Author Topic: Kakva je situacija sa ljudima iz BIH koji imaju HR drzavljanstvo, adresa u BiH?  (Read 10119 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Kakva je situacija sa ljudima iz BIH koji imaju HR drzavljanstvo, adresa u BiH?
 Da li je nama potrebna pomorska posto ne placam poreze u HR samo koristim HR putovnicu . ""]]

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Ko ide preko agenicje iz hrvatske obavezan je imati matrikulu, jer su agencije po zakonu obavezne prijaviti svih koga ukrcaju na brod.
Ko ne ide preko agencije iz hr imao ili nemao matrikulu nije obavezan upisati navigaciju u matrikulu ako brod nije pod HR zastavom.
Ja ne idem preko agencije, i neko vrijeme vec ne upisujem u nasu matrikulu navigaciju nego u ciparsku, bahamsku ili nizozemsku, placu ne primam u hrvatskoj i "nezaposlen" sam.
Bitno je samo upisati u matrikulu dovoljno navigacije za produziti postojece brevete i kada se upisuje paziti da se skupi 185 dana na brodu (u te dane se racuna +2 dana za ukrcaj + 2 za iskrcaj, a i ako se odmah po dolasku sa broda otvori bolovanje i to se racuna u dane provedene na brodu ako kome fali 185 dana)  da se ne plati porez, ma da navodno se ispod odredjene place ne placa porez ni ako si manje od toga na brodu.
 

Offline Sale Mostar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Kakva je situacija sa ljudima iz BIH  koji imaju  HR drzavljanstvo  adresa u bih da li je nama potrebna pomorska posto ne placam poreze u HR samo koristim .
HR putovnicu . ""]]

i mene ovo zanima jer sam u istoj situaciji ako bi neko bio toliko ljubazan da odgovori.
kada sam provjeravao sta treba za dobijanje pomorske knjizice jedna od stavki je OIB i hr osobna/licna karta a ja kako nemam prebivaliste u hrvatskoj nemam to i sad stvarno nemam pojma sta i kako da uradim.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Evo sad sam pametniji nakon jednog ugovora nama Hr drzavljanima iz BIH  ne treba pomorska niti placamo prihode HR poreznoj .
Stoga mirno more bez birorracije  :ban: :pop1: :money:

Offline :D little one

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • everyone knows me in my own little world i live in
    • View Profile
Ko ide preko agenicje iz hrvatske obavezan je imati matrikulu, jer su agencije po zakonu obavezne prijaviti svih koga ukrcaju na brod.
...neko vrijeme vec ne upisujem u nasu matrikulu navigaciju nego u ciparsku, bahamsku ili nizozemsku...

Vazi li ovo ostvarivanje matrikula foc-a samo za vas u makini ili ovo vrijedi i za tzv. "bijelo osoblje"?
Mirno more. Sve dobro svima, ništa loše nikom.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Vazi li ovo ostvarivanje matrikula foc-a samo za vas u makini ili ovo vrijedi i za tzv. "bijelo osoblje"?


Pojasni malo sta mislis ovime?
 

Offline :D little one

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • everyone knows me in my own little world i live in
    • View Profile

Mozda sam nesto pogresno razumela, ali pretpostavljam da ako imas ciparsku, bahamsku, nizozemsku pomorsku da su to zemlje pod cijom zastavom brod plovi.
Mirno more. Sve dobro svima, ništa loše nikom.