Author Topic: Mobitel na brodu  (Read 23641 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Mobitel na brodu
« Reply #30 on: 20/June/2011 »
Za sve koji imaju nekakav smartphone i homeport im je u americi, isplati se uzeti prepaid data paket od at&t (cak i ako imate samo 2g zbog razlicitih frekvencija za 3g u us i europi) i koristiti skype za besplatne pozive. mislim da je 100mb 15$ sto je nesto skuplje nego kod nas, ali se za te pare moze itekako puno pricati, i ne ovisite o lokaciji.
Tko nema smartphone, i dalje je rebtel usluga najisplativija (jedini minus je i sto osoba koja vas zove placa lokalnu tarifu za trajanje poziva).

Offline raksi zd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Mobitel na brodu
« Reply #31 on: 21/June/2011 »
Istina, ja sam uzeo Nokiu n8 za 400usd preko amazona. mob je super. a tu su i htc i blackberry...

Offline NightWolf

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Mobitel na brodu
« Reply #32 on: 25/June/2011 »
Predpostavljam da je najbolje da ostavim svoj skupi mob kod kuce i da kupim, takodje kod kuce, neku krdzu koja ce mi sluziti tamo za alarm, sms i pozive?

Ili da ga ipak ponesem pa da ga koristim za net tamo, posto je ogroman ekran, nzm hoce li mi trebati laptop uopste?

Offline raksi zd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Mobitel na brodu
« Reply #33 on: 30/June/2011 »
Predpostavljam da je najbolje da ostavim svoj skupi mob kod kuce i da kupim, takodje kod kuce, neku krdzu koja ce mi sluziti tamo za alarm, sms i pozive?

Ili da ga ipak ponesem pa da ga koristim za net tamo, posto je ogroman ekran, nzm hoce li mi trebati laptop uopste?

uzmi mob sa sobom, nekad je jednostavnije ic na net preko njega nego vuci laptop...

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Re: Mobitel na brodu
« Reply #34 on: 18/September/2011 »
Da li moze neko da mi otkrije koje telefone je moguce nositi a da rade na USA mrezama. Tj, na kojoj frekvenciji rade?
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline NightWolf

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Mobitel na brodu
« Reply #35 on: 18/September/2011 »
Da li moze neko da mi otkrije koje telefone je moguce nositi a da rade na USA mrezama. Tj, na kojoj frekvenciji rade?

Odes na google, ukucas model telefona i specifications i pogledas za onaj tel koji te zanima  :)

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Re: Mobitel na brodu
« Reply #36 on: 19/September/2011 »
Pogresno si me razumeo. Nisam mislio na model telefona vec frekvencije na kojima rade jer je poznato da mreze u EU i USA ne rade na istim. Svaki telefon ima 2,3 ili 4 frekvencije na kojima radi. E sad mene zanima u USA na kojoj frekvenciji rade.
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Mobitel na brodu
« Reply #37 on: 19/September/2011 »
850/1900, ali danas je vise manje svaki mobitel multi band, pa ti to ne bi trebalo predstavljati problem sto se tice poziva i poruka.

ono di bi ti to moglo doc do izrazaja je 3g. npr. ako imas mobitel kojem 3g radi u europi, na nekim americkim mrezama (at&t) ce ti radi maks. na edge-u, dok ce ti t-mobile 3g raditi i tamo. samo se raspitaj prije kupovanja kartice odredjene kompanije koje frekvencije koriste.

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Re: Mobitel na brodu
« Reply #38 on: 19/September/2011 »
Hvala puno na detaljnom odgovoru! Zahvalan jako!  :yeah:
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...