Author Topic: Canon EOS 5D Mark II  (Read 8018 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Canon EOS 5D Mark II
« on: 10/September/2010 »


Sigurno zanimljivo fotografima. :D
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Canon EOS 5D Mark II
« Reply #1 on: 10/September/2010 »
Drugar sigurno je zanimljivo al dal ti znas uopste sta si postavio i o kakvim aparatima je ovde rijec ? :)

Znas li ti koliko moras da radis kao fotograf da bi kupio jedan ovakav aparat a onda da bi kupio sve ostalo za njega pocevsi samo od recimo dodatnog objektiva  i blica ? :)

I jos jedna stvar, nikad ne bi koristio aparat da radim video ! U svakom slucaju ovo izgleda jako impresivno i nemam rijeci takodje, pervezno dobro je, al za nas obicne smrtnike koji idemo na brod da radimo da zaradimo, nije Canon EOS 5D mark II to zapamti :)

Mozda jednom kad budem dobijao mjesecno 4 000 $ (ako imad budem dobijao toliko tj ako postanem menadzer) a to necu dobijati nikad jer ne zelim svoj zivot provesti na brodu :)

Mozda sebi priustiti Canon 7D, to bi se moglo, al ovo cudo 5D mark II to ce da priceka koju godinu :)

Aparat je zvjerka :)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Canon EOS 5D Mark II
« Reply #2 on: 10/September/2010 »
Hehehe. Ma jasno. Stavio sam zbog HDR videa. Znao sam za HDR fotografiju ali nisam znao za HDR video.

25 HDR fotki u sekundi. Opako. :)

P.S. Ako si ne možeš priuštiti ferrari, ne mora značiti da ga nemaš na desktopu kao wallpaper. :D
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Canon EOS 5D Mark II
« Reply #3 on: 10/September/2010 »
Sto jest jest opako je totalno :) To stoji :) Nije on toliko nedodirljiv druze, oko 3500 $ kosta kit sa obicnim objektivom, al znaci ja moram da radim skoro 3 mjeseca da bi njega uzeo :) Pa ja imam 2 dslr koji rade posao recimo , tako da ovih 3500$ mogu da potrosim na neke druge stvari :) Al  u svakom slucaju ko zna, valjalo bi imati ovako opaku igracku :)

Ferrari sam ja vozao jos dok sam u pelene piskio  :P hahahahahaah :P

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Canon EOS 5D Mark II
« Reply #4 on: 10/September/2010 »


Canon EOS 5D Mark II w/ 24-105mm Lens and Pro 9000 $400 Rebate Bundle
Total Price: $3,599.00

Pitanje je samo "Koliko voliš fotografiju i video?".
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Canon EOS 5D Mark II
« Reply #5 on: 11/September/2010 »
Znas li ti sefe koliko bi ja morao da radim recimo u Bosni da otplatim ovako nesto ? Mogu ja nju da volim ne znam ni ja koliko al opet vise volim 3 500 $ dolara u dzepu, za sad :) Jer ko imalo zna da radi fotografiju, taj moze da udara pare i sa Nikon D3000 ili Canon500 ili 550 D bez ikakvih problema, jer u aparatu je samo DIO fotografije, vecio dio je u onome ko fotografise :)

A sto se videa tice to buraz i ja radimo sa profi Sony camerom naravno , tako da meni ovo cudo kad skontam uopste ne treba :)

Uzdravlje :)

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Canon EOS 5D Mark II
« Reply #6 on: 20/March/2014 »
Taj Canon je odlican za stock fotografiju. Video mu je odlican. Ali je canon kao canon naravno smesan pored Nikona. :D
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline PVS

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Canon EOS 5D Mark II
« Reply #7 on: 29/March/2014 »
Jeste. Zato svi seniori i menadžeri (princess) imamo 5D seriju (mk1, mk2 i mk3) i 6D za ličnu upotrebu, baš imamo puno slobodnog vremena da se mučimo sa jadnim Canonom.

Alat je alat. Izjaviti da je jedan alat proizvođača koji drži preko 45% celokupnog tržišta smešan naspram alatke koju pravi proizvođač sa oko 25% udela u tom tržištu govori koliko iskustva imaš sa oba. Nisi ti to ni probao. 5Dmk2 je razlog zbog kog sjajni D700 nikad nije dobio naslednika - pojeo ga je na tržištu, uništio potpuno, po svim prodajama. Mk3 je još bolji, preuzeo je AF iz 1DX, monstrum.

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Canon EOS 5D Mark II
« Reply #8 on: 30/March/2014 »
U pravu je D. Kad stavis 5d mark 3 pored D800 stvarno izgleda smesno. Zato mi koji nismo manageri koristimo D4, D800 i slicno :)  :run:

Btw D700 je dobio naslednika D600. hahahaha

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Canon EOS 5D Mark II
« Reply #9 on: 30/March/2014 »
Ja koristim D 90 i Photo Manager sam!!! Ljudi moji.. Ko voli fotografiju, i ko stvarno uzima pare na kopnu kao fotograf treba da priusti sebi nesto ovako, ali za posao na brodu, i za slikanje ovih bolesnika, ne treba nista jace od D 90 jer kao sto sam primjetio putnici ne znaju razliku, i FOTOGRAFIJA NA BRODU JE CISTI MARKETING (sefe izvini na velikim slovima, ali da ljudi shvate)  :uzdravlje: :clapping:

Offline PVS

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Canon EOS 5D Mark II
« Reply #10 on: 31/March/2014 »
Slažem se, zato i napisah "za ličnu upotrebu". Alat je alat.

Btw, da je D700 dobio naslednika ne bi bilo fiaska sa uljem i zavesicom i ne bi prodaju tog naslednika zabranili u Kini i kategorisali kao povredu potrošačih prava.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Canon EOS 5D Mark II
« Reply #11 on: 31/March/2014 »
Jeste. Zato svi seniori i menadžeri (princess) imamo 5D seriju (mk1, mk2 i mk3) i 6D za ličnu upotrebu, baš imamo puno slobodnog vremena da se mučimo sa jadnim Canonom.

Alat je alat. Izjaviti da je jedan alat proizvođača koji drži preko 45% celokupnog tržišta smešan naspram alatke koju pravi proizvođač sa oko 25% udela u tom tržištu govori koliko iskustva imaš sa oba. Nisi ti to ni probao. 5Dmk2 je razlog zbog kog sjajni D700 nikad nije dobio naslednika - pojeo ga je na tržištu, uništio potpuno, po svim prodajama. Mk3 je još bolji, preuzeo je AF iz 1DX, monstrum.

Obe marke su odlicne. Razlike u kvalitetu slike canona i nikona su minimalne i dza bu za raspravu.
Zasto kazem da je Canon smesan ?
Da je Nikon izdrzljiviji potvrdjuje i cinjenica da vecina kompanija (ne pricam o kruzerima) koristi iskljucivo Nikon za terenske operacije. Sto civilne sto vojne.  Canon je ok za studiJo, ali je stvarno smesan ako se uporedi sa kvalitetom izrade Nikona. Uzmimo za primer cuveni D3X.  Elem o tome ne vredi ni raspravljati.

Sto kaze YoungOutlaW fotografija na brodu je fotografija na brodu. Uveliko se razlikuje od prave fotografije kao posla na kopnu. A to sto kazes da seniori i menadzeri koriste samo canon ne igra ama bas nikakvu ulogu.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline PVS

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Canon EOS 5D Mark II
« Reply #12 on: 01/April/2014 »
To je sve mit. Nikon je u doba filma bio suvereni vladar robustnih tela. Imao sam F4s i i dalje imam dva FM2n-a, to su i dalje izvanredna tela koja su Nikonu izgradila reputaciju o kojoj ti pričaš. Ali nijedan od ova dva foto giganta nije budala pa da kaže "ja ću svoja tela da prodajem terencima a nek' ovaj drugi pokupi kajmak za studijske fotografe" i obrnuto. Svi bi oni hteli što veći deo kolača u foto industriji. Ja sam imao istu predrasudu kao i ti DB, sa prelaskom sa filma na digitalu sam uzeo D80 a posle D90, D300s na brodu koristim stalno. Posle D80/D90 "afere" sam prešao na 5D mk1 a sad na 5Dmk3. Razlog je čisto ergonomija, raspored dugmića i gde leže tj. fakat da su mi ISO, WB i ostali tasteri svi pod prstima desne ruke pa ne moram levu da koristim za to već je koristim za objektiv. Također, na Canonu mi se nikad nije odlepila ona guma za rukohvat dok bo'me na D300s jeste na jedno 2-3 komada kao i na D80 i D90.
Uostalom, evo ti neki procenat u svetu terenaca kako stoje stvari:

Izvor: http://www.thephoblographer.com/2014/02/18/canon-1d-x-dominates-world-press-photo-2014-list/#.UzqDXGQayc0

A i nije zgoreg pomenuti naše gore list - Gorana Miloševića koji evo već neko vreme "sedi na tronu", pogledaj mu radove makar one nagrađene - pršte geleri i lete granate na sve strane. A čovek na Canonu.
Uostalom izguglaj DigitalRev i Canon 7D test pa vidi kroz koje su ga mučenje sproveli i šta je izdržao..

Kao što prethodno napisah, it's all good, jedino što mi pada na pamet da te je navelo da izjaviš onakve stvari je to da ti to nisi ni držao u rukama i koristio da bi mogao da doneseš neko realno mišljenje.

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Canon EOS 5D Mark II
« Reply #13 on: 01/April/2014 »
Ja sam sa Canon-a presao na Nikon posle Canona 30D. Od tada koristim najkvalitetnija Nikon tela i mogu da vam kazem sledece:

Jedina razlika izmedju ova dva brenda je samo u ergonomiji i upravljivosti. Nikon softver omogucava da potpuno customizujete aparat.
Nikon High end tela su dizajnirana by Giugiaro Design (proguglajte) i jednostavno aparati su prelepi. (D3, D3x(s),D4).
Flame tipa ovaj onaj ima bolju/goru sliku su smesna. Slika je indenticna sa objektivima iste klase samo se drugacije procesira unutar aparata. (Probao)
Iza Nikona i Canon-a stoje isti investicioni fondovi i oba brenda ne predstavljaju konkurenciju jedno drugom.
Objektivi i za jedan i drugi brend se proizvode na Mitcubishijevim masinama od istih materijala.
Remnici (kajsevi) se proizvode u istoj fabrici.
99% elektronike je iz istog izvora
Canon sam proizvodi svoje senzore, za nikon proizvode Sony i Aptina po specifikaciji Nikon-a.

Dakle svodi se na to da kupuje kome se sta svidja. Ja volim Nikon jer mi se svidja stil i kako aparat izgleda i lezi u ruci. Ali za posao mi je apsolutno nebitno sa cime radim. (Krop format, pun senzor, srednji format)
Poz.

p.s. Gume za nikona mozes naruciti online:http://parts.nikonusa.com/en/Nikon-Products/DSLR-Parts/index.page samo odlepi stare gume, ocisti alkololom i apliciraj nove. Gume su potrosni materijal i pri svakom servisu aparata se skidaju da bi se doslo do srafova.


Offline PVS

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Canon EOS 5D Mark II
« Reply #14 on: 02/April/2014 »
Slažem se za većinu stvari. I na Canonu se mogu custom-izovati dugmići na telu kao i sama paleta menija, barem na jačim serijama, kod mene na 5Dmk3 može.

Za Mitsubishi se ne slažem, javno je da je Nikon deo Mitsubishi giganta ali Canon nije - možda je deo zaibatsu dila od pre WW2 ali zvanično Mitsubishi nema nikakvog vlasničkog udela. Da su yakuze oba - yakuze su.
Globalno je u fotoindustriji slično kao i sa automobilima mada ne toliko transparentno. Staklo se proizvodi na 3-4 mesta u svetu i dobavljači su svima isti, bilo da je Zeiss, Sigma, Tokina ili C/N u pitanju.