Author Topic: Uspinjaca Posao d.o.o.  (Read 105024 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Uspinjaca Posao d.o.o.
« on: 08/September/2010 »
Ponajprije, želim pozdraviti zaposlenike poduzeća Uspinjača Posao d.o.o.
koji ovo čitaju. Znate tko ste.

Moram se pohvaliti da sam jučer prvi put bio u agenciji.
Evo je i na popisu: mmpi.hr-popis pravnih osoba

Naime, došao sam po Certificate of Employment koji mi treba za aplikaciju za vizu.
Prilikom 'primopredaje' dokumenta saznao sam da njihova 'usluga' košta 200€, a za koju ne mogu dobiti račun već trebam dati gotovinu kao najveća naivčina.
Rekao sam da sam potpisao izjavu i poslao poslodavcu u kojoj stoji da ne smijem ništa platiti posredniku. "Nema to veze s ovim.", bio je nadahnuti odgovor za budale.
Kad sam rekao da je to protuzakonito po čl. 14. i 15. Pravilnika o posredovanju pri zapošljavanju pomoraca i da hoću račun na kojem piše "Naknada za posredovanje u zapošljavanju" ako misle da im platim. Rekli su da niti račun niti potvrdu niti uplatnicu neću dobiti te da ja to zapravo ne moram platiti, ali su insinuirali da bi bilo bolje da ja to platim te popratili riječima "Ako razumijete što želim reći." - ne razumijem, objasnite mi pismeno, molim Vas (i potpišite).
Argumentirano sa draguljima poput: "Mi nismo posrednik, mi smo agencija pa se taj pravilnik ne odnosi na nas" (briljantno tumačenje zakona - najvjerovatnije zbog takvih vrsnih pravnih umova im je već i bila oduzeta dopusnica za rad) ili "Mi smo Vama učinili uslugu (koju će im itekako dobro platiti poslodavac) pa od Vas očekujemo i da nam to (protuzakonito) i platite, a mi Vam nećemo izdati račun."

Sljedeći dan, pokušaj sporazumijevanja sa smozvanim "managerom" je također neslavno završio.
Čovjek koji nikad nije studirao niti proučavao logiku, ne treba ju pokušavati koristiti kao alat u pregovaranju, već izbjegavati na svaki mogući način jer se primjeti.
Kome je to zanimljivo neka pročita ovaj članak na wikipediji: http://en.wikipedia.org/wiki/Fallacy

"Svaki račun koji Vam ja izdam Vi ste po zakonu dužni platiti!" (ponuđen mi je račun sa nekakvim stavkama koje ne bi imale veze sa posredovanjem, a ni izjava nije točna),
"Ja ovo radim 20 godina", "Vi mislite da ste Vi veći od nas" (možda je mislio na genitalije? stvarno ne znam o kakvoj mjeri i kriterijima se radi), "samo se Vi držite Vaših principa" (principa? gospodin je najvjerovatnije htio reći "Zakona" - kojih se ja kao građanin RH i držim i pozivam sve koji ovo čitaju da se i oni njih drže i ne sudjeluju svjesno u protuzakonitim radnjama utaje poreza, između ostalog).
"Pišite Vi po Internetu što god želite" - hoću.

Eto, dragi čitatelji. Tako to izgleda u RH.  :tuctuc:

Moj savjet svima je: ne plaćajte im ništa, plaćaju im to vaši poslodavci, a i protuzakonito je.
Ako vam hoće naplatiti nešto po 'cjeniku', recite im da cjenik prvo objave na internet stranice.
Ako im je to malo, neka traže drugi posao i prouče izraz "poslovni rizik".
Dok im god budete plaćali gotovinom bez računa do tad će to i raditi jer naše službe tu ne mogu ništa bez nekih dokaza.

Mirno more.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #1 on: 09/September/2010 »
Nakon svega što čitam po forumu još uvijek mi nije jasno :
Da li je Uspinjača dio Employment Power-a ili je to ista firma ili nemaju veze jedni s drugima ????
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #2 on: 09/September/2010 »
Zanimljivo u najmanju ruku.

E sad. De mi reci si ti to na kraju platio ili ne?

El su ti dali LOE?

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #3 on: 09/September/2010 »
Employment Power je ime kojim se služe zbog prepoznatljivosti pretpostavljam.
Ne postoji tvrtka u RH s tim imenom (koliko sam ja uspio vidjeti), to je samo 'brand' pod kojim rade bivša Mala Uspinjača d.o.o., a danas Uspinjača Posao d.o.o.

Naravno da nisam ništa platio i naravno da su mi dali papir jer mi ne smiju to zadržati.
Ne smiju oni ništa. Bilo na koji način da te probaju spriječiti da dobiješ posao, njima znači ključ u bravu isti dan.
Pogotovo što su već jednom ostali bez dopusnice.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #4 on: 09/September/2010 »
Employment Power je ime kojim se služe zbog prepoznatljivosti pretpostavljam.
Ne postoji tvrtka u RH s tim imenom (koliko sam ja uspio vidjeti), to je samo 'brand' pod kojim rade bivša Mala Uspinjača d.o.o., a danas Uspinjača Posao d.o.o.

Naravno da nisam ništa platio i naravno da su mi dali papir jer mi ne smiju to zadržati.
Ne smiju oni ništa. Bilo na koji način da te probaju spriječiti da dobiješ posao, njima znači ključ u bravu isti dan. Pogotovo što su već jednom ostali bez dopusnice.

ovo je dosta bitna informacija znači dali su ti LOE iako nisi platio "uslugu"??
ča je  život vengo fantažija

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #5 on: 09/September/2010 »
Naravno da su mi dali, u suprotnom, gube dopusnicu za rad u najkraćem roku. Ništa im ne plaćajte.  Plaćaju im sve vaše kompanije.
Pogotovo ne gotovinom bez računa, a ako vam žele naplatiti nešto s računom, platite samo ako napišu na račun "Naknada za zapošljavanje" ili nešto u tom kontekstu. Onda fino taj račun u ruke i direktno u Ministarstvo mora, pomorstva i infrastrukture.

Znaju oni to, zato vam račun neće ni dati.

Samo pametno i sve po zakonu. Još će oni početi i pošteno raditi. Sve je moguće.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #6 on: 09/September/2010 »
Naravno da su mi dali, u suprotnom, gube dopusnicu za rad u najkraćem roku. Ništa im ne plaćajte.  Plaćaju im sve vaše kompanije.
Pogotovo ne gotovinom bez računa, a ako vam žele naplatiti nešto s računom, platite samo ako napišu na račun "Naknada za zapošljavanje" ili nešto u tom kontekstu. Onda fino taj račun u ruke i direktno u Ministarstvo mora, pomorstva i infrastrukture.

Znaju oni to, zato vam račun neće ni dati.

Samo pametno i sve po zakonu. Još će oni početi i pošteno raditi. Sve je moguće.

wow, svaka čast što si to uspio. Morao bih ja tebe uzeti sa sobom dok dođem do tog stadija u odlasku na brod.

S druge strane mislim će velika većina biti tiho i platiti što god traže, pogotovo ljudi koji nemaju posao i odlazak na brod im je spas.

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #7 on: 09/September/2010 »
Majstore ti si dobio posao preko njih i onda kad si kao "došao platit" je krenula ta priča ???

tj onda si prvi put zatražio račun itd itd ?
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #8 on: 09/September/2010 »
Majstore ti si dobio posao preko njih i onda kad si kao "došao platit" je krenula ta priča ???

tj onda si prvi put zatražio račun itd itd ?

Gle ovako. Oni su mene, tebe, vas, ... 'preporučili' kompaniji (s kojom imaju ugovor za to), kompanija je onda s vama obavila interview i odlučila da li će vas primiti (ne oni), za svakog tko je prošao interview su dobili neke novce odmah, a ostatak kad ste se ukrcali i započeli ugovor.

Do prekjučer nisam ni znao gdje je agencija. Sve sam obavio telefonski i emailom s njima i s poslodavcem.
E, sad. Problem je što većina vas nije u direktnom kontaktu s poslodavcem pa imate iluziju da oni nešto odlučuju oko vašeg zapošljavanja.
To nije točno. Oni to samo iskorištavaju i uzimaju sirotinji novce.

Ja sam imao sreću što sam bio u direktnom kontaktu s poslodavcem koji su mi nekoliko puta napomenuli da im ništa ne plaćam.

Nisam se bio dobro pripremio jer sam mislio da me neće tražiti novce.
Trebao sam odmah zvati Ministarstvo i policiju dok sam tamo sjedio pa nek oni njima objašnjavaju šta ja to trebam platiti.

Kontakt za ubuduće:

Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture
Adresa: 10 000 Zagreb, Prisavlje 14
centrala: 01 6169 111

Policija: 92

Ponesite mobitel i zovite ili odmah pred njima ili recite da ćete doći kasnije s novcima, izađite van, zovite prvo Ministarstvo pa onda policiju.
Recite im sve.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #9 on: 09/September/2010 »
Tnx na info.

Za drugi puta cemo malo drukcije.

Ja sam vec dao pare. Jbg. Gotovo je.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #10 on: 16/September/2010 »
Employment Power je ime kojim se služe zbog prepoznatljivosti pretpostavljam.
Ne postoji tvrtka u RH s tim imenom (koliko sam ja uspio vidjeti), to je samo 'brand' pod kojim rade bivša Mala Uspinjača d.o.o., a danas Uspinjača Posao d.o.o.

Ispravak netočnog navoda.

Employment Power Limited je tvrtka registrirana u UK.

Company info: http://wck2.companieshouse.gov.uk/3f6621baf7335c97f74ea962836c53cf/compdetails
Dokumenti: http://wck2.companieshouse.gov.uk/3f6621baf7335c97f74ea962836c53cf/wcprodorder?ft=1
DNS registar: http://whois.domaintools.com/employment-power.com

Eto samo da se ispravim.

Ne dozvoljava mi OCD da ostavim onakav post. :D
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #11 on: 18/September/2010 »
Po našem zakonu ime tvrtke može biti hrvatsko, latinsko ili starogrčko. Moguće je progurati neko svoje s vrlo dobrim objašnjenjem.  Nisam siguran kako je bilo prije što se tiče limita sa imenom tvrtke odnosno s tvrtkama registriranim prije izmjena zakona(90-te).

pretpostavljam da ova registrirana  u Engleskoj nije  povezana sa EP u zagrebu.
ča je  život vengo fantažija

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #12 on: 18/September/2010 »
Po našem zakonu ime tvrtke može biti hrvatsko, latinsko ili starogrčko. Moguće je progurati neko svoje s vrlo dobrim objašnjenjem.  Nisam siguran kako je bilo prije što se tiče limita sa imenom tvrtke odnosno s tvrtkama registriranim prije izmjena zakona(90-te).

Zakon o trgovačkim društvima kaže:

Članak 20.

(1) Tvrtka trgovačkoga društva mora biti na hrvatskom jeziku.

(2) Tvrtka trgovačkoga društva može sadržavati pojedine strane riječi ako one čine ime, odnosno tvrtku člana društva ili robni ili uslužni žig člana, odnosno njegova društva registriranog u Republici Hrvatskoj, ili ako su uobičajene u hrvatskom jeziku, ili ako za njih nema odgovarajuće riječi u hrvatskom jeziku, ili ako se radi o riječima na mrtvom jeziku.

(3) Tvrtka se može upisati u trgovački registar i u prijevodu na jedan ili više stranih jezika.

pretpostavljam da ova registrirana  u Engleskoj nije  povezana sa EP u zagrebu.

Nisam nigdje rekao da 'mislim' ili da 'pretpostavljam'. Ne bih stavio post bez da provjerim.

Ah... sad tek vidim da su mi linkovi totalni fail. :)

Al da se ne zezam s onim engleskim registrom, evo što piše ovdje http://www.posluh.hr/uspinjaca/glavni.htm:

"Do početka 1993. godine naš obim poslova toliko je narastao da se pojavila potreba za osnivanjem većeg poduzeća, koje bi koordiniralo sve naše poslovne aktivnosti u Velikoj Britaniji i Hrvatskoj. To smo učinili u obliku agencije Employment POWER Limited, registrirane u siječnju 1993. godine u Cornwallu, Engleska."
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #13 on: 17/November/2010 »
Veoma zanimljiva tema, da li to vazi za sve agencije koje zaposljavaju? Da razjasnimo malo...
Kanditati preko Kouzona (ukljucujuci mene) su placali sve i svasta a takodje je bilo OBAVEZNO potpisivanje nekog 'ugovora' da si saglasan sa svim stavkama,
ugovore smo potpisivali jer smo naravno gurnuti u cosak, ne idemo na brod zato sto volimo da radimo po ceo dan...
preko Kouzona smo palcali ~35eura za (koliko sam ja shvatio) upis u registar same agencije (??!!)
nije ista agencija ali definitvno ne srecem sa teme...  ???
Why Always Me?

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Uspinja?a Posao d.o.o.
« Reply #14 on: 17/November/2010 »
Ne znam kakvi su zakoni u Makedoniji pa ne mogu ništa reći sa sigurnošću, ali s obzirom da je i Makedonija potpisnica konvencija Međunarodne organizacije rada (ILO) pretpostavljam da je i kod njih reguliran rad agencija za zapošljavanje zakonom koji zabranjuje bilo kakve naknade za zapošljavanje.

Nema veze kakav ste ugovor potpisali ako je nešto protuzakonito u njemu. Ništavan je svaki ugovor koji nije u skladu sa zakonom.

Moguće je da Kouzon ima neki pametniji sistem u kojem koristi neke rupe u zakonu kako bi vam naplatili 'proviziju', ali to ne mogu komentirati jer je sve ovo nagađanje. Nemam direktnog iskustva s načinom rada i moguće naplate usluga te agencije.

Čak i da koriste neke rupe u zakonu za iznudu novaca od kandidata, budite sigurni da se to vašem poslodavcu nimalo ne sviđa te da je takva naplata protivna ugovoru o posredovanju koji je poslodavac potpisao s agencijom. Napomenete li pokušaj iznude poslodavcu, brzo će oni reagirati.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.