Author Topic: Savjeti III  (Read 183154 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjeti III
« Reply #180 on: 11/September/2010 »
Na kojem to aerodromu? Jedan jaran reče da je poturio 20$ na Sarajevskom da prenese laptop.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #181 on: 11/September/2010 »
Sefe ja sam sletio u BG, tamo mi niko nista nije pogledao uopste :) Busom sam presao do Bosne naravno preko Race , tu mi niko nista nije pregledao :) Veoma jednostavno :)

Offline PoP ZmaY

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Savjeti III
« Reply #182 on: 26/September/2010 »
kada ste odradili sve sto je bilo potrebno i sada krecete na brod,
treba vam kofer za stvari koje cete poneti.
da bi bilo lakse biramo neki kofer sa tockicima i sa onom ruckom.
e sad kada stignemo na brod taj isti kofer treba spakovati da bi zauzimao sto manje mesta.
posto su vec pomenuti koferi sa tockicima i ruckom obicno krutog materijala,
ima li neko neki predlog za kofer koji se moze spakovati???   b00/

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Savjeti III
« Reply #183 on: 26/September/2010 »
Na kojem to aerodromu? Jedan jaran reče da je poturio 20$ na Sarajevskom da prenese laptop.

Ja isto prošao na Plesu s laptopom kojeg sam kupio u New Yorku u ručnoj prtljati i još tonu sitnica kao što su majice, sat...bez da je iko pito a kamoli pogledao.. ::bin-laden::

Offline TribalKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Savjeti III
« Reply #184 on: 26/September/2010 »
Ja imam isto taj kofer od cvrstog materijala... I posto tamo na brodu u svojoj sobi ne mozes ni da se okrenes (koliko sam citao)... Ipak cu da nosim veeeliku sportsku torbu, i onda kada se raspakujem mogu da je zguzvam u neki cosak, ili ispod necega. To mi je kao neko najlogicnije resenje  :D

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Savjeti III
« Reply #185 on: 27/September/2010 »
Ja imam isto taj kofer od cvrstog materijala... I posto tamo na brodu u svojoj sobi ne mozes ni da se okrenes (koliko sam citao)... Ipak cu da nosim veeeliku sportsku torbu, i onda kada se raspakujem mogu da je zguzvam u neki cosak, ili ispod necega. To mi je kao neko najlogicnije resenje  :D

Ma, ne brini, na vecini brodova imas mjesta dovoljno, ispod donjeg kreveta. Evo na Solstice-u, kabina je bila mala, a mogao si staviti 4 velika kofera ispod kreveta...
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Savjeti III
« Reply #186 on: 27/September/2010 »
Ko je u HSKP.  raspitajte se za shavere koje idu za goste u kabine,  mnogo su dobri.   :D  Kvalitet je u rangu Gillete Fusion.   :party:

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Savjeti III
« Reply #187 on: 07/November/2010 »
Moze li mi neko reci kako da nadjem odredjenu temu na forumu, kako se ne bih ponavljao i pitao vec pitana pitanja.Kada na search ukucam recimo konkretno sta me zanima odgovori mi nema topika.
Konkretno me zanima
- engleske velicine garderobe (ja neznam ni nasu koju nosim)
- kako se pere ves na brodu

ako mi pomognete kako da trazim na forumu necu postavljati pitanja na koja predpostavljam da ima negde odgovor.

Hvala

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Savjeti III
« Reply #188 on: 07/November/2010 »
Moze li mi neko reci kako da nadjem odredjenu temu na forumu, kako se ne bih ponavljao i pitao vec pitana pitanja.Kada na search ukucam recimo konkretno sta me zanima odgovori mi nema topika.
Konkretno me zanima
- engleske velicine garderobe (ja neznam ni nasu koju nosim)
- kako se pere ves na brodu

ako mi pomognete kako da trazim na forumu necu postavljati pitanja na koja predpostavljam da ima negde odgovor.

Hvala

postavi teme, da imamo i to zasebno
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline suhimilek

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Savjeti III
« Reply #189 on: 18/December/2010 »
Ljudi idem uskoro na razgovor da predam papire i te stvari>resio sam bar waiter imam iskustva u konobarisanju, nastrebacu sto mi daju tamo.Preporuke su mali problem ali nabavicu.Ako moze  neko da mi kaze nesto i o tome..jel to gledaju i tako.. znaci

-bar waiter ili restoran?
gde je opustenije?
gde je lova bolja?
gde cu se pre vratiti ako radim vec na toj poziciji jedan ugovor?
koliko se otprilike ceka na ukrcaj za te pozicije?

i to je to...hvala i ako neko hoce da mi da neki savet na skypu:  suhimilek   :deda:

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Savjeti III
« Reply #190 on: 18/December/2010 »
Ljudi idem uskoro na razgovor da predam papire i te stvari>resio sam bar waiter imam iskustva u konobarisanju, nastrebacu sto mi daju tamo.Preporuke su mali problem ali nabavicu.Ako moze  neko da mi kaze nesto i o tome..jel to gledaju i tako.. znaci

-bar waiter ili restoran?
gde je opustenije?
gde je lova bolja?
gde cu se pre vratiti ako radim vec na toj poziciji jedan ugovor?
koliko se otprilike ceka na ukrcaj za te pozicije?

i to je to...hvala i ako neko hoce da mi da neki savet na skypu:  suhimilek   :deda:

Search opcija  gore lijevo  i čitanje  foruma  pomaže, sva  pitanjy koja te zanimaju su barem  658 puta odgovorena  i to s vrlo različitih aspekata.
ča je  život vengo fantažija

Offline josy

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Savjeti III
« Reply #191 on: 14/February/2011 »
molim vas, jel mi može netko reći da li je istina da se ne može imati preko 30 godina kako bi se prijavilo za rad na brodu?
i postoji li neka agencija u splitu?
hvala

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Savjeti III
« Reply #192 on: 14/February/2011 »
molim vas, jel mi može netko reći da li je istina da se ne može imati preko 30 godina kako bi se prijavilo za rad na brodu?
i postoji li neka agencija u splitu?
hvala

mislim da mozes, provjeri jos u agenciji.. bilo kojoj, ne moras preko njih ni ici.. ali ne vidim zasto bi godine bile problem ako ispunjavas uvjete! pozz i sretno! ;D

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Savjeti III
« Reply #193 on: 14/February/2011 »
molim vas, jel mi može netko reći da li je istina da se ne može imati preko 30 godina kako bi se prijavilo za rad na brodu?
Za mnoge pozicije se u startu trazi da kandidat nije stariji od 30, za neke od 35... Opet, sa druge strane, ja sam prosao sa 38 za foto. Neke agencije se strogo drze tog zahteva oko godina, druge ne.
Za koju poziciju hoces da apliciras?
Bilo bi lepo od tebe da prvo 'procunjas' malo po forumu i napises nesto ovde:
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=18.0

Offline josy

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Savjeti III
« Reply #194 on: 14/February/2011 »
dečko (36) želi ići na brod jer mu je pun k ove usrane države. i ja se slažem s njim. samo sam zbog faxa još 2 godine vezana za hrvatsku.
ima završenu turističku ali je radio i u zubnoj tehnici i u geo snimanju..naravno i u turizmu. radi preko dana, pa sam ja uhvatila malo se raspitati o svemu.
koliko sam shvatila ide se preko uspinjače ili preko E.power-a.. i koliko imaš sreće, upadneš ili ne..
pitala bi šeficu da li postoji neka agencija u splitu, ali ona ne voli osobne poruke, a ja ne kužim kako napisati zaseban post.
hvala na odgovoru