise od 48 sata i sa pinom imate 7 min razgovora sa opreraterom to je rekla teta u banci
i na slici se moraju vidjeti usi
i u polja na koja nemate odgovor nesmije stajati none n\a moze samo no
ovo su info koje sam danas cula od operatera u ambasadi