Author Topic: Savjeti III  (Read 184805 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline luka

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #135 on: 30/December/2008 »
Potpisujem. Nigdje nisam sreo odvratnije ulicne hustlere (nem mislim na fizicki izgled, nego na obicaj da te zaskoce na ulici da kupis neku bljuvotinu, i ne pustaju te 10 minuta. Hodaju sa tobom 100 metara, pokusavajuci ti uvaliti BILO STA.

oćeš ševit? - neću - oćeš pušit? - neću! - oćeš povuć? - nećuuu!! - oćeš taxi? - neću! - oćeš ševit i pušit dok vućeš?u taxiju?? hahahaha

Offline luka

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #136 on: 30/December/2008 »
Progreso - kad sam prvi put iša u Progreso, od svog šefa Richarda Garfortha san čuja da je primjereniji naziv - REGRESO, haha..broj pristaje na pier-u koji je po mojoj slobodnoj procjeni 7-8 kilometara dug, tj spojen je mostom sa kopnom zbog jako plitkog mora. More je toliko plitko da možete skoro kilometar hodat i smočit ćete se do pazuha..kvaliteta mora je upitna, tj žuto je ko Yangtze zbog uskovitlanog pijeska sa dna..neusporedivo sa Playa del Carmen ili Cozumelu koji lako konkuriraju Primoštenu :D
Progreso je otužni gradić sa nedefiniranom primarnom djelatnošću, svi ko da ništa ne rade, ali opet opstaju..shopping tip je da ako su kome napete ralje morskih pasa, osušene promjera cca 80cm se daju kupiti za 50ak dolara..problem? - transport kući :(
Srebro je kao i svugdi po Meksiku obavezan purchase, s tim da je bolje kupit za 5 dolara skuplje u par dućana na pieru, nego jaaako sumnjive kvalitete u samom mjestu..
Šta se hrane tiče, u Progresu san bija ziheraš - quesadille i corona u najvećem restoranu nasrid plaže..kvaliteta -3, al bar nisan skupija salmonelu ko u grčkom restoranu u Nassau :tuctuc:..
Bestbuy su definitivno tequile, koje se na pieru nalaze za već 4 dolara, do premium anejo primjeraka od 120 dolara..

Ft. Lauderdale part 2 - zaboravija san napisat da ako ćete jest nešto brzo i blizu drop-offa kraj call centera, izbjegavajte one lokale na parkingu, dno su dna i hiperprljavi..jedina je iznimka onaj meksički restoran malo dalje prema publixu u kojem se jede bogovski..malo više košta (50ak dolara sa tipom) al ne truje vas..
šta se telefona tiče, izbjegnite gužvu na dropp offu i idite preko one 6 tračne ceste, tamo blizu Home/office depota ima jedan call center di radi jedna Hrvatica, ex-Carnival cocktail waitress, cijene su bolje, telefoni su noviji i nema tolike gužve..mene osobno je mrzilo iz dna duše provjeravat mail i neke forume iz Splita dok mi tagalo para uši
U Depotu imate solidne kufere za 50ak dolara, one od hardplastica, koje san ja redovito kupova budući da je shopping glavna terapija za stress-releave oT
Mala digresija na brodsku hranu - ako vam fali kolača imate Cheesecake factory na Las Olas boulevardu, daš Indijcu slajs i pusti te da uneseš, hehe..ja sam večeru izbjegavao jer bi mi teško pala, pa bi nakon posla u termosicu iz staff messa donosio vruću vodu i u kabini jeo noodles koje bi 6 za 2 $ kupovao u Publixu..eeeee - kupite spring rollse tamo pa u mikrovalnu!..winner

Offline Ivanichica

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #137 on: 31/December/2008 »
btw,od 3-6mj.se ceka ukrcaj,pa mi nije jasno sta si tako uzbudjena???
strpljenje ce ti dobro doc itekako,..... no;;;
... a uostalom jos tribas proc ljecnicki...

i tako to



ko zna sta jos ......


hehe..pa svi koji su isli opreko safe cruise-a su otisli u roku od dva meseca...uglavnom...i rekli su mi da cu otici vrlo brzo..verovatno u februaru..pa sam zato uzbudjena :)
i moram sve sto pre da zavrshim :) eto
lekarski zavrsis za 1 dan...

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #138 on: 01/January/2009 »
hehe..pa svi koji su isli opreko safe cruise-a su otisli u roku od dva meseca...uglavnom...i rekli su mi da cu otici vrlo brzo..verovatno u februaru..pa sam zato uzbudjena :)
i moram sve sto pre da zavrshim :) eto
lekarski zavrsis za 1 dan...

Ajde ajde mozes ti i vise cekati hehe.. ma sta da ja kazem cekam vec 5 mjesec ali jbg brod je brod a i jos cekam sa uzbudzenje to je novi svet  :run:

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #139 on: 02/January/2009 »
Heh sta ja da vam kazem, meni su javili u januaru  da idem 29. juna hahahaha, e to se moralo iscekati :)
Medjutim proleti to jako brzo :)
Sto se tice ljekarsog i ostalog, to se zavrsi sve jako brzo, uopste nema potrebe za duzim cekanjem :)
Sve u svemu, kad god da se ode, vazno da se ode i da se bude zadovoljno :)

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #140 on: 02/January/2009 »
O puno stvari ovisi duljina perioda cekanja na ukrcaj, evo ja npr. bio na razgovoru 12.11., dobio posao dva tjedna kasnije, datum ukrcaja stigao mjesec dana iza toga i evo ukrcavam se sredinom drugog mjeseca, tako da ako izracunam tocno tri mjeseca od interviewa do dana ukrcaja  ;D

Offline luka

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #141 on: 02/January/2009 »
meni je preko invermore shippinga od dana intervjua do ukrcaja prošlo manje od mjesec dana

Offline zimizami

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #142 on: 17/February/2009 »
HELP

Moze mi neko reci kakve cipele trebam da ponesem na brod.
Jer moraju da imaju stiklu ili mogu neke kao patikice.
Inace radim kao bartender i pomerili su mi ukrcavanje od 29martr na 3 mart pa sam oT .
Hvala
 

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjeti III
« Reply #143 on: 17/February/2009 »
HELP

Moze mi neko reci kakve cipele trebam da ponesem na brod.
Jer moraju da imaju stiklu ili mogu neke kao patikice.
Inace radim kao bartender i pomerili su mi ukrcavanje od 29martr na 3 mart pa sam oT .
Hvala
 

jedino crne cipele, i pazi da nadjes sa gumenim djonom, da se ne klizu, inace si pecen  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #144 on: 16/April/2009 »
Evo nasao sam nekoliko nasih restorana i prodavnica sa evropskim proizvodima u Vancouver-u,BC,Canada.Ako se neko zadesi tamo sa brodom,a pritom mu je dosadila ''plasticna'' brodska hrana...pravac  :run: :run: tamo!Nekoliko mjesta koje cu i ja licno da posjetim uskoro  :pop:

When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #145 on: 16/April/2009 »
Evo jos nekoliko mjesta u New York-u   :plovim: :plovim:

''Djerdan 3'':his hidden gem serves up peace on a plate with eclectic regional dishes from Bosnia, Croatia, and Serbia with an American flair. Try the signature, "burek", made of fluffy phyllo dough and stuffed with simmered ground beef or veggie fare (sort of periogie and pizza's lovechild). Portions are generous and the desserts are top shelf. Now that they've arrived in Manhattan, you don't have to trek to Astoria for legendary Turkish coffee.

i jos jedan...
''Kafana''

The East Village knows Europe, all right: from German (Zum Schneider) to Ukranian (Veselka) to Russian (Odessa)—hell, it’s even got an E.U. Now arriving at Gate 3: homey Serbian joint Kafana. Hearty apps (feta-filled phyllo pastries) and mains (lamb-and-spinach stews) are but distractions to the main draw: a spectacularly pork-intensive menu that makes David Chang and Mario Batali looks like flextarians. Think pork chop, smoked pork loin, schnitzel with ham, and bacon-rolled-whatnots (prunes, chicken liver). Our arteries just got clogged writing that.


how to get there -()- ehhehhe



Cross Streets:
    Between Seventh and Eighth Sts.

Public Transportation:
    L to First Ave.

The Basics

Hours:
    Tue.-Sun. 5 p.m.-11 p.m.

Cuisine:
    European and Serbian

Meals Served:
    Dinner

Price Range:
    $ ($9-$15)


When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #146 on: 16/April/2009 »
kad budete u la romani, republica dominicana, obavezno posjetite klimaks :pop1:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjeti III
« Reply #147 on: 17/April/2009 »
Kad vec o hrani, dobar izvor konzervirane hrane mozete naruciti na http://balkanbuy.com/shop/

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #148 on: 17/April/2009 »
Kad vec o hrani, dobar izvor konzervirane hrane mozete naruciti na http://balkanbuy.com/shop/




Da,Sefe,dobra stvar,vidio sam to vec,negdje si to vec postao.Oni rade regularan shipping,kao i  druge prodavnice? :rolleyes:
Dolazi u obzir samo ova konzervirana hrana...

Sjecam se,prosli ugovor,sad u januaru ove godine,na St.Marteen-u kupim ti ja holandski gouda sir, bio je 6 kg,veeeliki okrugli sir,i dusmani,ovi iz obezbjedjenja na celebrity-ju nisu mi dali da ga unesem na brod,pa sam morao ici vratiti ga u prodavnicu,sreca,bila je ona u portu.Na Carnivalu sam ga unosio najnormalnije... :embarrased:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #149 on: 11/May/2009 »
...jedna od ludjih stvari koje mozete napraviti kad ste na St. Maartenu je da odete do njihovog aerodroma, nije daleko od luke, ako uzmete one njihove kombije koji voze okolo po otoko nece vas doci preko $5, i odete na plazu koja je na pocetku/kraju avionske piste...to je svjetska atrakcija, kad ti na doslovno 5-10 metara iznad glave prodje B747 ili A340 u slijetanju...neopisivo!!!