Author Topic: Uspinjaca Posao d.o.o.  (Read 105670 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #15 on: 17/November/2010 »
Cudi me da do sad niko nije odreagovao na takvo ponasanje kompanija na nasim prostorima,
i ja sam jedan od tih koji su se 'upecali' pa sam mozda malo i revoltiran, ali kad sam aplicirao nisam pitao sta kosta i koliko samo da odem,
danas sam dobio telefonski poziv u kojem su mi rekli da nazalost sad u novembru princess ne trazi pozicije (iako su me pre 10ak dana zvali i trazili da posaljem ostatak dokumenata itd itd)
za koju sam aplicirao (bar utility, nije neka pozicija ali situacija sve govori cim toliko zelim da odem) i da sacekam
do februara verovatno ce tada biti sledeci intervju... do tada 120e za trening i 35e za 'upis u registar' ide u nepovrat...
ali kao sto si vec naveo verovatno koriste rupe u zakonu... a nas naravno nema ko da stiti bez obzira koja smo zemlja iz bivse Juge...
Why Always Me?

Offline Le Barbu

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
  • Idemo na Broo-ood -aka- Ješ?emo pe?enog zeca
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #16 on: 01/December/2010 »
Ma da, pljačka na sve strane. Tužno, jadno, ali istinito. A, najsmješnije od svega je što nama nekih *ebenih sto evra itekako znači...  :haha:

Offline gogo

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #17 on: 09/February/2011 »
Stitite se sami,ja sam kolegi nudio scripte iz bara i recepte od koktela!?On kaze "Bolje da platim trening njima,da nebi nesto za*****ao!!

Agencija zove sto vise kandidata,vece su im sanse naplate,i sto vas vise prodje bolje je njima zato vas i treniraju!!!

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #18 on: 13/February/2011 »
Ponajprije, želim pozdraviti zaposlenike poduzeća Uspinjača Posao d.o.o.
koji ovo čitaju. Znate tko ste.

Moram se pohvaliti da sam jučer prvi put bio u agenciji. Evo je i na popisu: http://www.mmpi.hr/UserDocsImages/popis%20pravnih%20osoba%20pomorstvo-11_09.pdf

Naime, došao sam po Certificate of Employment koji mi treba za aplikaciju za vizu.
Prilikom 'primopredaje' dokumenta saznao sam da njihova 'usluga' košta 200€, a za koju ne mogu dobiti račun već trebam dati gotovinu kao najveća naivčina. Rekao sam da sam potpisao izjavu i poslao poslodavcu u kojoj stoji da ne smijem ništa platiti posredniku. "Nema to veze s ovim.", bio je nadahnuti odgovor za budale. Kad sam rekao da je to protuzakonito po čl. 14. i 15. Pravilnika o posredovanju pri zapošljavanju pomoraca i da hoću račun na kojem piše "Naknada za posredovanje u zapošljavanju" ako misle da im platim. Rekli su da niti račun niti potvrdu niti uplatnicu neću dobiti te da ja to zapravo ne moram platiti, ali su insinuirali da bi bilo bolje da ja to platim te popratili riječima "Ako razumijete što želim reći." - ne razumijem, objasnite mi pismeno, molim Vas (i potpišite). Argumentirano sa draguljima poput: "Mi nismo posrednik, mi smo agencija pa se taj pravilnik ne odnosi na nas" (briljantno tumačenje zakona - najvjerovatnije zbog takvih vrsnih pravnih umova im je već i bila oduzeta dopusnica za rad) ili "Mi smo Vama učinili uslugu (koju će im itekako dobro platiti poslodavac) pa od Vas očekujemo i da nam to (protuzakonito) i platite, a mi Vam nećemo izdati račun."
..........

Mirno more.

moram priznati da me malo strah svađati se s njima, ali voljela bih! platila sam im na ruke 1100 kn za tečaj sigurnosti na brodu, koji je bio sve samo ne tečaj, a nisam dobila račun, još su me i htjeli ponovno poslati na taj isti tečaj..

kako da im se suprostavim jer im stvarno ne zelim davati 200 eura, ako nista drugo onda iz razloga što ih nemam!!!! pomozi ako mozes.. hvala

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #19 on: 17/February/2011 »
Naletise oni na za*****anog majstora  :rofl: svaka cast sto si im tako sve izgovorija ja osobno nebi  -()-

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #20 on: 18/February/2011 »
ma nemam ni ja muda.. al trebalal bi imati..ljuti me to!

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #21 on: 18/February/2011 »
ma nemam ni ja muda.. al trebalal bi imati..ljuti me to!

Jeja pokusaj kao majstor kada taj ugovor ili vec sto dode kod njih pa te oni zovnu uvaliti ima spiku da si se cula s kompanijom da ste razminili par E-maila i da su ti bas naglasili da neplacas nista dodano  ;)

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #22 on: 19/February/2011 »
pa znas sta..probat cu, necu lagati da sam se čula s nekim iz kompanije, jer mi se ne da spustat na te razine lazi, ali probat cu s njima ljudski popričati, ono.. doći ću sa stavom: ja sam za dogovor, uvjerite me da me ne lazete i kradete i ja cu vam sve uredno platiti, samo zelim znati sto i zasto placam i naravno zelim za to sve račun! ako to ne uspije, lako se posvadjati! ali to mi je zadna opcija..

ljudi su pokvarena rasa, prljava i zla!!! :(

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #23 on: 19/February/2011 »
doći ću sa stavom: ja sam za dogovor, uvjerite me da me ne lazete i kradete i ja cu vam sve uredno platiti,

bad idea

ljudi su pokvarena rasa, prljava i zla!!! :(

kada pričamo o drugima najviše kažemo o sebi
narodna
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #24 on: 19/February/2011 »
zasto bad idea??? ono, dogovorom sve mozemo postići..ili?


@narodna - znam!

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #25 on: 19/February/2011 »
i to nisam ja rekla nego Marijan Ban! :D :haha:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #26 on: 19/February/2011 »
i to nisam ja rekla nego Marijan Ban! :D :haha:

Hajde da citiraš Konfučija, ne bi ništa rekao, ali Marijan Ban? To onaj što se napio pa probo nožem? http://www.057info.hr/vijesti/2008-06-08/marijan-ban-pokusao-samoubojstvo
Pod hitno nađi nove uzore  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #27 on: 19/February/2011 »
Nemoj šefe po Banu....
Pa dobro voli malo popiti,ali i Tin Ujević je bio cuger,pa da mi je on Uzor zar bi isto rekao?!
Ili Van Gogh,(sam sebi odrezao uho)
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #28 on: 19/February/2011 »
hahahaha! on nije moj uzor, on je moja zvijezda vodilja!  :haha:  ne brini Šefe, KonfuČije stiže!!!



dobro, a što tebe toliko smeta taj citat?!

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #29 on: 20/February/2011 »
pa znas sta..probat cu, necu lagati da sam se čula s nekim iz kompanije, jer mi se ne da spustat na te razine lazi, ali probat cu s njima ljudski popričati, ono.. doći ću sa stavom: ja sam za dogovor, uvjerite me da me ne lazete i kradete i ja cu vam sve uredno platiti, samo zelim znati sto i zasto placam i naravno zelim za to sve račun! ako to ne uspije, lako se posvadjati! ali to mi je zadna opcija..

ljudi su pokvarena rasa, prljava i zla!!! :(

nebi ja na tvom mistu isa u neke rasprave jbg plati im i gotovo...ko ne riskira ne profitira...