Author Topic: Baltimor, Tampa i Majami  (Read 16149 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Boyan

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Baltimor, Tampa i Majami
« on: 13/September/2010 »
Pozdrav drugari,
za 10 dana se vracam nazad! Idem na Oasis of the seas koji isplovljava iz FT. Lauderdale-a...Do sada sam bio u Baltimoru,Tampi i Majamiju.
Baltimore mi je bio prvi home port,i bilo je hladno i kisovito i jedino sam isao u Wall Mart i to autobusom koji je organizovao port agent i to je to...nista drugo video nisam :)
U Tampi je bilo sjajno, bukvalno cim izadjes iz Cruise terminala bio je mall sa bioskopom i NY pizza place-om koji je imao free wifi i to bas brz!
A pizze su bile vrhunske! Odmah do njih je i Hooters i Australian Surfer butik takodje sa wifi za dzabe. Akvarijum i Brod muzej iz drugog svetskog rata su bili bukvalno prve komsije zgradi terminala na doku. Do downtown-a se takodje moglo otici pesaka ,jedna prijatna setnjica od 10 -15 minuta uz to prodjes pored sjajne Tampa Lightning Arene (to je NHL team) i vidis jos malo zaliva i prosto malo osetis atmosferu grada.
Majami je stvarno grad u kome bih mogao da zivim! Ja sa onog South Beach-a ne bih izlazio nikada! Restorani, butici, klubovi....ma luda kuca!
A devojke ...to da ne pricam! Ja sam jednom prilikom sam setao plazom (naravno bez majce) i najopustenije mi pridje devojka i ponudi me pivom  ::yes:: i pita me hocu li da se zezam malo sa njima!!!
Taj dan sam se proveo kao nikada i hteo sam da placem kada sam u 5 sati isplovljavao pored South Beach-a !
U svakom slucaju...Iz porta vas vozi kombi koji prolazi relativno cesto. Cena karte je 3 $ do tamo (downtown) i 2 $ u povratku.
Ako hocete do plaze ili nekog drugog Mall-a nadjete nekoga da ide sa vama pa delite taxi. Do plaze je bio oko 20 $ u jednom pravcu.
Tu blizu plaze imate i Staples, Best Buy, Marshals...
E da! Nikako ne propustite da odete do Miami Ink Tatoo Studia. To je ona emisija na discovery-ju ako pratite. Mnogo je dobro, slikate se malo i kupite suvenir  :D  ! Kada izlazite iz porta i predjete most nailazite na Bay Side Mall! To je trzni centar na samoj obali koji ima pogled na marinu.
U njemu imate sve moguce radnje i dosta restorana, ukljucujuci Hard Rock Caffe, Hooters i puno drugih! U downtown-u imate Wallgreen's za kupovinu namirnica i milion malih prodavnica koje prodaju sve i svasta, mada je vecina tih stvari, barem meni, sumnjivog porekla i kvaliteta! Imate i jedan grcki restoran u kome imate free wifi,klopa nije neka ali imate kafu i kolace i internet za dz! Odmah preko puta je peruvijanski restoran sa mnoooogo dobrom klopom, ali je guzva da ne verujes! Red bude na ulici po 10 m!!! Odmah iza ugla imate Ross prodavnicu i Marshal's ako hocete firmiranu garderobu za relativno male pare.
Ja sam kupio Jordan-ke patike za 50 $ takodje Jeans i Majce, bermude stvarno imate svasta to obavezno posetite!
Takodje ako imate vremena i nekog da ide sa vama skoknite do Dolphin Mall-a. On je daleko od porta cak iza aerodroma.
Taxi je oko 45 $ u jednom pravcu ali je zato neverovatan!
Ja sam u Nike Outlet-u i Nike Factory shopu kupovao patike koje su u Beogradu 180 eur za 46 $ ...pa vi vidite da li se isplati :)

E sada...procitao sam postove o Ft.Lauderdalu ovde i o Segrass mall-u ali me interesuje ima li neko mesto gde mogu da nadjem free wifi a da je blizu porta? Cisto da mogu da zabodem i da skype-ujem? Unapred hvala!
Ko nije plovio,
ko nije brodio,
ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio
i kao da je upola živeo.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Baltimor, Tampa i Majami
« Reply #1 on: 13/September/2010 »
Miami Ink Tattoo Studio ima jos uvijek? Da li radi ekipa kao sa emisije ? :)
Posto sam planirao ako kada bude u prilici otici tamo i zavrsiti tattoo.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Baltimor, Tampa i Majami
« Reply #2 on: 13/September/2010 »

E sada...procitao sam postove o Ft.Lauderdalu ovde i o Segrass mall-u ali me interesuje ima li neko mesto gde mogu da nadjem free wifi a da je blizu porta? Cisto da mogu da zabodem i da skype-ujem? Unapred hvala!

Hvala za iscrpan izvještaj!

 ::yes::

WiFi?

Pješice od broda dođeš do izlaza iz luke (10min), doći ćeš na križanje gdje ćeš sa lijeve strane vidjeti na uglu Wallgreens, kreni pored njega na sjever 17-om ulicom, i za 2 minute hoda ćeš sa desne strane ugledati Starbucks. Cool people dolaze tamo na dobru evropsku kavu, druželjubivi sa strancima.


View Larger Map
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Boyan

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Baltimor, Tampa i Majami
« Reply #3 on: 13/September/2010 »
Miami Ink Tattoo Studio ima jos uvijek? Da li radi ekipa kao sa emisije ? :)
Posto sam planirao ako kada bude u prilici otici tamo i zavrsiti tattoo.
Bio je samo onaj japanac tamo,ali su kupili i ona dva lokala do njih pa je sada ogromno unutra! rade samo walk in tatoo,znaci nema zakazivanja ali ti pitaj ako odes.


WiFi?

Pješice od broda dođeš do izlaza iz luke (10min), doći ćeš na križanje gdje ćeš sa lijeve strane vidjeti na uglu Wallgreens, kreni pored njega na sjever 17-om ulicom, i za 2 minute hoda ćeš sa desne strane ugledati Starbucks. Cool people dolaze tamo na dobru evropsku kavu, druželjubivi sa strancima.


hvala ti Sefe  ::yes:: postovacu iz Starbucks-a hehehee
A kada budem dosao u Miami 24. sept imacu ceo dan off posto stizem u 13 h a bicu u hotelu koji je u downtown-u...probacu da napravim par snimaka o mestima o kojima sam pricao pa cu da izmontiram jedan mali informativni video o Miami-u. Pozdrav
Ko nije plovio,
ko nije brodio,
ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio
i kao da je upola živeo.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Baltimor, Tampa i Majami
« Reply #4 on: 13/September/2010 »
Vidjećeš beskućnike kako spavaju na ulici popodne, i nitko ih ne dira, policije nigdje,



a španjolaca je toliko da prodavaonice ističu ovakva upozorenja:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Baltimor, Tampa i Majami
« Reply #5 on: 27/September/2010 »
Bas tako, ja kada sam stigao u Majami imao sam utisak da sam u Meksiku. +U+

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Baltimor, Tampa i Majami
« Reply #6 on: 10/April/2011 »
Miami Ink Tattoo Studio ima jos uvijek? Da li radi ekipa kao sa emisije ? :)
Posto sam planirao ako kada bude u prilici otici tamo i zavrsiti tattoo.


Ako ko hoce ici tamo da poseti studio ili nesto drugo treba biti tamo pre 11pm, jer tada zatvaraju.  

Ja zakasnio 10 min  :D  :yeah:

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Baltimor, Tampa i Majami
« Reply #7 on: 10/April/2011 »

Ja zakasnio 10 min  :D  :yeah:


 :haha:   


 :uzdravlje:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline Boyan

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Fort Lauderdale
« Reply #8 on: 15/June/2011 »
Pozdrav drugari :uzdravlje:
Za par dana se vraćam, odmor mi je bio extra i već sam se uželeo Flowridera, tako da u Subotu odlazim na Freedom of the Seas u Cape Canaveral.
Prošli ugovor sam bio u Fort Lauderdal-u na Oasis of the Seas. Terminal je posebno pravljen za Oasis i najveći je koji postoji, može da opsluži preko 6 hiljada ljudi!
Samo pristanište za brod je duboko u luci tako da ako želite pešaka da izađete do grada, morate da se dooobro prošetate.
Ako vam treba samo internet, preko puta terminala imate mali Seaman's club. To Vam je jedna mala zgradica u kojoj imate wi-fi i Moneygram ako hoćete da šaljete lovu kući.
Kombiji voze do Calling Station-a u gradu kojih ima dva, to jest sada već ima tri jer se skoro otvorio novi baš do terminala na koji pristaje Princes.
Kao i uvek, u jedan calling station uglavnom idu Filipinci a u drugi svi ostali.
Ovaj u koji sam ja išao karta je bila 2,5 $ u jednom pravcu. Odmah do je bio GNC (prodavnica suplemenata za trening tipa proteini i to..), restoran, banka.
Ross i Dollar shop su preko puta a malo dalje je i tržni centar koji i nije nešto veliki ali ima Publix (ograman mega market) i ima par dobrih restorana u fazonu Tropical Smoothie koji pravi extra dobre Smoothi-e i ima free wi-fi ali ponekad koči ako ima mnogo ljudi unutra.
Sve u svemu, sve je u walking distance od tog calling stationa. U sklopu tog Calling St ima i mala prodavnica i ako u njoj kupite za 20 $ nešto ili više dobijate besplatnu kartu za kombi nazad :).
Malo dalje od luke ima još jedan mall koji se zove Galleria. On je već dobar, ima Apple prodavnicu isped koje imate free wifi i to baš dobar!
Tu ima i super italijanska pizzeria u prizemlju sa najboljom italijanskom klopom koju sam probao u USA! Imaju i buffet u fazonu all u can eat :) znači vrh :)
Pored ovoga tu imate Macy's, Victoria Secret, Guess, i još brdo radnji!
Taxi u jednom pravcu košta 15-16 dolara, ali naravno, kao što sam i pre rekao, nikada nemojte ići sami ,uvek nađete nekog da delite taxi.
Najbolji tržni centar u okolini je Saw grass mall. To je jedan ooogromni kompleks za koji vam treba 3 sata samo da ga obiđete! Stvarno je mnooogo dobar!
U njemu imate bukvalno sve što zamislite. Do tamo idete Cow Bus-om. To vozi jedna simpatična gospođa koja je radila na brodu i sada vozi ljude u taj Mall.
Polasci su tri puta u toku dana i poslednji povratak je u pola 3 popodne da bi svi stigli na vreme nazad na brod. Cena je 15 $ do tamo i 10 za povratak, inače taxi je oko 50 dolara u jednom pravcu.
Sve u svemu Ft.lauderdale nije ništa posebno ,ali ima ono osnovno što vam treba. Do sledećeg povratka pozdrav i mirno more!
Ko nije plovio,
ko nije brodio,
ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio
i kao da je upola živeo.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Baltimor, Tampa i Majami
« Reply #9 on: 16/June/2011 »
Svaka cast Boyane, ti kad objasnis, objasnjavas u fullu :D
Why Always Me?