Author Topic: Kolike su nam šanse za odlazak?  (Read 5344 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline majaos1982

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Kolike su nam šanse za odlazak?
« on: 10/September/2010 »
Dobar dan!  :-*

Nekoliko dana čitam osvrte forumaša. Suprug i ja smo jaaaako zainteresirani za odlazak.  :plovim:

Zanima me kolike su nam šanse za odlazak, tj. da nas prime, pa vas molim da mi se javite sa vašim razmišljanjima.

Suprug je ´79 godište i završio je trgovačku školu. Radio je na građevini, zatim kao skladištar, kao trgovački putnik i trenutno radi u Saponiji na otrovima i agresivinim tvarima. Za njega me zanima što mislite jel prestar za prijavu i što bi mogao raditi na brodu?

Ja sam ´82 godište, diplomirala sam ekonomiiju, radila sam par domjenaka za jedan osječki hotel i promocije raznih proizvoda po trgovačkim centrima preko studentskog servisa tako da mi ti nije evidentirano u radnoj knjižici. Nekoliko godina radim za jednu osiguravajuću kuću kao savjetnik. Primili su me kao SSS i nemam mogućnosti napredovanja pa bih krenula na brod. Da li bi se našlo nešto za mene i što?

Budući da oboje radimo i primljeni smo zastalno jedini motiv za naš odlazak su dobre plaće s kojima se trenutačno ne možemo pohvaliti.

Napominjem da oboje vrlo dobro govorimo engleski, ja imam završen i 4. stupanj na Otvorenom sveučilištu u Osijeku, zatim imam završen 2. stupanj njemačkog jezika, te trenutačno oboje idemo na prvi stupanj talijanskog.
Također sam završila tečaj za računalonog operatera.
Hoće li mi to štogod značiti ili da to uopće ne spominjem?

Molila bih i šefa foruma da pomogne jednoj početnici.
 :-))))'

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

P.S. Ispisala sam brojeve telefona od nekoliko agencija. U ponedjeljak ćemo ih zvati pa ću se javiti sa dojmovima. Držite fige!  :pop1:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kolike su nam šanse za odlazak?
« Reply #1 on: 10/September/2010 »
Šanse su dobre, prvenstveno zbog dobrog engleskog.

Mislim da bi trebali nešto detaljnije porazgovarati o prioritetima, tako da možete jasno vidjeti gdje ćete biti kroz 2-3 godine.

Moje osobno mišljenje je da biste trebali iskoristiti relativno brzu mogućnost ukrcaja na entry level pozicije na Princessu, kao što je npr. Assistant buffet stewards ili Buffet stewards, gdje biste udvoje zarađivali $1440-$2.700 na mjesec. Ako je bar jedno od vas ambiciozno, zarada raste.
Nema sumnje da će vam trebati nešto novca za odlazak, pa štedite odmah. I da se nađe ako nešto krene po zlu.

Savjetujem odlazak jer mislim da se nijedna osoba sa pristojnim znanjem engleskoga ne bi trebala trošiti na poslovima vezanim za osiguranja i onim koji ugrožavaju zdravlje. Muž ti nije prestar, na granici je, ali mislim da ga neće piliti ako se prijavi na entry level posao, samo treba dobro ispeglati dio vezan za CV.

Novi početak i radikalne promjene unose nemir među većinu ljudi, zato oboje morate biti "on the same page", da ne bi bilo predbacivanja poslije.

I za kraj, bez obzira što je planiranje u ovoj fazi čak i pomalo smiješno, pokušajte se vidjeti što ćete kad za nekoliko godina prestanete raditi na brodu, tj. kako najbolje iskoristiti zaradu, jer posao na kruzerima je vrlo intenzivan (za hotelsko osoblje pogotovo), i da se ne dogodi da se potrošite mentalno i fiziči, novac potrošite na haj lajfstajl, i onda se nađete da potpisujete ugovor za ugovorom, dok se ne slomite.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline makilence011

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Kolike su nam šanse za odlazak?
« Reply #2 on: 10/September/2010 »
ako mogu ja da se nadovezem jednim pitanjem.. zaista mislis da bi trebali krenuti od Assistant buffet stewards ili Buffet stewards???
koliko sam ja shvatila citajuci forum ta pozicija je prakticno prva posle utility, a u vise navrata je pisano da je mnogo bolje ici na bar waitress.. sad ako uzmemo u obzir nemanje iskustva razumem tvoj predlog ali zar nije bolje nauciti puno koktela i potruditi se pa ici u bar dep.? i tako je velika potraznja i brz ukrcaj ili se varam?

pretpostavljam da imenjakinja moze nastrebati i savladati colege koji se pohadja na Carnivalu, pitam ovo samo jer sam u slicnoj situaciji.. ovoj industriji nista ne znaci fax diploma ali nama koji je imamo daje sigurnost da svaki posao mozemo savladati..

i naravno pare koje su ipak vece kad je u pitanju bar waitress..

hvala shefe na svakoj pomoci :uzdravlje:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kolike su nam šanse za odlazak?
« Reply #3 on: 10/September/2010 »
Koliko vremena ima njen muž za štrebati koktele? Ići na interview za Bar Waitera sa 0 dana iskustva i onim što se nauči gledajući slike?  no;;;

Kako je cura napisala, on trenutno radi "u Saponiji na otrovima i agresivinim tvarima". Ako može napraviti skok od nekoliko stepenica, samo naprijed.
Onda još bolje neka ide za Bartendera, tu je još bolja zarada.

Ono što ja znam iz iskustva, je da ljudi koji se "pripremaju", nikada ne odu, ili se jave na forum u 40 i nekoj, i pitaju "koja je dobna granica za otići na brod"?

Onaj tko se prijavio sada do 10-og Sept za interview u Budimpešti vjerovatno će biti na brodu u roku od mjesec-dva. Tako mi je rečeno u SafeCruise-u.
Ponovno ističem, ja sam otišao prati suđe na kruzer samo da odem što prije, i nisam se pokajao. Zbog toga svima savjetujem da idu odmah.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline makilence011

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Kolike su nam šanse za odlazak?
« Reply #4 on: 10/September/2010 »
Dobro shvatila sam, samo sam ja mislila na devojku a ti na muza i u pravu si..
Na koncu svako ima svoju pricu i pametno je da poznaje sebe pa zna sta i koliko moze.. ili to otkrije na brodu :D
Hvala tebi sto tako brzo odgovaras i naravno svakim postom puno pomazes :uzdravlje:


Offline majaos1982

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Kolike su nam šanse za odlazak?
« Reply #5 on: 13/September/2010 »
Ljudi puuuuuuuno vam hvala!!!!!!!

Moram priznati da nisam očekivala ovakav brz i iscrpan odgovor.

Mi imamo u planu biti na brodu od 3 do 5 godina ovisno o tome koliko ćemo zaraditi (i potrošiti  :D).

Suprug bi volio raditi u duty free shop-u. Rekli su nam da neka agencija u Sloveniji radi najviše u tom pogledu, pa ako znate ime molila bih vas da mi javite.

Mene osobno jaaaaaako zanima napredovanje i plaća i smatram da nema stvari koju ne bih mogla naučiti samo me strah hoće li na brodu biti ljudi koji će htjeti potrošiti vrijeme na mene i moje usavršavanje.

Mi bismo rado otišli još ove godine pa molim šefa foruma da mi javi u koju se agenciju trebam prijaviti da odem što prije. Vidim da ste nam dali primjer za Princess. Nažalost tek sam sada vidjela poruku jer samo na poslu imam internet, pa me zanima jel kasno ako se danas javim u potrebnu agenciju?

Također smo se mislili prijaviti u nekoliko agencija pa tko nam se prvi javi s prihvatljivom ponudom, npr. 1500 $ po osobi/mjesečno ( ili više  :run:) gibamo bez razmišljanja...

Lijep pozdrav, 

:-*

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kolike su nam šanse za odlazak?
« Reply #6 on: 13/September/2010 »
Morat ćete prohodati po agencijama da porazgovarate sa ljudima.
Realnost je da morate uskladiti da biste bili zajedno na brodu, a to je teška rabota, agencije i kompanije ne vole komplikacije, a to je definitivno komplikacija.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline majaos1982

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Kolike su nam šanse za odlazak?
« Reply #7 on: 13/September/2010 »
Malo će biti teže prošetati po njima jer smo oboje u Osijeku.
Nadam se da će biti dovoljno da im se prijavimo telefonski, pošaljemo životopise a na razgovor da idemo tek kada dođu ljudi koji su zainteresirani za naš profil.

Znate li štogod za duty free shop?

Sutra ćemo zvati agencije, pa ću se javiti.

Držite nam fige!  :moli:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kolike su nam šanse za odlazak?
« Reply #8 on: 13/September/2010 »
Za duty free shop se traži posve tečan engleski i iskustvo u prodaji nakita, satova, parfema ... extenzivno poznavanje zlata, dijamanata ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline majaos1982

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Kolike su nam šanse za odlazak?
« Reply #9 on: 15/September/2010 »
TUŽNI SMO!!!!!!!!!  :nono:

Suprug je danas zvao Uspinjaču, ne znam tko se javio, ali suprug je dobio dojam da je čovjek stvarno ok.
Objasnio mu je našu situaciju i nažalost rekao nam je da ćemo teško dobiti posao, a i ako dobijemo za nas će to biti veliki rizik jer nikad nismo radili pravi konobarski posao, te da postoji kao prvo mogućnost da ne budu s nama zadovoljni te nas vrate kući, a kao drugo plaću ne možemo očekivati veću od 6000 kn, mislim po osobi (što bi nama bilo ok, ali da bismo otišli trebali bi dići kredit 2000-3000 €), a ako bi nas zaista vratili onda bi to bila katastrofa. Rekao je da ako ipak odlučimo ići, možemo mu se javiti.
Zvao je i Euros, tamo su isto bili ok, ali su mu rekli da rade sa ljudima koji su već bili na kruzeru, tako da ni od toga ništa.

Totalno smo koma.
Mislili smo da neće biti problema. Da ćemo napokon naći posao za normalne novce, te da ćemo pretrpiti par godina i onda moći živjeti kao ljudi.  -()-

Sutra ćemo nastaviti sa zvanjem. Ako bude novina javiti ću se. Držite fige!  :moli:

Svima želim sreću!!!!

P.S.Ako netko ima kakav prijedlog, molim da mi se javi.

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Kolike su nam šanse za odlazak?
« Reply #10 on: 15/September/2010 »
Mislim da vasa situacija ni izdaleka nije toliko alarmantna, ali moracete da pozovete i neku agenciju u Srbiji ili negde drugde. ;D

Evo, na primer, Safe Cruise stalno izbacuje termine za nove intervjue za kompaniju Princess, i uvek ima u ponudi nekoliko pocetnih, "entry level" pozicija, gde su zahtevi za prolaz minimalni. Ako zaista toliko zelite da odete, onda bi logicno bilo da pokazete vise inicijative, pa ako treba i da odete u Bosnu/Srbiju ili Makedoniju u potrazi za poslom.
Ma koliko vas to kostalo, cak i sa tim entry level pozicijama cete povratiti troskove za mesec-dva.  :yahoo:
“Go ahead, make my day”

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Kolike su nam šanse za odlazak?
« Reply #11 on: 15/September/2010 »
Ako zelite ici na brod pokusajte odvojeno.
Pocetne pozicije su tu sa minimum zahteva ako ne mozete na neke vise.
Zovite agencije u srbiju i makedoniju.