Author Topic: Topic za raspravu i pitanja o porezu, doprinosima i birokraciji  (Read 27668 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Štošta je po Hr zakonu.
Pa se ipak dogodi da se tuneli farbaju 3 puta, donedavni predsjednik vlade sjedi u zatvoru, a predsjednik države okreće milijardu kuna godišnje preko svog prijatelja.
A sve se to radi sa lovom naivaca koji rade "po zakonu".
hvala na indirektnom savjetu ^^ :yeah:

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
sta nije po HR zakonu da svi pomorci trebaju imati pomorsku knjizicu? inace su neke sankcije itd. bas mi je drago da zivim u tako "jednostavnoj" drzavi ^^

A kako ce ti dokazati da si pomorac?? sta ne mozes otici 6 mjeseci na godisnji??
 

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
A kako ce ti dokazati da si pomorac?? sta ne mozes otici 6 mjeseci na godisnji??
a pretpostavljam da i sam znas kako funkcioniraju stvari na lijepom balkanu, i sam sam nov u svemu ovome tako da neznam sve pa pitam :D mozes da ali opet moras prijaviti negdje da si radio da bi mogao na godisnji sta ne?

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
a pretpostavljam da i sam znas kako funkcioniraju stvari na lijepom balkanu, i sam sam nov u svemu ovome tako da neznam sve pa pitam :D mozes da ali opet moras prijaviti negdje da si radio da bi mogao na godisnji sta ne?
Oh bože......al dobro, mlad si, naučit ćeš :)
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline Fikko

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Hajde me obradujte, pa mi recite da za Bosnu (kao i inace) nemaju nikakvi zakoni po ovom pitanju, te da mi niko nista nece traziti?  :D
Neki ljudi nikada ne polude, kako dosadne živote oni mora da vode.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Nece te niko nish traziti. :D

Eto.:))

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Hajde me obradujte, pa mi recite da za Bosnu (kao i inace) nemaju nikakvi zakoni po ovom pitanju, te da mi niko nista nece traziti?  :D

Nitko ti ništa neće tražiti, ali zato od nikoga ništa nećeš ni dobiti, i to u vrijeme kada ti novac bude bio potrebniji nego sada.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Fikko

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
To šefe mi je poznato već odavno. Čitav život sam u njoj, i sve mi je jasno (nažalost). Samo me je interesovalo da neće biti toliko još bezobrazni da me potražuju nekakav postotak na iem poreza ili nečega sličnog. Od ove države ne očekujem pomoć, samo neka mi ne odmaže više nego do sada.
Neki ljudi nikada ne polude, kako dosadne živote oni mora da vode.

Offline Ivana00

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
ima li netko saznanja kakva će situacija biti nakon 1.srpnja 2013...ako uđemo u EU...hoće li se ovi troškovi oko poreza,doprinosa itd povećati ili smanjiti?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
ima li netko saznanja kakva će situacija biti nakon 1.srpnja 2013...ako uđemo u EU...hoće li se ovi troškovi oko poreza,doprinosa itd povećati ili smanjiti?


teško da će se smanjiti - ali imam drugu, još ljepšu informaciju... od kolovoza 2013. NAVODNO će kompanije biti obavezne SVIMA plaćati troškove avionskih karti i doprinosa, jednom riječju - SVE troškove. nadam se da je istinita, nisam siguran o radi li se o nekom međunarodnom zakonu/sporazumu/konvenciji, kako god... Živi bili pa vidjeli :)
Once a sailor, always a sailor.

Offline Ivana00

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
bilo bi logično da se smanje s obzirom da je nelogično plaćati tolike doprinose za konkretno zdravstveno dok si na poslu van države..očekujem da takve nebulozne zakone EU nema ...samo ukoliko će se i dogoditi neke dobre stvari po pomorce,pretpostavljam da će proći neko vrijeme prije nego se to počne primjenjivati..ali eto to što kažeš za kolovoz 2013. zvuči na tragu ovoga što govorim..živi bili pa vidili  :uzdravlje:

Offline Majst0r

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
teško da će se smanjiti - ali imam drugu, još ljepšu informaciju... od kolovoza 2013. NAVODNO će kompanije biti obavezne SVIMA plaćati troškove avionskih karti i doprinosa, jednom riječju - SVE troškove. nadam se da je istinita, nisam siguran o radi li se o nekom međunarodnom zakonu/sporazumu/konvenciji, kako god... Živi bili pa vidjeli :)

Imas li neki izvor ili link za ovaj navod?
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Imas li neki izvor ili link za ovaj navod?

Link nemam, tražio sam naravno - i nisam našao (što me ne čudi), a izvor bi trebao biti pouzdan, samo što ga ne bi smio javno napisati. Imaš PM (at my own risk)  :hehe:
Once a sailor, always a sailor.

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
hmm.. to znaci veci troskovi kompanijama i manje place radnicima.... i dobro i lose... ufff  :hehe:
nabijem te...

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Na Carnivalu kruže glasine da će si i staff morati  sam plaćati karte.