Author Topic: molim vas odgovorite mi na 2,3 pitanja  (Read 2138 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Francesca Bellamia

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
molim vas odgovorite mi na 2,3 pitanja
« on: 07/September/2010 »
Pozdrav svima, ja sam newbie ovdje i ako sam pogriješila temu, slobodno me prebacite ali molim vas odgovorite mi na 2,3 pitanja.
Tnx do neba!

Treba li nam agent da bi se prijavili i pojavili na interviewu?
Možemo li to obaviti sami i kako?
Da li mogu angažirati svog čovjeka sa 30 godina iskustva u crew managementu u tu svrhu?

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: molim vas odgovorite mi na 2,3 pitanja
« Reply #1 on: 07/September/2010 »
Pozdrav svima, ja sam newbie ovdje i ako sam pogriješila temu, slobodno me prebacite ali molim vas odgovorite mi na 2,3 pitanja.
Tnx do neba!

Treba li nam agent da bi se prijavili i pojavili na interviewu?
Možemo li to obaviti sami i kako?
Da li mogu angažirati svog čovjeka sa 30 godina iskustva u crew managementu u tu svrhu?

Da bi ste uopste dosli na intervju potrebno je kontaktirati agenciju tj da prvo razgovarate sa njima da bi vam uopste i rekli kada je intervju jer sve ide preko agencije koja vam zapravo daje posao. posto vidim da ste iz hrvatske kontaktirajte za pocetak agenciju http://www.employment-power.com/ i vidite da li mogu da vam pomognu. malo iscitajte forum i naci cete sve agencije koje rade na ovim prostorima.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: molim vas odgovorite mi na 2,3 pitanja
« Reply #2 on: 07/September/2010 »
Pozdrav svima, ja sam newbie ovdje i ako sam pogriješila temu, slobodno me prebacite ali molim vas odgovorite mi na 2,3 pitanja.
Tnx do neba!

Treba li nam agent da bi se prijavili i pojavili na interviewu?
Možemo li to obaviti sami i kako?
Da li mogu angažirati svog čovjeka sa 30 godina iskustva u crew managementu u tu svrhu?

Moguće je direktno kontaktirati kompaniju no u većini slučajeva ukoliko odgovore, uputit će na agenta koji pokriva državu ili regiju odakle se kandidat prijavio, isto ide i s prijateljima  na  brodu/crew menagmentu i sL čak i ako oni dobiju CV u ruke kontaktirati će kandidata i uputi kome  lokalnom agentu da se javi...

u slučaju recimo kada Vas  agent ne želi obavijestiti za nekakav intervju koji se  bliži i može vas  interesirati, ukoliko Vas je  kontaktirala direktno kompanija moguće je  prisustvovati intervju, no kompanija će sam posao pripreme  za odlazak prepustiti poslije agentu (komunikacija oko liječničkog, LOE, datum ukrcaja i sl)

ukratko izbjegavanje agenta zbog smanjenja  troškova mislim da je to teško moguće.
ča je  život vengo fantažija