Author Topic: Savjeti III  (Read 183179 times)

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

zarkov

  • Guest
Savjeti III
« Reply #75 on: 28/August/2008 »
@ okibgd
Ja nemam zavrsenu srednju skolu do kraja ali znam odlicno engleski pa imam 3 ugovora iza sebe !
Radila sam kao asistant waitera i kao asistant cabin stewardes. Pritom da kazem da pre toga nikad nisam drzala tacnu u rukama niti znala da li viljuska stoji na levoj ili desnoj strani  tanjira.  (housekeeping je jednostavan)
Skola nema veze sa brodom osim ako nisi mornar po struci.
Ako si sposoban,preduzimljiv,NASMEJAN,pozitivan,prilagodljiv i fast learner onda ne postoje granice koji ces posao raditi i dokle ces dogurati - mislim na unapredjenje!
Isto tako je glupo dobiti otkaz i uprskati dobru priliku zbog ,na primer, pusenja u kabini, doci pijan na posao,prespavati boat drill,potuci se u crew baru ili nedaj boze pred gostima  , pokrasti nekoga ,flertovati sa goscom,zakasniti na brod ... oT


hehehe....pioniru jedan....ja sam saznao ponesto o brodovima, najvise zahvaljujuci ovome savrseno korisnome forumu, koji zahvaljujuci korisnicima foruma poput tebe ga usavrsavaju, ali opet, samo tvoja koza i tvoja pamet moze imati ono sto se zove iskustvo, moje iskustvo, je da sam zahvalan na pruzenoj sansi, i na iskustvu koje sam stekao, iako nije nesto posebno, ni sto se tice zarade ni posla, ali jesam zadovoljan, i opet bih.....a vidim i tebi nedostaje....jel?
i tako....

ogy_bg

  • Guest
Savjeti III
« Reply #76 on: 03/September/2008 »
moja najomioljenija mesta su definitivno Barselona i Barbados.Sto se tice kupovine najjeftiniji je i to svi znaju st.Marteen jer je tax free tu ljudi iskljucivo kupuju elektroniku,a sto se tice odece amerika gde god da ste u mom slucaju to je bio new yorkmozete naci sve sto vas zanima a i elektronika je takodje jeftina

ogy_bg

  • Guest
Savjeti III
« Reply #77 on: 05/September/2008 »
heheh jao kad se setim boat drilova,imas slobodan dan a ne mozes da izadjes zbog drilla majkooo!!! ljudi kad bih vam ja ispricao koga sam ja imao na brodu i to kao junior waiter pa vi bi plakali. bio dosao jedan lik iz beograda,mi se upoznali i naravno ja ga odmah pitam na kojoj si poziciji on kaze junior,ja ga pitam pa jer si spreman za to on meni joj brate sam sam se uzentovao ja nemam pojma engleski ne znam uopste kako sam prosao intervju.ja ga pitam pa dobro imas li iskustva.on meni,ne ja sam radio kao saobracajac 10 godina i ovo mi se iznenada ukazala prilika.;judi taj lik nema pojma engleski pa je ipak uspeo da odradi posteno ceo ugovor kao junior.pouka price je da nije bitno ako nemas iskustva agencija ce sve uciniti da prodjes intervju,inace on je sve sto su vezbali na pripremama naucio napamet.

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #78 on: 05/September/2008 »
Xaxax bravo za pandura....Ma ljudi imam ja iskustva, rada se ne plasim ,nego cisto ovako pitam jer dobijam informaciju iz prve ruke od vas koji ste bili pa se tako i ja pripremam.... Inace ovaj sajt i svi ste mi mnogo pomogli i hvala vam za to.... Iskreno jedva cekam da odem odavde malo..... A dok ne odem zelim da prikupim sto vise informacija jer ja sam se dugo pripremao za recni i sve zivo saznao sta, gde , kako,  pa nista a sada idem na preko okeanski da bih nadoknadio dugove i zalim samo za vremenom koje sam proveo cekajuci a to ce neko morati da plati....... A ne mogu se bolje pripremiti nego ovde na sajtu ....  :run:
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

ogy_bg

  • Guest
Savjeti III
« Reply #79 on: 05/September/2008 »
ee blago tebi,ja kad sam odlazio nije bilo ovakvih sajtove,odn sajtova za koje sam znao.i ja nisam ne pripremljen otisao ali ja kad am odlazio mi srbi nismo mogli ni da dodjemo do assistant waitera a kamoli dowaitera.mi smo ti bili utility brate to je najvise sto smo dobijali.jedino ljudi iz hrvatske su dobijali malo vece pozicije govorim ti za balkan.sada su ljudi iz hrvatske oficiri na brodu brate a mi smo konacno usli u restoran.svaka njima cast na tome nadam se da cemo i mi u blizoj buducnosti tako.na mom brodu 1 oficir je bio iz splita,glavni inzenjer iz splita.

Offline PoP ZmaY

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #80 on: 06/September/2008 »
paaaa  pretpostavljam da ipak mora imati skolu za oficira a ne da je iz hrvatske ili bilo koje druge zemlje???  :) :)

Offline badboyzg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • wellcome to the family!!!!
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #81 on: 11/September/2008 »
sat mi  od  stvari  treba  da nosim  sa  sobom ? 
hvala  na pomoci!!!!!!!!!! :plovim:

Offline badboyzg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • wellcome to the family!!!!
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #82 on: 11/September/2008 »
da  da  i jos  jedno pitanje   jako  vazno?  jel mi se   isplati da  kupim neku pre paid karticu  americku za  mobitel i koju? puno vam hvala

Offline jousephyne

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #83 on: 14/September/2008 »
Eto i ja zvanicno idem krajem oktobra. I sad se pripremam ono psihicki :)..Jos uvek ne znam koji cu brod dobiti, znam da mi je obuka na Carnival Fascination. Treba mi savet : htela sam ovde da kupim mini dvd player i ponesem sa sobom da bih se u slobodno vreme malo relaxirala. Recite mi kakav je tv u kabini i da li moze da prihvati pomenuti player. Htela sam da nosim i laptop pa sad razmisljam.. I da divni ste svi tako uvek pozitivni..Ovo je zaista najzabavniji i najhumaniji forum koji sam posetila..!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjeti III
« Reply #84 on: 14/September/2008 »
Eto i ja zvanicno idem krajem oktobra. I sad se pripremam ono psihicki :)..Jos uvek ne znam koji cu brod dobiti, znam da mi je obuka na Carnival Fascination. Treba mi savet : htela sam ovde da kupim mini dvd player i ponesem sa sobom da bih se u slobodno vreme malo relaxirala. Recite mi kakav je tv u kabini i da li moze da prihvati pomenuti player. Htela sam da nosim i laptop pa sad razmisljam.. I da divni ste svi tako uvek pozitivni..Ovo je zaista najzabavniji i najhumaniji forum koji sam posetila..!

tamo gdje ides moci ces kupiti to jeftinije.

jutros sam gledao reklamu za Coby dvd player, kosta 110$, a moze cak citati i divx i usb stick ... mozes kupiti online kada stignes tamo gdje ides, i nabavis karticu  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #85 on: 14/September/2008 »
Eto i ja zvanicno idem krajem oktobra. I sad se pripremam ono psihicki :)..Jos uvek ne znam koji cu brod dobiti, znam da mi je obuka na Carnival Fascination. Treba mi savet : htela sam ovde da kupim mini dvd player i ponesem sa sobom da bih se u slobodno vreme malo relaxirala. Recite mi kakav je tv u kabini i da li moze da prihvati pomenuti player. Htela sam da nosim i laptop pa sad razmisljam.. I da divni ste svi tako uvek pozitivni..Ovo je zaista najzabavniji i najhumaniji forum koji sam posetila..!

Ja cu definitivno poneti svoj laptop sa sobom, samo ne znam kako cu u aviJonu da bar film odgledam sa baterijom koja drzi svega 1h  :embarrased:

zarkov

  • Guest
Savjeti III
« Reply #86 on: 14/September/2008 »
ponesi laptop..a u kabini mozes imati oba i dvd player i tv, a nekad ni jedno..u avionu, ako budes leteo s air francom nece ti trebati laptop za gledanje filmova, i kupi jos jednu bateriju, 1h je stvarno malo, moj moze 3h...

Offline jousephyne

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #87 on: 15/September/2008 »
Hvala puno, eto samo me zanimalo da li uopste mogu u kabibi da prikljucim dvd player na tv, jer neko je ovde spominjao video kasete ??? pa..Mislite li da purseri na Carnivalu imaju dovoljno slobodnog vremena za obilazak na primer ?

zarkov

  • Guest
Savjeti III
« Reply #88 on: 15/September/2008 »
Hvala puno, eto samo me zanimalo da li uopste mogu u kabibi da prikljucim dvd player na tv, jer neko je ovde spominjao video kasete ??? pa..Mislite li da purseri na Carnivalu imaju dovoljno slobodnog vremena za obilazak na primer ?

za fun shipove ne znam da li imaju dvde, ali televizori imaju ugradjen vhs player na princessu...
trebalo bi da mozes, ali bolje ponesi laptop, pristup netu, mozes da imas autonomiju sta ces da gledas i kada, i mozes jos mnogo toga da radis s njime, i jednostavno izgleda dobro kad purser ima svoj laptop, barem meni, i neces morati da trosis novac da bi kupila drugi...

obilazak? cega? porta?
pa trebalo bi, tada purser desk ima manje posla, jer je vecina putnika u portu, i onda rade smanjenim kapacitetom, i verovatno neko moze da ide napolje, koliko sam cuo od jedne purserke, radi se od 8-10 sati dnevno, nocna isto...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjeti III
« Reply #89 on: 17/September/2008 »
Posto si dugo plovio po karibima zanima me jedna informacija. Da li na ovim mestima ima da se kupi lap top i kakve su cene?
Cozumel, Grand Cayman, Montego Bay, Princess Cays i Ft. Lauderdale.
Ja sam prvi ugovor odradio na Sapphire princesu tako da nisam imao prilike da idem na karibe.
Unapred zahvalan na informacijama.

Fort Lauderdale ti je najbolja opcija.
Filipinci tamo voze mornare do Sawgrass Mall-a, 12$ povratna karta, ostave te na 2 ili 4 sata.
Taxi je oko 30$ jedan smjer.
Imas u komplexu Sawgrass-a Office Depot, Circuit City i Comp USA.
U Comp USA sam uzeo dijelove kompjutera i sastavio svoj desktop za nekih 600$.To je ukljucavalo i 19" monitor.
Tamo imas sve, od kucista i napajanja, procesora i hladnjaka, maticne i graficke, do monitora.

A laptopa imas mali milion.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)