Author Topic: Uspinjaca Posao d.o.o.  (Read 105659 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #45 on: 31/October/2012 »
Mila majko ja ne mogu virovati sta Majstor pise.



Moj savjet; Majst0r je bio u puno boljoj poziciji kada je rekao  :neceici:
Zon, ti si samo Assistant Waiter ...  -()-

Što se mene osobno tiče, citiram elokventnog G. Busha  :giggle:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #46 on: 31/October/2012 »
zanimljiva su ta iskustva... ali moram priznati da sam oduševljen samokritikom dosta ljudi koji sami kažu da nemaju hrabrosti za svađu na temu provizije. to je ok... ili ideš do kraja, pa i glavom kroz zid, ili šuti-žuti, plati i plači!

e sad... kad sam prvi put ušao u ured EP-a imao sam malu dramu vezanu uz godine i bla, bla, bla... i kad sam usred razgovora spomenuo svoj posao, koji se eto najuže moguće veže uz medij(e), odmah mi je rečeno da se nikakve provizije ne plačaju. naravno, ne mogu tvrditi, niti mi pada na pamet, da bi mi (ili ne bi) naplatili išta da sam šutio... no tako je kako je! baš sam danas razgovarao sa suprugom na tu temu... dali se opet svađati zbog provizije ili ne, hoće li ju uopće itko ikad u tom uredu spomenuti ili ne, i moram priznati da nemam gotovo nikakav zaključak.

kako bilo, baš me zanima kako će ta priča u mom slučaju završiti... hoće li me itko tražiti lovu za proviziju ili ne. i usput.. ja sam dobio račun za D1! uredno do uspinjače!

Offline Zon

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #47 on: 01/November/2012 »
hahaha,..Sefe,slazem se,ali bas mi krivo njusci,sto nije malo dublje kopala. :hehe:

Iako me ovih 780e malo kopka ako su za jedan smjer. Pa toliko sam platila povratnu kad sam isla na Kubu.
Niko ne kaze da mi nece cupati dlake, ali bas da mi deru kozu. ;) No,vidit cemo vec ujutro.

Nevene, ne traze oni lovu za proviziju. Kad si platio D1, ljecnicki, vizu.. Na kraju, fino dobijes samo obicni broj racuna agencije di ces im uplatit mozda kao i ja 780e .
Usmeno ti kazu da je to za avionsku kartu.
Savjet-pitaj je li to povratna karta, jer vidis ja sam tu falila..ali sutra saznam, pa ti javim. U mojem slucaju, kasno Marko na Kosovo stize. :pilot:

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #48 on: 01/November/2012 »
Zon, pogledaj ovaj topic http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=5535.0

ako je tako, 400€ platiš kartu i njima daš još 400 da ti ju kupe  ="" di da se prijavim za posao u employment poweru :D

Offline Zon

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #49 on: 01/November/2012 »
Jimmy,sve sam to vidila.Nazalost kasno ubrala.Nemoj molim te ici preko te fucking agencije ,jerbo ces ispasti naivac poput mene.Potrudi se naci sam kontakt kompanije koja te zanima.I oni ti lipo sve posalju.Ljecnicki,D1..to ionako sam sve radis.Pozz!

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #50 on: 01/November/2012 »
Jimmy,sve sam to vidila.Nazalost kasno ubrala.Nemoj molim te ici preko te fucking agencije ,jerbo ces ispasti naivac poput mene.Potrudi se naci sam kontakt kompanije koja te zanima.I oni ti lipo sve posalju.Ljecnicki,D1..to ionako sam sve radis.Pozz!

Nisi bas u pravu, nazalost, uvjeren sam da ce te za poziciju assistant waitera SVAKA kompanija uputiti na posredičku agenciju. Ali zato imaš pravo odabrati preko koje agencije zelis, iako i tu vlada neka podjela teritorija, npr. Kouzon te neće zaposliti na kompaniju za koju EP zaposljava, i slično.
Once a sailor, always a sailor.

Offline vale

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #51 on: 19/November/2012 »
Ja sam imao sreću što sam bio u direktnom kontaktu s poslodavcem koji su mi nekoliko puta napomenuli da im ništa ne plaćam.

Kako bi ja mogla da budem u  direktnom kontaktu s poslodavcem?
Da li ima potreba?

Ja sam se prijavila kod EP-a u Srbiji, a sad sam u kontaktu s Zagrebom (EP).
Oni su poslali da uradim lekarski pregled i da  pokupim neke dokumente (uverenje, prva pomoc...), a nista drugo mi nisu rekli. Cula sam i ja neki 300 eura da bi trebalo da platimo za agenciju... ne znam kad, a sta ako neplatim?? Oni me ne pomazu vise? ili cemo se svadjati tamo da li da platim ili ne? ne bi volela...
Pozdrav!

Offline vale

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #52 on: 21/November/2012 »
I ja mislim da bolje ako to lepo isplatimo, i sve ce biti OK.
Bolje nego da ostanem kuci.  +U+
Pozdrav!

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #53 on: 23/November/2012 »
Moguće je izbjeći plaćanje te provizije uz samo malo mozga i istina je da te ne mogu više spriječiti jednom kad stupiš u direktan kontakt s kompanijom, ali možda to može biti dvosjekli mač, podjednako je razloga i za i protiv.

Kratkoročno, naravno da je poželjno zadržati tih nekoliko stotina eura u džepu koje pokušavaju oteti na ilegalan način, posebno ako su te nagovorili da apliciraš za neku poziciju koja je trenutno potrebna iako te zanima nešto drugo, a tome su jako skloni. Međutim, treba uzeti u obzir da oni ipak svojevrsni monopolisti u Hrvatskoj, a dodajmo tome da i u nekim susjednim državama kao što su BiH i Slovenija nemaju ozbiljnu ili bar dovoljno snažnu konkurenciju.

Dakle, što ako ti u budućnosti ponovo zatrebaju usluge agenta?
Hoće li se sjetiti da si ih nadigrao za proviziju i odmah te otpiliti jer zna da si mu pretvrd orah i više mu odgovara netko manje odlučan i informiran?
Možda nisu zlopamtila?
Možda te odluči uputiti na kompaniju koja ti ne plaća avionsku kartu ako to prošli put nije bio slućaj, kako bi mogao proviziju elegantnije zapakirati?
Ili će možda prijeći preko toga s obzirom da od kompanije ipak dobije puno više?

Riječ je o netipičnoj situaciji, pa je teško predvidjeti ishod takvog scenarija.
Ovdje ima nekoliko njih koji su rekli da su uspjeli izbjeći plaćanje provizije, ali još nisam čuo da se netko tko im nije platio ponovo javio interesirajući se za mogući posao.
Prema tome, mislim da su razlozi za i protiv negdje 50:50.  

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #54 on: 22/July/2018 »
Evo prošlo je 8 godina od mojih prvih koraka u ovom smjeru. Baš sam se sjetio ove priče, a sada radim na megajahtama, ali svejedno vas sve želim podsjetiti da se držite zakona, budete hrabri i živite i postulate u skladu sa vlastitim moralnim vrijednostima (vrlo često znači i u skladu sa zakonima).

Pozdrav svima
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.