Author Topic: Viking Recruitment i Seamariner  (Read 12426 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Viking Recruitment i Seamariner
« on: 09/September/2010 »
Svima preporučujem još dvije provjerene agencije koje ukrcavaju naše pomorce već godinama.

Već sam ih spominjao u nekim postovima pa ih evo ovdje na jednom mjestu.

Viking Recruitment
http://www.vikingrecruitment.com/ - super za sve pozicije na cruiserima, ali bonus je što ukrcavaju i tehničko (el. i IT) osoblje

Seamariner
http://www.seamariner.com/ - tehničko osoblje
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Viking Recruitment i Seamariner
« Reply #1 on: 21/November/2012 »
Je imao netko kakvo iskustvo s ovim Vikingom? Čini se da imaju nekakvo predstavništvo u Splitu, odosno da ih netko zastupa.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Viking Recruitment i Seamariner
« Reply #2 on: 21/November/2012 »
Da. Ja sam apliciro. Fer, korektni, brzo odgovaraju.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Viking Recruitment i Seamariner
« Reply #3 on: 21/November/2012 »
Da. Ja sam apliciro. Fer, korektni, brzo odgovaraju.

Što za konobara? Što si dobio, koju kompaniju? Jesu te uputili u split? Daj malo detalja, o njima se baš i ne priča tu.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Viking Recruitment i Seamariner
« Reply #4 on: 21/November/2012 »
Je imao netko kakvo iskustvo s ovim Vikingom? Čini se da imaju nekakvo predstavništvo u Splitu, odosno da ih netko zastupa.

Ja sam imao interview sa njima i znam da je jedan cellar master dobio posao preko njih na HAL-u.
I koliko znam radili su sa SSM-om, ali navodno vise ne rade.
 

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Viking Recruitment i Seamariner
« Reply #5 on: 21/November/2012 »
Apliciro za Seabourn. Poslo mail u 15h javili mi se oko 17h.
Drugi dan poslo potrebnu dokumentaciju sta su trazili. Isti dan stigo mail da za 5/6 dana imam intervju preko skype za posao, pozicija Bar Waiter.
Obavio intervju, malo pricali bezeze tek tak da engleski mi vidi, nakon toga obavili intervju za poso.
Postavio mi cca 40/tak pitanja, odgovorio sam tocno na 39 i jedno sam mutio al ono reko je da je okej to.
Samo tri nisam znao i to sampanjci naravno, nisam to ocekivo, pito me da nabrojim premium sampanjce a ja znao sam Dom Perignon.
Odmah nakon intervju mi reko da sam dobio poso. Prico o kompaniji sta se radi, placi itd. To je to.
Samo je reko da mora provjerit ovo di sam radio i sta. Ak sve okej javit ce mi se na mail.
Proslo tjedan dana od toga.

Offline sejkara

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Viking Recruitment i Seamariner
« Reply #6 on: 22/November/2012 »
Super zvući
Natal jel možeš postavit email od agenta s kojim si u kontaktu plz?
Sta kazu za plaće u eurima
jesu li bolji po tom pitanju od Carnivala?

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Viking Recruitment i Seamariner
« Reply #7 on: 23/November/2012 »
Nije mi baš posve jeasno trebam li ja čekati da se oni meni jave s nekom ponudom, kao što to funkcionira s ovim našim agencijama, ili se sve svodi na to da trebam online aplicirati za neku o pozicija koje su oni na svom siteu oglasili kao otvorene.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Viking Recruitment i Seamariner
« Reply #8 on: 23/November/2012 »
Nije mi baš posve jeasno trebam li ja čekati da se oni meni jave s nekom ponudom, kao što to funkcionira s ovim našim agencijama, ili se sve svodi na to da trebam online aplicirati za neku o pozicija koje su oni na svom siteu oglasili kao otvorene.

Napravi i jedno i drugo.

U najmanju ruku, registriraj se na njihovoj stranici i detaljno ispuni profil.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Viking Recruitment i Seamariner
« Reply #9 on: 23/November/2012 »
To već i jesam, ali sad ne znam da li da strpljivo čekam da mi se jave s nečim ili da probam aplicirati za nešto od onog se trenutno nudi, mislim da je to uglavnom Seabourn.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Viking Recruitment i Seamariner
« Reply #10 on: 23/November/2012 »
Robert Jewers <RobertJ@VikingRecruitment.com> - ovo je email od agenta iz Vikinga al ja sam apliciro na seabournrecruitment@vikingrecruitment.com pa mi se javio Mr. Robert. Pa sta ja znam neam ugovor josh al ono reko mi da je placa 1500 eura fiksna, da ne ocekujem Tip jer gosti kao nisu obvezni da daju Tip i to je to sto se toga tice, cini mi se ok sa obzirom da na Carnival bilo 75 US pa onda samnjili na 25 US pa onda ukinuli i to nego imash u ugovoru ako ne napravish na TIPS 1400 US onda ce oni da ti nadoknade. bzvz. Al sada na Carnival u baru na spiritu su poceli davat fiks place. Barmeni i Bariste 3000 US, konobari u baru tier 1 3000 US, Tier 2 2400 US, Tier 3 1800 US. Tier su vam barovi podijeljeni na sekcije, recimo 1,2,3, znaci jedan najbolji dok 3 najlosiji, radi se rotacija svaka 2 tjedna i to je to. Trenutno je ovo aktivno samo na Spirit koi je u australiji, ak se tam pokaze to ok onda ce biti navodno u cijeloj floti al zasad sam spirit.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Viking Recruitment i Seamariner
« Reply #11 on: 24/November/2012 »
Robert Jewers <RobertJ@VikingRecruitment.com> - ovo je email od agenta iz Vikinga al ja sam apliciro na seabournrecruitment@vikingrecruitment.com pa mi se javio Mr. Robert.

zato sta iz seattla ne rade interview-e, nego samo pregledaju CV i ako se cinis pozeljnim za zaposlit samo prosljede vikingu da obave interview i kad je sve gotovo viking prosljedjuje sve tvoje u seattle i oni ti salju LOE, kartu i sve ostalo.
 

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Viking Recruitment i Seamariner
« Reply #12 on: 31/August/2016 »
Evo da malo osvjezim ovaj post o Vikingu, naime ja se njima javio na mail sa CV i ako imaju kakvu ponudu da se slobodno jave, dva dana kasnije covjek mi se javio da li sam zainteresiran za poziciju Senior bartendera na Vikingu pa ako jesam da dogovorimo intervju, nako dva dana imali intervju preko telefona i pitao da li sam kad probao na Vikingu ja rekao da i da nisam prosao radi attituda i radi tetovaze na ruci, nakon toga me trazio sliku tetovaze i da ne brinem da ce on sve srediti, tjedan kasnije mi javlja da pozicija seniora nije dostupna radi prijasnjeg intervjua ali da mi nude poziciju bartendera, ja rekao moze i dogovorili odmah skype intervju sa HR danas gdje sam prosao, dosta jake veze imaju i ak vide potencijala da vas zaposle pomoci ce vam makar i niste prosli ranije, inace veoma korektna agencija i brzo odgovaraju