Author Topic: Avio-karte  (Read 3177 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Avio-karte
« on: 14/September/2010 »
Da li je netko uspoređivao avio-kartu koju je dobio od kompanije s ostalim varijantama leta i cijena na nekim od search enginea za avio-karte? npr. cheapoair.com

Konkretnije, zanima me kako poslodavci kupuju karte. Da li uzimaju samo najjeftiniju varijantu (imaju ugovor s nekim određenim avio-kompanijama?) ili gledaju i na broj presjedanja, ukupno vrijeme putovanja i sl.?

Gledam sad za sebe pa ima brdo varijanti.
Zagreb-Beč-Washington-Orlando (najjeftinija varijanta), Zagreb-Amsterdam-Orlando (malo skuplje, čeka se 4 sata između letova), Zagreb-Frankfurt-Orlando (najskuplja varijanta), Zagreb-New York -> Newark-Orlando, itd.

Kakva su vaša iskustva?
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Avio-karte
« Reply #1 on: 15/September/2010 »
Koja je poanta? Disney ti plaća kartu i tamo i nazad, putuješ kad moraš, ne kad želiš.

Koliko znam, nijedna cruise kompanija nema određen iznos namjenjen crewmemberu za putovanje, pa ako nađeš jeftijine, oni ti poklone ostatak do odobrenog iznosa.
Kladio bih se da imaju popust kod avio-kompanija

Ali evo ti dobra vijest od insajdera.
Nabavi miles&more i slične kartice od svih većih avio-kompanija, i isplatiće ti se, pogotovo što su tvoji ugovori kraći, i putovat ćeš češće.
Znam nekoliko Hrvatskih časnika sa Disneya koji povremeno skupe dovoljno bodova za dodatno putovanje. Lufthansa je broj jedan.

Osim toga (ovo samo na Disneyu), ako želiš putovati određenom kompanijom, mjesec dana prije povratka kući, kada ispunjavaš Travel Request Form, izraziš želju putovati recimo Lufthansom, i velike su šanse da će ti odobriti.

Također možeš reći da ćeš par tjedana po silasku sa broda ostati u US, i možeš birati datum i grad u Sj. Americi iz kojega ćeš krenuti na prekoatlantski let za Evropu. (DCL only)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Avio-karte
« Reply #2 on: 15/September/2010 »
šta ima direkt iz Zagreba do New Yorka let?

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Avio-karte
« Reply #3 on: 15/September/2010 »
šta ima direkt iz Zagreba do New Yorka let?
nema
ča je  život vengo fantažija

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Avio-karte
« Reply #4 on: 15/September/2010 »
Thanks gazda za super insider info. :)

I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.