Author Topic: Savjeti III  (Read 183155 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Rade79

  • Guest
Savjeti III
« Reply #90 on: 17/September/2008 »
Hvala Sefe  :)

Offline jousephyne

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #91 on: 22/September/2008 »
za fun shipove ne znam da li imaju dvde, ali televizori imaju ugradjen vhs player na princessu...
trebalo bi da mozes, ali bolje ponesi laptop, pristup netu, mozes da imas autonomiju sta ces da gledas i kada, i mozes jos mnogo toga da radis s njime, i jednostavno izgleda dobro kad purser ima svoj laptop, barem meni, i neces morati da trosis novac da bi kupila drugi...

obilazak? cega? porta?
pa trebalo bi, tada purser desk ima manje posla, jer je vecina putnika u portu, i onda rade smanjenim kapacitetom, i verovatno neko moze da ide napolje, koliko sam cuo od jedne purserke, radi se od 8-10 sati dnevno, nocna isto...
Da mislila sam na obilazak porta..Da li si stekao utisak da je posao pursera jako naporan? Ponecu svoj lap. Hvala puno na savetima!

zarkov

  • Guest
Savjeti III
« Reply #92 on: 22/September/2008 »
pa utisak...da nije lak, kao ni jedan posao na brodu, ali nije ni previse naporan...
zavisi kako se postavis...meni ni jedan nije naporan ako zelim da ga radim..ili moram :D
sve zavisi, od broda, tvoga sefa, sefa tvoga sefa, kruza, putnika, videces, vredi kao iskustvo imati...a mozda i vise od toga...svako prodje drugacije...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjeti III
« Reply #93 on: 04/October/2008 »
Juce sam gledao sajtove prodavnica kompjuterske oprme koje si mi dao tako da mi je to pomoglo da pronadjem laptop koji cu kupiti, a takodje i digitalni fotoaparat (moj od proslog ugovora sam poklonio sestri). Zanima me nesto u vezi ovih filipinaca koje si spomenuo da voze za 12$. Da li su oni odmah tu u blizini broda ili moram malo prosetati i pronaci ih? Da li voze samo do tog Sawgrass Mall-a ili i na druga mesta. Posto obozavam Casio satove, pronasao sam prodavnicu pa bih otisao do nje da uzmem sat.

Ti kad imas vremna odgovori. Ja sam tamo tek oko 7 novenbra tako da nema zurbe oko odgovora.

Pitaj ljude gdje je Calling Station, od tamo voze. Od broda do tamo 15 minuta hoda.
Filipinci tamo imaju svoje restorane i prodavnice.
Mora vas se skupiti bar 5 da bi isao.
Ne vozi nikamo drugdje, jer u Sawgrass-u imas sve, pa i Circuit Ciyy i CompUSA, i Office Depot

Za Casio ces morati taxijem
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #94 on: 07/October/2008 »
Zaista bih volio da me netko doda na moj msn: barcachamp1@hotmail.com  pripremam se za na brod BUFFET STEWARD pozicija pa bice mi drago da mi neko daje nekoliko savjeta. Pozdrav

Rade79

  • Guest
Savjeti III
« Reply #95 on: 07/October/2008 »
Zaista bih volio da me netko doda na moj msn: barcachamp1@hotmail.com  pripremam se za na brod BUFFET STEWARD pozicija pa bice mi drago da mi neko daje nekoliko savjeta. Pozdrav
Bio sam buffet seward prosli ugovor pa cu ti pomoci koliko mogu. Pitaj sve sto te zanima.

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #96 on: 07/October/2008 »
Bio sam buffet seward prosli ugovor pa cu ti pomoci koliko mogu. Pitaj sve sto te zanima.

Hvala buraz. Pozdrav

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjeti III
« Reply #97 on: 07/October/2008 »
Hvala buraz cujemo se. Pozdrav

ovo "cujemo se" ne zvuci dobro ostalim clanovima foruma  :tuctuc:

nije ovaj forum telefonska sekretarica   no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #98 on: 07/October/2008 »
ja se izvinjavam to sam rekao jer ipak radilo se o razmjenu msn-a. Za sve ostalo pratim forum i trudim se da sve tu napisem znam da nije sekretarica i znam da se koristi za PUBLIC talk tako da treba da pomaze svih ostalih. Eto kad dobihem savjete ovdje cu da napisem sve. Jer kao sto vidim niko dosad nije odgovorio na pitanja vezani oko Buffet Steward-a ako se ne varam pa mislio sam da sa msn komunikacija to bi bilo lakse. Eto  no;;;

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjeti III
« Reply #99 on: 07/October/2008 »
ja se izvinjavam to sam rekao jer ipak radilo se o razmjenu msn-a. Za sve ostalo pratim forum i trudim se da sve tu napisem znam da nije sekretarica i znam da se koristi za PUBLIC talk tako da treba da pomaze svih ostalih. Eto kad dobihem savjete ovdje cu da napisem sve. Jer kao sto vidim niko dosad nije odgovorio na pitanja vezani oko Buffet Steward-a ako se ne varam pa mislio sam da sa msn komunikacija to bi bilo lakse. Eto  no;;;

eto tko bolje da ti odgovori nego covjek koji upravo taj posao radi - rade79
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Rade79

  • Guest
Savjeti III
« Reply #100 on: 07/October/2008 »
ja se izvinjavam to sam rekao jer ipak radilo se o razmjenu msn-a. Za sve ostalo pratim forum i trudim se da sve tu napisem znam da nije sekretarica i znam da se koristi za PUBLIC talk tako da treba da pomaze svih ostalih. Eto kad dobihem savjete ovdje cu da napisem sve. Jer kao sto vidim niko dosad nije odgovorio na pitanja vezani oko Buffet Steward-a ako se ne varam pa mislio sam da sa msn komunikacija to bi bilo lakse. Eto  no;;;
Evo ovako. Pocecu od samog pocetka posto verovatnonisi bio na brodu.
Kada obavis sve intervjue i prodjes lekarski pregled agencija preko koje ides ti salje detalje leta.
Kada stignes u mesto gde treba da se ukrcas na brod (u mom sucaju je to bio Melburn) na aerodrumu te ceka predstavnik kompanije i vozite u hotel koji ti je kompanija platila da prenocis do sledeg jutra kada se ukrcavas na brod. Ja sam u Melburn stigao ujutru i kompanija mi je platila rucak veceru i pice u tom hotelu. Sutradan ujutru kompanijin covek dolazi po tebe u hotel i vodi te na brod.
 
Prilikom dolaska na brodu te ceka secretario (covek koji zaduzen za svu papirologiju u restoran departmentu).
Secretario ce te odvesti u jedan od restorana gde ces imati sastanak sa aistentom metardija. Tu ce te on pitati da li si radio na brodu, o tvom iskustvu i raporedice te gde ces raditi.

Pocetno mesto gde ti kao bafe stjuard mozes raditi je rum servis i horajzont kort. Pare su bolje u rum sevisu iz prostog razloga sto tu imas baksis, a u horajzontu nemas.

Posao u room servisu se satoji iz raznosenja dorucaka, ruckova, vecera, pica i voca po sobama.
Posao u horajzontu se sastoji iz brisanja stolova i postavljanja setapa za goste. U horajzontu gosti sami uzimaju hranu sa liije po principu svedski sto tj ne uzimaju je sami vec ih kuvari posluzuju. Tako da je tvoj posao samo da pospremis sto kada oni zavrse i dapostavis novi setap. Takodje ukoliko te odrede prodajes pice i posebno ukoliko te odrede prodajes vina.

Vrlo brzo mozda vec i posle mesec dana moci ces da tazis ili ukoliko su zadovoljni moci ces da predjes u dining room da radis gde je najveci novac.

U room servisu radno vreme ti je od 6(7) ujutru zavisi kako kad pa do 9 uvece dnevna smena i od 9 uvece do 8 ujutru nocna smena.

U horajzontu radis od 11 do 11. Naravno opet nocna i dnevana smena.
Naravno imas pauze u toku dana. Ja sam u rum servisu imao pauze (ukoliko sam pocinjao sa poslom od 6) 4 sata, a ukoliko sam pocinjao od 7 onda sam imao pauzu 3 sata.

U dining roomu posao ti je sve isto kao i junior waiteru jer ti tada postajes aktiv JW. Sto znaci postavljas setap, donosis hranu, hleb, buter, vodu, sluzis vino, kada gosti zavrse sa dorucko, rucko ili vecerom pospremis sto i posavis setap za sledece. O pauzama i kako se radi stvarno ne znam jer sam ja samo poneko vece isao na ispomoc u dining na sat, dva ali nikada se nisam raspitivao kako ide to sa pauzama.


Eto. nadam se da sam ti barem malo docarao posao bafe stjuarda. Ukoliko imas bilo koje pitanje slobodno pitaj.

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #101 on: 07/October/2008 »
Evo ovako. Pocecu od samog pocetka posto verovatnonisi bio na brodu.
Kada obavis sve intervjue i prodjes lekarski pregled agencija preko koje ides ti salje detalje leta.
Kada stignes u mesto gde treba da se ukrcas na brod (u mom sucaju je to bio Melburn) na aerodrumu te ceka predstavnik kompanije i vozite u hotel koji ti je kompanija platila da prenocis do sledeg jutra kada se ukrcavas na brod. Ja sam u Melburn stigao ujutru i kompanija mi je platila rucak veceru i pice u tom hotelu. Sutradan ujutru kompanijin covek dolazi po tebe u hotel i vodi te na brod.
 
Prilikom dolaska na brodu te ceka secretario (covek koji zaduzen za svu papirologiju u restoran departmentu).
Secretario ce te odvesti u jedan od restorana gde ces imati sastanak sa aistentom metardija. Tu ce te on pitati da li si radio na brodu, o tvom iskustvu i raporedice te gde ces raditi.

Pocetno mesto gde ti kao bafe stjuard mozes raditi je rum servis i horajzont kort. Pare su bolje u rum sevisu iz prostog razloga sto tu imas baksis, a u horajzontu nemas.

Posao u room servisu se satoji iz raznosenja dorucaka, ruckova, vecera, pica i voca po sobama.
Posao u horajzontu se sastoji iz brisanja stolova i postavljanja setapa za goste. U horajzontu gosti sami uzimaju hranu sa liije po principu svedski sto tj ne uzimaju je sami vec ih kuvari posluzuju. Tako da je tvoj posao samo da pospremis sto kada oni zavrse i dapostavis novi setap. Takodje ukoliko te odrede prodajes pice i posebno ukoliko te odrede prodajes vina.

Vrlo brzo mozda vec i posle mesec dana moci ces da tazis ili ukoliko su zadovoljni moci ces da predjes u dining room da radis gde je najveci novac.

U room servisu radno vreme ti je od 6(7) ujutru zavisi kako kad pa do 9 uvece dnevna smena i od 9 uvece do 8 ujutru nocna smena.

U horajzontu radis od 11 do 11. Naravno opet nocna i dnevana smena.
Naravno imas pauze u toku dana. Ja sam u rum servisu imao pauze (ukoliko sam pocinjao sa poslom od 6) 4 sata, a ukoliko sam pocinjao od 7 onda sam imao pauzu 3 sata.

U dining roomu posao ti je sve isto kao i junior waiteru jer ti tada postajes aktiv JW. Sto znaci postavljas setap, donosis hranu, hleb, buter, vodu, sluzis vino, kada gosti zavrse sa dorucko, rucko ili vecerom pospremis sto i posavis setap za sledece. O pauzama i kako se radi stvarno ne znam jer sam ja samo poneko vece isao na ispomoc u dining na sat, dva ali nikada se nisam raspitivao kako ide to sa pauzama.


Eto. nadam se da sam ti barem malo docarao posao bafe stjuarda. Ukoliko imas bilo koje pitanje slobodno pitaj.


E stvarno ti bas hvala za ove informacije. E sad vjerovatno cu ici na Princess (znaci cekam jos avio kartu), jer CUNARD kako su rekli ne prima sada radnike. Pa ukoliko mozes onako u kratkim crtama da napises sto otprilici si poneo stobom, a sta si zaboravio da ja ne budem pogresio na slicni nacin. Eto hvala jos jednom

Rade79

  • Guest
Savjeti III
« Reply #102 on: 07/October/2008 »
E stvarno ti bas hvala za ove informacije. E sad vjerovatno cu ici na Princess (znaci cekam jos avio kartu), jer CUNARD kako su rekli ne prima sada radnike. Pa ukoliko mozes onako u kratkim crtama da napises sto otprilici si poneo stobom, a sta si zaboravio da ja ne budem pogresio na slicni nacin. Eto hvala jos jednom
1 pribor za licnu higijenu
2 nekoliko peskira (tamo dobijes samo 2)
3 pastu za cipele
4 garderobu

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #103 on: 07/October/2008 »
1 pribor za licnu higijenu
2 nekoliko peskira (tamo dobijes samo 2)
3 pastu za cipele
4 garderobu

Ovo mi se dopalo odmah si odgovorio svaka cast i hvala puno. E je si me dodao na msn-a? pozzzz

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #104 on: 17/October/2008 »
mexico plaz parter plaz i stefan plaz bec :D
na glupa pitanja neodgovaram !!!