Author Topic: Mobitel na brodu  (Read 23640 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vladimirce

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Mobitel na brodu
« Reply #15 on: 27/October/2010 »
a recite mi gde kupiti iphone 4,gde ima dobrih ponuda i kako?

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Mobitel na brodu
« Reply #16 on: 12/March/2011 »
i mene to zanima, drugar (koji je inace apple freak) kaze da NE MOGU kupiti iPhone u USA bez ugovora (bar ne unlocked)...
takodje kaze da mogu da se nadju locked verzije ali za sad ne postoji unlocker za iPhone4... to mi je naravno on rekao...
bilo bi dobro kad bi neko pobio ovu tvrdnju... zivimo u 21 veku sumnjam da ne postoji resenje...  :pop:
Why Always Me?

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Mobitel na brodu
« Reply #17 on: 20/March/2011 »
nazalost, samo razocharenje, novi ios4.2, mada sad je i izashao 4.3, je za sad prosto nemogutje otkljuchati, za nekih 4-5 meseci tje izbaciti unlock, bar tako najavljuju!!!
menager mi je guru za apple i on radi unlock i jailbreak iphone, ali 4vorku NE PIPA, jer je mnogo dobro zashtitjenja, jer lagano mozesh da je bacish, ako napravish neku greshku!!!
on je preko E-baya naleteo na neke otkljuchane 32gb i terao mene da uzmemo zajedno, ali meni je u tom trenutku bilo mnogo da dam 750$ za iphone i opredelio sam se malu zver od 1000$ macbook pro!!!! sledetji ugovor planiram ipad2, sada ima i kameru, jer za tamo najvishe se isplati komunicirati sa skype!!!

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Mobitel na brodu
« Reply #18 on: 21/March/2011 »
Best Buy Mobile i Best Buy:iPhone 4G 16 GB-599 USD,iPhone 4G 32 GB-699 USD,iPhone 3GS 8GB-499 USD.Svi telefoni su kodirani na AT&T mrezu i kupuju se po retail ceni,znaci bez ugovorne obaveze.Inace sto se tice otkljucavanja poseti www.geohot.us.Sve zavisi koji su baseband telefoni sada u prodaji. Dok si u US mozes koristiti i GoPhone karticu tj.aktivirati karticu koj vec dolazi uz telefon kao prepaid na AT&T,a za posle naci ces vec nacin da ga otkljucas i jailbreak/ujesh.

Caka za jeftino zvanje Srbije iz USA:Na fixnom aktivirate INOCALL u Telekomu srbije,a u USA kupite AT&T GoPhone ili samo karticu i cimnete nekog na mob u SRB i ta osoba vas pozove na mobilni u USA.Cena je sa SRB strane 4.8 din/min + 100 din.pretplata za InoCall,a u USA skidaju vam za 20 min 1.5 USD za primljeni internationalni poziv,odnosno za 20 min 5 USD u Mexicu.Skype je ubedljivo najbolja varijanta jer na svakom koraku u USA i Mexicu imate negde naci Free WiFi (Starbucks ili neka privatna mreza).

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Mobitel na brodu
« Reply #19 on: 21/March/2011 »
Jes da je tema mobilni na brodu ali nije lose predloziti ni telefon koji se nalazi u kabini...
Primamljivija mi je cena definitivno od ovih koji se ovde spominju.. Drugar mi je pre par dana
dosao sa broda pa smo malo pricali i rece mi da je iz kabine prema Srbiji (satelitski tel) 10$, 45 minuta...  :pop:
Why Always Me?

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Mobitel na brodu
« Reply #20 on: 21/March/2011 »
i rece mi da je iz kabine prema Srbiji (satelitski tel) 10$, 45 minuta...  :pop:

true true, a kartica za net 20$-200min, pa vidi shta se isplati!!!!

peanutz

  • Guest
Re: Mobitel na brodu
« Reply #21 on: 21/March/2011 »
Na Miracle-u nije radilo ni jedno ni drugo. S**em ti se u Internet Menadzera. Jedan dan sam ga trazio tri dana hahahahahaha..... 'ladovina neka, posto ga nisam ni nasao na kraju, odustao sam.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Mobitel na brodu
« Reply #22 on: 21/March/2011 »
Na Miracle-u nije radilo ni jedno ni drugo. S**em ti se u Internet Menadzera. Jedan dan sam ga trazio tri dana hahahahahaha..... 'ladovina neka, posto ga nisam ni nasao na kraju, odustao sam.
ahhaha a sto si ga trazio?, mogao si da ga nazoves svi mi imamo telefone..7893 ship phone :)

Skype je od pre par meseci i zvanicno blokiran za crew na svim CCL brodovima, odlukom senior managmenta CCL shore office. Sto se tice phone kartica mi sa tim nemamo nista, ali jeste $10 za 45min sa srbijom.

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Mobitel na brodu
« Reply #23 on: 21/March/2011 »
Skype je od pre par meseci i zvanicno blokiran za crew na svim CCL brodovima, odlukom senior managmenta CCL shore office.

Skype su blokirali josh u septembru, ali postoji caka, ja sam ga koristio svo vreme, kad izadjesh napolje, shtiklirash ona dva kvadratitja prilikom logovanja i ne odlogujesh na kraju i tako dodjesh na brod i posle radi bez problema!!!

Offline bellezza

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Mobitel na brodu
« Reply #24 on: 21/March/2011 »
Skype su blokirali josh u septembru, ali postoji caka, ja sam ga koristio svo vreme, kad izadjesh napolje, shtiklirash ona dva kvadratitja prilikom logovanja i ne odlogujesh na kraju i tako dodjesh na brod i posle radi bez problema!!!
Koji si ti kralj :rofl: :rofl: :rofl:
"Daj mi Boze snage da izdrzim ono sto promeniti ne mogu,daj mi hrabrosti da promenim ono sto mogu,i mudrosti da raspoznam to dvoje.''

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Mobitel na brodu
« Reply #25 on: 24/March/2011 »
Za Srbiju znam da sve mreze imaju roaming sa MCP (Norveska), ali samo Telenor ima mogucnost slanja poruka u roamingu (100+ din.), dok kod ostale dve je omoguceno sve osim slanja poruka. Mada i tu ima izuzetaka kada se signal ne hvata preko satelita, vec preko zemaljskih predajnika MCP mreze (potrebno je valjda da brod bude 40 milja od obale) onda je moguce slati i primati poruke sa obe mreze.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Mobitel na brodu
« Reply #26 on: 03/May/2011 »
Koji si ti kralj :rofl: :rofl: :rofl:

Fora je extra i logicna je...To bi svako trebao da proba bez toga da uopste cuje da fora radi :)

Eto ja sam fan interneta, potrosio sam ovaj ugovor 800 $ na net..i***t..Sto je preskupo preskupo je..Telefon se vise isplati sigurno !

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Mobitel na brodu
« Reply #27 on: 09/June/2011 »
vise se isplati telefonirati jer je internet uzasno spor i veza puca. kad je internet bio ok bez problema sam skypala...
imala sam neki mob s at&t karticom koju bih svaka dva mjeseca nadoplatila, i uz 5$ karticu koja je trajala tri tjedna bih svake nedjelje kad smo bili u miami zvala doma, a mogla bih razgovarati do 8 sati s tom jednom karticom(eh da sam imala toliko vremena)...dakle, javljanje svima doma jednom tjedno i vise nego dovoljno, a vrlo povoljno :)
Labor improbus omnia vincit.

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: Mobitel na brodu
« Reply #28 on: 10/June/2011 »
oko ip4 nije istina ja sam uzeo u miamyu u port electronics simfree na 4.2.1 fw i sve sljaka a isto tako imas na alsc da kupis.
ja sam moj platio 700 usd.
reci tom menageru da nema pojma
in vino veritas

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Mobitel na brodu
« Reply #29 on: 11/June/2011 »
oko ip4 nije istina ja sam uzeo u miamyu u port electronics simfree na 4.2.1 fw i sve sljaka a isto tako imas na alsc da kupis.
ja sam moj platio 700 usd.
reci tom menageru da nema pojma

Drugar moj sve to stoji al oni u Port Electronics, u Fort Lauderdale, meni djeluju kao neki cigani i prevaranti teski.
Cim ti dodjes u radnju i on ti cijene lupa onako, pa ti spusti za 50 $, j**** ti to, ne znas sta kupujes, dal nesto dobro ili macka u dzaku.

Iphone 4 se ima kupiti fabrcki otkljucan samo sto je kostao oko 900 - 1000 $, to je bilo dok sam ja bio tamo, prije 2 mjeseca.

Svaka cast iphone-i u Apple firmi, medjutim ima telefona koji su takodje dobri, ne postoji na ovom svijetu samo Apple.
Nasi ljudi odu tamo da zarade 1000 $ mjesecno i da kupuje iphone od 1000 $, a ovde nemaju sta da jedu..To je nasa seljacka, balkanska politika :)