Author Topic: Savjeti III  (Read 183087 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Captain Hook

  • Guest
Savjeti III
« Reply #105 on: 17/October/2008 »

Offline jousephyne

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #106 on: 18/October/2008 »
Recite mi da li mogu da nosim odavde kozmetiku ( sredstva za licnu higijenu) ili je zabranjeno unositi je, zbog rigoroznosti na aerodromima ? Kakva su Vasa iskustva? Dobila sam brosuru svoje kompanije ( know before you go  :))u agenciji, u kojoj me savetuju da ponesem kozmetiku za 2 nedelje pa sam malo u nedoumici.

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #107 on: 18/October/2008 »
to ces najbolje saznati, restrikcije, kada dobijes avio kartu - pogledas malo na stranicama avio kompanije s kojom letis. uglavnom nema ristrikcija sto se tice sadrzaja, nego ogranicavaju kolicinu :)

nego, imam i ja pitanje; vjerojatno je bilo(ako je, moja ispirika) ali ne mogu naci nigdje... daklem, koji je najisplativiji nacin za slati lovu doma sa broda? jel postoji mogucnost npr., da se otvori racun u banci u americi(bank of america npr, kao najveca) i da se od tamo mjesecno net bankingom posalje lova na devizni racun u hrvatskoj kao sto se to moze unutar hrvatske kada se uplacuje lova netbankingom sa banke na banku... naravno, provizija postoji, vjerojatno se gubi i na tecnajnoj razlici; ali bas da mi ne pojede pola pla

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjeti III
« Reply #108 on: 18/October/2008 »
@jousephyne
Od kozmetike mozes nositi sto hoces, ali ne u rucnoj prtljazi.
Vidio sam ljude koji su cekirali prtljagu, a kada su probali uci sa rucnom prtljagom u avion, receno im je da tekucina bilo koje vrste nece uci. Bacali su parfeme od 50$ i 70$ u kantu za smece.

@zoki85
Slanje love doma? Zasto? Za koga ti zivis? Za sebe ili za druge?  oT
Ja sam rijetko slao, a kada jesam, koristio sam usluge crew office-a na brodu.
Wire transfer neogranicene kolicine novca je od 10$ (Disney) do 20$ (Princess). Jednom mjesecno.
Lova sjeda na racun za par tjedana.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #109 on: 18/October/2008 »
zivim za sebe; ali ne samo za sebe; imam doma zenu koja mora nesto jesti dok mene nema  :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjeti III
« Reply #110 on: 18/October/2008 »
zivim za sebe; ali ne samo za sebe; imam doma zenu koja mora nesto jesti dok mene nema  :D

Ja sam svoju zenu nagovorio da se zaposli  :sprda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #111 on: 18/October/2008 »
1:0 za tebe sefe...mada mi je to palo na pamet i prije nego sto sam uopce pomisljao na brod; malo je teze zaposliti zenu od 23 godine sa (skoro) zavrsenim faksom u hotelijerstvu... dapace, ne bi vjerovao koliko je za*****ano za zenu u rijeci naci iole normalan posao. nego sad ozbiljno, od tebe i ocekujem neki koristan savjet posto imas podosta iskustva.... kako ljudi salju lovu doma? jel ima neka mogucnost da se otvori racun u BoA pa netbankingom sa tog racuna prebacuje na racun (devizni ili kunski, nije bitno) u hrvatskoj? provizije od western uniona(700 kn na $1000 mi se ne isplati) su lopovske a za sustav netbankinga mi u hrvatskim bankama ne znaju reci; naime ne ovisi o njima nego o americkim bankama - oni ce lovu primiti rado  :D.

nadam se da i na carnivalu imaju tu mogucnost wire transfera kao i na princess i disney; cisto ako ne budem imao drugih opcija. za 10-20 dolara se jos i isplati slati lovu; svaka dva mjeseca npr :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjeti III
« Reply #112 on: 18/October/2008 »
Svaki brod ima mogucnost wire transfera.
WU i nije los jer primatelj lovu moze podici nekoliko minuta poslije uplate.
Naravno, WU je zbog provizije samo za hitne stvari.

Racun mozes otvoriti u Bank of America, samo nadji najpogodniju filijalu (grad u koji brod najcesce dolazi).
Moras reci da radis za Carnival. I treba ti putovnica koju ces posuditi sa broda taj dan. Hotel Manager mora odobriti napismeno.

Ja imam tamo otvoren racun, ali nisam koristio preko njih net banking.
Izuzetno sam zadovoljan sa njima, jer ne uzimaju cak ni proviziju za odrzavanje racuna.
Jeftiniji su od bilo koje Hrvatske banke. Najveca prednost ovog racuna je mogucnost narucivanja preko interneta.
Neke tehnicke stvari (npr. fotoaparati i laptopi) su i par tisuca kuna jeftinije nego kod nas.

Jedna od brojnih pogodnosti americkog racuna je i ta da ako recimo u luku dolazis samo Nedjeljom, kada banka ne radi, racun mozes napuniti preko njihovog ATM-a. Ubacis pare a on ti podeblja konto. Naravno, u Ponedjeljak sluzbenik provede sve promjene u racunu jer ipak mora prekontrolirati ovaj automatski proces.
Ja sam bio sumnjicav pa sam probao jedne Nedjelje sa 10$, a kad sam se uvjerio da radi, refilao sam racun sa iznosima i oko 1000$. Jedino trebas imati srece da ti brod dolazi u americku luku radnim danom - da uspijes otvoriti racun.
Poslije je lako.  +U+

Ovdje gdje sam sada, jako je popularna stranica http://www.balkanbuy.com
Ljudi se zazele domace hrane. A tko bi odolio cajnim kobasicama, sudzuku, ajvaru, pastetama ...
Cijene su vrlo prihvatljive, roba se uvozi u USA pa salje po citavom svijetu.  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #113 on: 19/October/2008 »
hvala na pomoci; dobio sam neke smjernice... no sutra cu otici do erste banke i direktno provjeriti kod njih postoji li kakva (relativno) jeftina mogucnost slanja love... takodjer sam poslao i mail BoA pa cemo vidjeti sto mi i oni kazu :)

sefe tnx za stranicu sa hranom; zanimljiva je jako.... zanima me samo jel cevapi dodju na brod vruci ili se lepinja omlohavi a oni postanu  guma  oT oT

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjeti III
« Reply #114 on: 19/October/2008 »

sefe tnx za stranicu sa hranom; zanimljiva je jako.... zanima me samo jel cevapi dodju na brod vruci ili se lepinja omlohavi a oni postanu  guma  oT oT

VERY PERISHABLE!! WE SUGGEST 1 OR 2 DAYS OF TRAVEL TIME AT LEAST! PLEASE CONTACT US FOR ADVISE!

ne savjetujem pecenu hranu narucivati postom ... suho meso bi trebalo biti dovoljno za gastro-nostalgicare.
 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjeti III
« Reply #115 on: 20/October/2008 »
Plavooka, kada citiras, citirani dio treba biti unutar quote tagova, kao u slijedecem primjeru:

Code: [Select]
[quote] text text text [/quote]
Prilikom pisanja posta, malo iznad text box-a imas zuckasti baloncic, pa mozes i njega kliknuti da dobijes quote tag.  :moli:

Isto tako, nema potrebe da pises 2 ili 3 posta za redom, jer mozes koristiti opciju "uredi" i dodati u prvi post.  :moli:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline boyanpn

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #116 on: 20/October/2008 »
1 pribor za licnu higijenu
2 nekoliko peskira (tamo dobijes samo 2)
3 pastu za cipele
4 garderobu
dok cekam svoju avionsku kartu za neki od princess cruises brodova :run: da postavim par pitanja ...

1 - sta poneti od garderobe, rekli su da ponesem minimalno, i to mi se svidja - ja bih poneo samo jedne pantalone, jedan shorts i par majica ... uh a treba li i gace i carape ... ili oni daju to tamo kao u vojsci ?  :tuctuc:


2 - moram da ponesem crne cipele, ako ne budu imali moj broj - mogu li to da budu ovakve cipele/patike http://img508.imageshack.us/my.php?image=cipelapatikaot3.jpg ... ili bas mora prave cipele ?


3 - sto se sisanja tice, nemam bas mnogo kose  oT i kuci se sisam sam masinicom na 0 - ima li tih filipinaca sto sisaju za 5$ na svakom brodu, ili da ponesem ja moju masinicu ?


4 - Znaci ja kad otvorim racun u Bank of America, dobijem viza karticu, lovu sa nje mogu da prebacim na svoj moneybookers account koji koristim vec par godina ? To je super ako moze, jerbo u Srbiji postoji "mali" problem kod WIRE transfera, kad god mi stigne neki novac na devizni racun u banci, oni me pozovu da dodjem i objasnim poreklo i potpisem neko s**** ... a kako cu to kad sam na brodu  :(

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjeti III
« Reply #117 on: 20/October/2008 »
1 - sta poneti od garderobe, rekli su da ponesem minimalno, i to mi se svidja - ja bih poneo samo jedne pantalone, jedan shorts i par majica ... uh a treba li i gace i carape ... ili oni daju to tamo kao u vojsci ?  :tuctuc:

minimalno je dobro, gace i carape ipak ponesi 5-6 pari

2 - moram da ponesem crne cipele, ako ne budu imali moj broj - mogu li to da budu ovakve cipele/patike http://img508.imageshack.us/my.php?image=cipelapatikaot3.jpg ... ili bas mora prave cipele ?

ako radis u restoranu, obrati paznju na cipele, da se ne klizu i da imaju gumeni djon.
Ove tvoje izgledaju vrlo solidno, ali uvjeri se da su slip resistant.
Ne zelis se okliznuti sa ovako necim:



3 - sto se sisanja tice, nemam bas mnogo kose  oT i kuci se sisam sam masinicom na 0 - ima li tih filipinaca sto sisaju za 5$ na svakom brodu, ili da ponesem ja moju masinicu ?

ponesi masinicu ako ne zelis placati $5-$10 dolara svakih par tjedana.

4 - Znaci ja kad otvorim racun u Bank of America, dobijem viza karticu, lovu sa nje mogu da prebacim na svoj moneybookers account koji koristim vec par godina ? To je super ako moze, jerbo u Srbiji postoji "mali" problem kod WIRE transfera, kad god mi stigne neki novac na devizni racun u banci, oni me pozovu da dodjem i objasnim poreklo i potpisem neko s**** ... a kako cu to kad sam na brodu  :(

mozes, ali ne vidim u cemu je prednost moneybookers-a pred visa karticom??
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjeti III
« Reply #118 on: 20/October/2008 »

aahhhaaaaaaa ... mislis, kad se vratim sa broda u srbiju, samo skinem lovu sa ATM masine !? Pa to zvuci jos bolje :)


Ne znam hoces li naci ATM BoA u Srbiji. Neces.
Ako zelis ici doma sa gotovinom, skines ju na ATM-u u USA prije nego se vratis doma.

Ne brini toliko o tome. Imas bezbroj mogucnosti. Prvo ti zaradi lovu.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Milosevic

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • Bartender
    • View Profile
Savjeti III
« Reply #119 on: 25/December/2008 »
idem krajem januara na Cruise pa me intersira dali mogu uzeti samnom lap top,aparat,externi hdd? ima li ovo gde zakljucati da mi neko ne ukrade dok sam na poslu?