Author Topic: Sta u stvari treba od papira da bih konkurisao za posao Personal Trainer-a?  (Read 6789 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline noja.90

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Pozdrav svima, vidim da se vodi polemika oko poslova spa prirode. Interesuje me sta mi treba od papira da bih mogao da se prijavim za posao Personal Trainer-a? Negde pise da treba diploma yoge ili pilates-a a negde pise da treba diploma zvanja Personal Trainer Level 3....., pa bih vas zamolio da mi razjasnite ovu dilemu. Sta u stvari treba od papira da bih konkurisao za posao Personal Trainer-a? Hvala unapred.

Offline SophieLo

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav svima :banana:

Nova sam na forumu, procitala sam vecinu postova, ali mislim da nigde nisam videla konkretan odgovor na ovo pitanje.
Znaci, i mene zanima sta konkretno treba od dokumenata i koliko su uopste trazeni fitnes treneri - konkretno za pilates i teretanu? Pretpostavljam da se ocekuje tecno znanje engleskog za ovu poziciju?

Offline remez

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Jeste čitali kako se taj posao radi na brodu? :D
Onak, zarada ti ovisi od prodaje dodataka prehrani. Nešto ih malo treniraš, nešto im malo pričaš o prehrani (i ne o tipičnoj prehrani) nego o "aušvic prehrani" i onda im nastojiš prodati što više proizvoda i uvjerit ih da su im oni neophodno važni. :D
i tak... nije baš posao kakav sam zamišljao da je.


ok, nisam ga radio, ali na par mjesta sam pročitao vrlo slična iskustva drugih ljudi, i koliko sam primjetio to dosta engleskih državljana radi.

Offline SophieLo

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
da, procitala sam to na par mesta.. bas bzv sto je tako, jer prodaja, tj. uvaljivanje preparata nema nikakve veze sa trenerskim poslom :nono:, vec sa umecem promaocije i prezentacije...

A kolki je fiksni deo plate, bez tog procenta?I sta treba od dokumenata, da li  diploma fakulteta sporta, tj. difa, ili je dovoljno kurs ili licenca fitnes saveza?

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Koliko sam ja upoznat, ono sto oni traze je da ste vise vi prodavac nego trener. Naravno da je primarna funkcija posla biti u gym i pomagati ukoliko nekom treba pomoc ili objasnjenje.
Ono sto se ja secam, kolega iz Srbije je bio personal trener na CArnivalu, gde smo se i upoznali, jeste da je on dosta vremena provodio drzeci neke seminare o detox preparatima.
Jedna otprilike kolicina preparata potrebna za 3 meseca detox tretmana se kretala oko $600, on je od prodaje ovoga imao nekih 7.5%, cak je i ovaj procenat zavisio od duzine vremena koje radite za kompaniju.
Imao je i joga casove svako jutro koje je morao da drzi, cena po osobi je bila $10, a koliko je on dobijao od ovoga nisam ga nikad pitao jer je i sam rekao da je nesto smesno. Takodje je i drzao vezbe pilates.
Sto znaci da bi i onaj ko aplicira morao da poznaje jogu, pilates i to na nivou da drzi casove gostima.
U sustini ako ste dobar prodavac preparata, pravicete novac, ako niste idete na neke slabije brodove pa dok se ne dokazete da mozete.
Nadam se da sam bar malo pomogao, ako ima neki personal trener nek se javi da objasni malo bolje i u detalje. pozz i sretno

Offline remez

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
E da, sad si me podsjetio, detox programi. ;)

Onak, not my cup of tea.  no;;;