Author Topic: Žig u matrikulu kad ste se ukrcali i kad ste se iskrcali  (Read 10589 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Quote
2. NAKON iskrcaja, OBAVEZNO tražiti na brodu da vam stave žig u matrikulu kad ste se ukrcali i kad ste se iskrcali. S takvom matrikulom, odmah se javiti Lučkoj kapetaniji da bi vam mogli izdati na kraju godine DPOM obrazac i odmah izvršiti odjavu sa mirovinskog i zdravstvenog.

Mogu posvjedočiti da Crew Office i bez traženja izdaje na završetku svakoga ugovora tzv. Certificate of Discharge, na kojem jasno piše koliko ste dugo bili na brodu, pečatirano i ovjereno kapetanovim potpisom. Ako imate matrikulu, ispunit će ju po zakonu.
U mojem slučaju, ja nisam nikada vadio matrikulu pa ti dokumenti vrijede sami za sebe, a svima koji se uskoro ukrcavaju, predlažem da se drže zakona i traže izdavanje pomorske knjižice ili matrikule. Vremena se mijenjaju, i ta knjižica sve više vrijedi, kao svojevrsni pomorski pasoš, dokaz statusa.
Pošto ćete brod svaki puta po završetku ugovora napuštati u euforiji, i sa hrpom ostalih papira, taj certifikat ili pečat u matrikuli vrijedi prekontrolirati.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
carnival ne daje taj certificate of discharge, bar ga nitko nije dobio od ovih koji su imali sign off sa mnom.
ja sam uredno dobila zig u pomorsku knjizicu jer sam ga i trazila.  ""]]

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ok, ono što sam govorio svakako vrijedi za Disney Cruise Line, a dobio sam ga bez traženja i od Princess-a.
Elem, tko god radi za Carnival, neka ga traži u crew office-u noć prije odlaska sa broda.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Ok, ono što sam govorio svakako vrijedi za Disney Cruise Line, a dobio sam ga bez traženja i od Princess-a.
Elem, tko god radi za Carnival, neka ga traži u crew office-u noć prije odlaska sa broda.


A na Celebrityu su mi odmah po dolasku uzeli pomorsku zajedno sa putovnicom i uredno " ukucali " oba ziga. Sad kad sam dosla rekli su mi nek ostane kod mene, samo kad budem odlazila tjedan dana prije da je donesem crew administratoru da mi stavi zigove. Sto se njih tice, fucka im se jel imas il nemas matrikulu.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Na Cunardu svatko mora imati britansku matrikulu koju plaćaš iz svog džepa, nije bitno imaš li matrikulu svoje zemlje ili ne. Meni su moju slijepili zajedno s britanskom.

Offline The D

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
pitanje osobama koje imaju vise iskustva sa tim...da li vam upisuju u pomorsku knjizicu/matrikulu poziciju na kojoj ste radili dok ste bili na brodu ili ostave to prazno?
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw
off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
― H. Jackson Brown Jr.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
ako upisuje mora upisat sve
 

Offline rosie2507

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Na Carnivalu skupa sa svim dokumentima na sign off dobijes I certificate od discharge , ja sam zaboravila traziti zig u pomorsku ali s tim papirom nisam nikakvih problema imala , uredno sam odjavljena s Lucke kapetanije .
Bolje je napraviti pogrešku punom snagom svoga bića,nego pažljivo izbjegavati pogreške bojažljiva duha.Odgovornost znači prepoznati i zadovoljstvo i cijenu,izabrati na osnovi te spoznaje,a zatim živjeti s tim izborom bez zabrinutosti.

Offline laki8

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Kakva je procedura za people from Bih oko te pomorske knjizice tj gde se vadi, je li na brodu se dobija ili se nosi prije nego sto se krene...I treba li uopste matrikule tj pomorska....