Author Topic: Savjeti III  (Read 183152 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

klosar

  • Guest
Savjeti III
« Reply #30 on: 29/February/2008 »
ja imam nekoliko pitanja o sitnicama kao..

da li preporucujete da stvari za osobnu higijenu(npr. brijaci aparat, grickalica i slicno, te ostale "zenske" stvari) nosimo sa sobom kada putujemo ili da to kupimo kad stignemo u usa? ne vjerujem da bi nas pustili sa stvarima kao pjena za brijanje te pasta za zube pa me zanima kako iskusni pomorci to rjesavaju. ;)

Buduci da nije pozeljno kasnjenje na posao, kako se vi budite na vrijeme? imate li neke budilice ili? koliko vremena prije se budite prije posla i kad stizete na posao?  Da li vam se ikad dogodilo da zaspite? i koliko vremena spavate dnevno, tj koliko vremena imate za spavanje?

Sto se smije imati od nakita? ja ne nosim nista, eventualno sat, ali neke ce to sigurno zanimati.

u ugovoru mi se spominje da je bitna osobna higijena(brijanje, sisanje i sl), kako vi to rjesavate? koliko cesto se brijete, sisate i sl? koliko sam vidio clanovi posade na brodu imaju popust kod frizera.

Svi vi koji ste kupili laptope u usa, da li su ti laptopi kompatibilni sa svim hrvatskim instalacijama(kao npr. uticnice za struju ali i frekvencije wireless mreza i sl)? i isto tako da li su laptopi kupljeni u hr kompatibilni sa instalacijama na brodu/hotelu u usa?

evo, ko zna neke odgovore, molim da podijelite svoja iskustva sa nama.

bezmek

  • Guest
Savjeti III
« Reply #31 on: 29/February/2008 »
Ovako ako hocete da budete dostupni 24h na brodu kupite AT&T ili NET10 mobile card jer oni rade preko maritime na royalu za ostale nemam pojma.




Posto sam bio comm.off. na cruzeru, poznajem komunikaciju.
Sve cruise kompanije koriste vise manje za telefonske usluge MTN kompaniju cije je sjediste u Americi.
Vidjeli ste na cruzerima one velike bijele kupole kojih ima i do 4 komada. Jedna od njih je televizijska antena a druga je antena za komunikacije. One su kod bogatijih kompanija uvijek u paru. Jedna s lijeve strane druga s desne strane broda . Razlog je toj duplikaciji mrtvi kut. Posto se brod krece i mijenja kurs, moze se dogoditi da snop signala nailazi na prepreku kao sto su dimnjak broda. kad brod plovi duze vrijeme u jednom kursu i dodje do gubitka signala zbog fizicke prepreke onda se ukljucuje druga antena. Danasnja komunikacijska tehnologija na cruzerima ima opremu koja omogucava upotrebu mobitela. Najbolja kompanija za taj sustav jest Geolink iz francuske. Taj sistem se automatski aktivira kad se brod udalji od obale cca 20 nautickih milja. Sistem je namjenjen putnicima, pa je u vecini slucajeva signal nedostupan posadi jer su pojacala i repetitori rasporedjeni u putnickim zonama. dakle da bi koristili gsm signal, morate biti sto blize u sektoru za putnike. Postoji jos jedan problem a to je da mozda vasa gsm kompanija koju koristite nije kompatibilna ovom davaocu usluga, dakle promijenite sim karticu. I na kraju, ova usluga ce vas kostati vise nego bilo koja druga opcija telefoniranja cak do 50/60 posto.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjeti III
« Reply #32 on: 01/March/2008 »
ja imam nekoliko pitanja o sitnicama kao..

da li preporucujete da stvari za osobnu higijenu(npr. brijaci aparat, grickalica i slicno, te ostale "zenske" stvari) nosimo sa sobom kada putujemo ili da to kupimo kad stignemo u usa? ne vjerujem da bi nas pustili sa stvarima kao pjena za brijanje te pasta za zube pa me zanima kako iskusni pomorci to rjesavaju. ;)

Buduci da nije pozeljno kasnjenje na posao, kako se vi budite na vrijeme? imate li neke budilice ili? koliko vremena prije se budite prije posla i kad stizete na posao?  Da li vam se ikad dogodilo da zaspite? i koliko vremena spavate dnevno, tj koliko vremena imate za spavanje?

Sto se smije imati od nakita? ja ne nosim nista, eventualno sat, ali neke ce to sigurno zanimati.

u ugovoru mi se spominje da je bitna osobna higijena(brijanje, sisanje i sl), kako vi to rjesavate? koliko cesto se brijete, sisate i sl? koliko sam vidio clanovi posade na brodu imaju popust kod frizera.

Svi vi koji ste kupili laptope u usa, da li su ti laptopi kompatibilni sa svim hrvatskim instalacijama(kao npr. uticnice za struju ali i frekvencije wireless mreza i sl)? i isto tako da li su laptopi kupljeni u hr kompatibilni sa instalacijama na brodu/hotelu u usa?

evo, ko zna neke odgovore, molim da podijelite svoja iskustva sa nama.

Nosi sve stvari za osobnu higijenu sa sobom, ali ne u rucnoj prtljazi
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline black_one

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #33 on: 12/March/2008 »
Dugo me nije bilo online :( .. Evo sad za mijesec dana mi je matura, pa bi trebal cim vise informacija if possible   ;D.

Veli propalica "brate, na brod, j*bes tecaj"

Konfucije

  • Guest
Savjeti III
« Reply #34 on: 19/March/2008 »
TATTOO\TETOVAZE

Evo za sve one koji imaju problem sa tetovazom na vidnom mjestu te ih to sprecava da dobiju posao ili da se uopste upuste na odlazak na razgovor zbog tetovaze.

Nakon sto sam sinoc detaljno procitao ugovor o radu i vidjeo da je tetovaza na vidnom mjestu problem za vrijeme rada (ja imam tetovazu na ruci), idealno rjesenje je krema "Dermablend' (www.dermablend.com).
Upravo sam je kupio i isprobao, i djeluje. Navodno moze prikriti tetovazu, oziljke itd i do 16 sati, sto je po mom dovoljno za vreme radnog vremena. Mala je tuba i kosta 32 konvertibilne marke, ili 16.5 Eura.
E sada ne znam koliko se jedna tuba moze puta iskoristiti, ali vjerujem da se sa 2-3 moze pregurati ugovor od 8 mjeseci.

mivesca

  • Guest
Savjeti III
« Reply #35 on: 27/March/2008 »
ljudi divni ste,hvala za preporuku za kremu

Offline LaCroix

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #36 on: 24/April/2008 »
Tnx, a sad idemo dalje: Koja je shema s avionom..? Obzirom da ima 15-ak sati leta od Zg-a priko Frankfurta i Chicaga do Miamia, a stari mi je reka da nisu bash..........
Carnival Elation, here I come..

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #37 on: 25/April/2008 »
Da,na crew decku mozes hodati kao sto si rekao,ali moras imati nametag ili ID oko vrata.Sto se tice leta,zavisi kojom kompanijom letis,ja sam isao ,sto se evrope tice Air France-om,Lufthansa-om i Swiss Air-om,po meni swiss je daleko najbolji,imali su za svakog putnika ekran ispred sebe,i joystick pa mozes birati sta zelis,koji film hoces,ima vise zanrova,muzika takodje,kviz,bla bla.U sustini,ne moras se  forsirati na  odredjeni film koji svi gledaju,mozes sam izabrati sta hoces.  oT
When it comes to money, nobody can be trusted !

Konfucije

  • Guest
Savjeti III
« Reply #38 on: 26/April/2008 »
Da osvjezimo sjecanje..........

Ima li iko ikakvog novog iskustva sa unosenjem laptopa, telefona, fotoaparata u zemlju (nasu), ako ima neka ih podjeli sa nama!

spalato

  • Guest
Savjeti III
« Reply #39 on: 30/April/2008 »
Pozdrav!!
Za sve nase kojima na brodu dodje zelja za domacim;
San Diego svaki ducan je ko Konzum ,znaci od ajvara do nasih vina
Port Canaveral Europian corner,Bureka ima do 11 ujutro poslje cavapi,pljeske i slicno i sve
mos zalit sa nasim pivama i vinima,gavrilovic pasteta nikad nije tako dobra doma ka tamo!!
Cosumel,u Gerarda jedini restoran di ribu spremaju ka kod nas doma samo triba naglasit da si Hrvat i odma uz to
na razglas ide i Oliver Dragojevic.
Ja san se inace iskrca prije dvi godine pa se nadan da gore navedeno jos uvik postoji!!

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #40 on: 01/May/2008 »
gledao sam maloprije film M.Moore-a o americkom zdravstvu ("Sicko")i zaprepastio sam se. nije da to nisam i prije znao ali kad sam to vidio svojim ocima jednostavno sam se stresao...:tongue:

pa me zanima kakve su nam mogucnosti sto se tice zdravstvenog na brodu; jesmo li iole osigurani ili se snalazimo sami kako znamo i umijemo ako se razbolimo ili ozlijedimo. jel se mozemo osigurati u RH, neki tip dodatnog osiguranja koje bi nam pokrivalo troskove ljecenja i/ili lijekove na brodu? kakva su iskustva vas koji ste vec odradili koju turu na brodu?

Iron Butterfly

  • Guest
Savjeti III
« Reply #41 on: 03/May/2008 »
Mene zanima kod prvog ugovora, da li mozes sam da rezervises avio kartu ili to obavezno mora ic' preko agencije?
Pitam to zato sto mi je jedan prijatelj rekao da sam mozes naci kartu duplo jeftiniju nego sto ti agencija nadje.
Rekoh cisto da pitam ovdje nekoga zna li iko ista od toga?
Hvala i pozdrav svima.  :-))))'

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjeti III
« Reply #42 on: 03/May/2008 »

pa me zanima kakve su nam mogucnosti sto se tice zdravstvenog na brodu;
jesmo li iole osigurani ili se snalazimo sami kako znamo i umijemo ako se razbolimo ili ozlijedimo. jel se mozemo osigurati u RH, neki tip dodatnog osiguranja koje bi nam pokrivalo troskove ljecenja i/ili lijekove na brodu?
kakva su iskustva vas koji ste vec odradili koju turu na brodu?


za vrijeme rada na brodu te osigurava kompanija. Naravno, uvijek se mo
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

J_Miss

  • Guest
Savjeti III
« Reply #43 on: 01/June/2008 »
Zna li neko kakva je situacija sa netom na Golden princess-u ima li svrhe nositi lap?
I kakva je pokrivenost za mob? Ima li svrhe uopste poneti odavde srbsku karticu ili ona tamo uopste ne radi?

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #44 on: 07/June/2008 »
gledao sam maloprije film M.Moore-a o americkom zdravstvu ("Sicko")i zaprepastio sam se. nije da to nisam i prije znao ali kad sam to vidio svojim ocima jednostavno sam se stresao...:tongue:

pa me zanima kakve su nam mogucnosti sto se tice zdravstvenog na brodu; jesmo li iole osigurani ili se snalazimo sami kako znamo i umijemo ako se razbolimo ili ozlijedimo. jel se mozemo osigurati u RH, neki tip dodatnog osiguranja koje bi nam pokrivalo troskove ljecenja i/ili lijekove na brodu? kakva su iskustva vas koji ste vec odradili koju turu na brodu?

sto se tice na royalu dosta brinu o tome da se ne razboli veci dio posade jer onda je problem ciscenje, dezinfekcija i sl,.

naime u slucaju da imas diarrhea (diarea ) dobijas 48 sati da si zatvoren u sobi bez posjete samo room service i ovi sto dezinfikuju sobu mogu da dodju
550 Requested action not taken: mailbox unavailable