Author Topic: iLounge Manager (Apple/Mac Internet Cafe Manager) - Celebrity Cruises  (Read 7358 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Majst0r

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile


iLounge Manager (Apple/Mac Internet Cafe Manager)

Job number:100104P   

Description
Celebrity Cruises is looking for inspired global professionals who believe in success through commitment and pride to join our expanding family.  As an industry leader in service and innovation, we provide a working environment that fosters career growth and development for our onboard team members. With a fleet of innovative cruise ships, each offering guests a premium vacation experience, there are almost countless opportunities to join us at sea.
 
We are currently seeking an iLounge Manager to join our team!  The emphasis of this position is on meeting the revenue targets the internet cafe, Apple retail products, and iLearn, the technology enrichment program, interacting with guests and handling all customer relations issues, and providing leadership.  Potential candidates must have at least three years of related experience in an Apple/Mac environment.
 
Responsibilities include but are not limited to:
 
Achieve revenue and ratings targets
Sign up guests for internet minutes, packages, technology courses and private lessons
Conduct all technology lectures and courses including, but not limited to the Internet, email, Microsoft Word, Microsoft Excel, iLife, iWork, and iPods
Oversee all retail components of iLounge, including (but not limited to) inventory management, par levels, sales, and promotions
Assist guests in the iLounge during the established hours, and assist with all customer relations issues
Adapt marketing promotions for specific cruise itinerary to maximize guest flow in the internet cafe and participation in the technology enrichment program
Assist guests with any questions or concerns on the Celebrity Online program
 Manage and resolve any guest disputes on seapass charges

LINK ZA ONLINE PRIJAVU
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Majstore ili Šefe, zanima me ta pozicija macologista, kakvo znanje je potrebno u vezi macova, OS-a i ostaloga? nisam imal previše prilike raditi na macu, nemam niti jedan apple proizvod, ali kaj se tiče tehničkog dijela to mi nebude problem naučit. Najviše me brine softver, ali ne jer sam retard nego su mac-ovi jako jako rijetki u mojoj blizini :D
edit:
no ok, sad dok sam malo bolje pogledal, shvatil sam da sam dosta dugo radil na iPhone uređajima, imam iskustva s iPod-im, a kaj se tiče OS Leoparda, vrlo vjerovatno ga mogu baciti na virtualnu mašinu i tu se naučiti dosta...
sad imam pitanje za Majstora, vidim da on ima iskustva oko IT-a, zanima me dali možda znaš kak je na interview-u?

Offline strangelove

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
koliko se ja sjetjam po prichama ricka (macologist na silhouetteu) vetjinom se sve svodi na techajeve i prodaju iako oni nemaju veliki mac asortimana (macbook, itouch, iphone, chargers...) ali su im uvjeti i vishe nego dobri. po sjetjanju onako, rick je govorio o 2200$+. chesto se zhalio da im nedostaje itoucheva i slitjnog, da ne spominjem da ipad nisu imali zbog appleove politike. za taj ipad konkretno mi je rekao da bi celebrity trebao kao dodatnu licence (apsurdno ali aj dobro) te smo i mi u photo departmentu chesto imali pitanja zashto ilounge ne drzhi ipad. velike plus rada u prodaji appleovih prozvoda je to shto je apple sam po sebi svih ovih godina izveo veliku marketinshku kampanju, odnosno stvorio brend koji je reklama sam po sebi. drugim rjechima ne treba pushirati kao recimo u ostalim departmentima sa prodajom (spa, photo, gift...).

certifikate ako zhelish prouchiti mozhesh na http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_certification_programs za info u grubo, dalje odi na http://training.apple.com/certification/acmt za konkretne informacije o kursu. koliko sam ga ja skuzhio hardware nije toliko bitan (ilounge nije apple servis), usb valjda znash upiknut, povezat komp preko bluetootha i sl. software jeste jer kao shto sam i napisao prije, imaju radionice nekoliko puta kroz kruz.

ovako, ja sam ricku poslao mail u svezi certifikata i ostalih uvjeta pa postam ovdje kad mi odgovori  ;D

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
E hvala puno! Proučio sam linkove hvala i na tome. Ok, čekam i pratim tvoj sljedeci post :)

Offline strangelove

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
recheno mi je da su certifikati bonus ali ne i uvjet. odnos s gostima je u svemu najbitniji, znatji komunikativnost, duhovitost i snalazhljivost s ljudima. prema tome, ukoliko se kuzhish u mac os iphoto, iworks i imovie donekle (ako i ne, imash tutoriala na youtubeu i ostalim webovima, nije to tako komplicirano, kuzhish li windowse kuzhil bush i macos, rezhim rada je isti, samo su stvari drugachije razmjeshtene), engleski ti je odlichan nema razloga a da se ne okushash. napishesh dobar cover letter i poshaljesh cv. na kraju krajeva, nishta te ne koshta.

pozicija je sama po sebi super jer si u principu sam svoj shef, za*****avash se sa gostima, i nitko te ne smara, kao shto rekoh prije, apple products se prodaju sami po sebi, ne treba ti push. ako ti je potrebna pomotj uvijek ti je netko iz it-a na raspolaganju. tako je bilo na silhouettu i tako mi je rick objasnio.

eto, nadam se da tjesh aplicirat, ukoliko te josh neshto bude interesiralo slobodno pitaj.

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
E super, hvala jos jednom! Aplicirat ću sigurno samo da nađem na netu neki dobar cover letter, na cv-u ću nešto nadrobiti :D

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
10.04. sam vidio ovu poziciju i odlučio poslati svoj cv(koji je tada bio više laži nego istine), naravno prvo sam se obratio ljudima na ovom forumu i neki su mi pomogli oko CV-a... Ovim putem im se svima zahvaljujem! Od tad kad sam prvi put poslao CV pa do sad, mnogo se toga promjenilo... Prvo da velim, zaposlio sam se u Apple Storu, položio sam neke certifikate(Apple Premium Seller, Apple Product Professional) i ono najvažnije pohvatao 'sve' što se tiče MAC-a i prodaje applovih proizvoda... Tijekom tih 3 mjeseca, slao sam CV svaki drugi tjedan na Celebrity Cruises jer su oni svaka 2 tjedna stavili ponudu za posao, naravno svaki put sam ga malo uljepšao... I eto, danas 26.07. sam konačno dobio povratan mail, naime javio mi se recruter iz RCC i Celeb. Cruise-a, rekao da mu se sviđa moj CV i da mu se javim za skype intervju. Trenutno pucam od sreće, makar znam da još nisam ni na pola puta da dođem do te pozicije. Molio bih vas da me malo uputite, da mi kažete koja bi me pitanja mogla dočekati na tom interview-u. Stvarno bih vam bio jako zahvalan na bilo kakvoj pomoći!!

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
sutra u 21:30 imam intervju s W. Norwood za Macologist poziciju, trenutno se spremam ko lud, nadam se bar 10 intervjua simulirati, nešto od toga se mora javiti :D
ako mi netko može bilo kak pomoći sad bi bilo pravo vrijeme za to. Hvala!