Author Topic: "Go-USA", Novi Sad  (Read 9601 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline noja.90

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
"Go-USA", Novi Sad
« on: 19/September/2010 »
Pozdrav svim forumasima....  +U+
Da li je neko cuo za agenciju "Go-USA", da li su pouzdani?
Otisao sam u petak do agencije u 15:30h, na vratima pise da je radno vreme 15h - 18h, medjutim vrata su bila zakljucana.   oT
U radnji pored ove agencije su mi rekli da covek koji radi tu, dodje do agencije na 5 minuta i zbrise.  -()-
Meni ovo izgleda jako neodgovorno, pa shodno tome mislim da su i prema klijentima neodgovorni, daj Boze da gresim.  :moli:
Takodje, bilo bi korisno, ako neko moze da mi kaze za neku drugu agenciju u Novom Sadu.
Bio koja informacija bi mi bila od koristi.
Izvinite na podugckom post-u i pozdrav svima.  :uzdravlje:

Offline farkibi

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: "Go-USA", Novi Sad
« Reply #1 on: 19/September/2010 »
Evo ja sam iz NS, nikad cula za tu agenciju, to njesto novo A zasto ti je bitno da agencija bude iz ns? zar nije bitnije da bude proverena, da se zna da dobro radi, pa i da je iz Zagreba ili Bg, nije problem, sa agencijom si u kontaktu preko maila, i fona, Marvinov test se radi u Ns, samo na intervju ides u Bg, sto se agencije tice... a lekarski i viza se svakako radi u Bg. A mislim da i da je agencija iz ns opet na intervju ides u Bg. Tako da mislim, da to ne bi trebalo da predstavlja neki problem odakle je agencija, vec je bitno da je proverena agencija.

Offline noja.90

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: "Go-USA", Novi Sad
« Reply #2 on: 19/September/2010 »
@farkibi,
jeste, istina je sve sto kazes..., no meni treba samo informacija koju nisam pronasao na ovom forumu, a kontam da mi je mogu dati oni iz agencije.
Inace studiram u NS, pa zato pitam za agencije u NS-u.

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: "Go-USA", Novi Sad
« Reply #3 on: 07/August/2012 »
Ako nekoga interesuje adresa je http://www.go-usa.rs/  Nisam upoznat kako posluju.

 Rumenački put 67
Novi Sad 21000

Mob: +381 61 2431275
E-mail: office.gousa@gmail.com

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: "Go-USA", Novi Sad
« Reply #4 on: 07/August/2012 »
Oprezno sa svakim tko na svojim web stranicama prikazuje diletantske fotografije kao što je:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: "Go-USA", Novi Sad
« Reply #5 on: 09/August/2012 »
Prijavio se na sajtu, poslali mi šta se nudi od poslova tj Predaplikaciju, samo ima jedno veliko - malo.

Obaveze kandidata:

Svaki kandidat je u obavezi da plati zdravstveno osiguranje pre dolaska u SAD u iznosu od 475$ o svom trosku.
Svaki kandidat placa troskove zakazivanja intervju 10$ u ambasadi i taksu za vizu od 190$.- ova takasa podleze refundaciji od strane poslodavca.

Konsultantske usluge:

- Usluga 1 Prijava na H2B program, slanje vaseg CV kompaniji kosta 10.000 dinara i to je bespovratno.
- Usluga 2 Orijentacija

Obezbedjenje izvrsenja ugovora za posao spremaca soba:

Svaki kandidat je u obavezi da preda depozit u izonsu od 1.000$ kao garanciju za izvrsenje radnog ugovora i da se po istek ugovora vrati u Srbiju.
Ovaj depozit se vraca kandidatu u potpusnosti ukoliko se po isteku ugovora u SAD vrati u Srbiju najkasnije 14. dana od dana prestanka radnog odnosa u SAD.
Ukoliko kandidat ostane duze od 14 dana ovaj depozit mu se nece vratiti tj. zadrzava se u celosti zbog ne ispunjenja ugovorene obaveze.

Ako ste zadovoljni ponudom, potrebno je da se najavite i sto pre dodjete kod nas, izvrsite uplatu od 10.000 din. i 1.000$ u dolarima na ime prvog dela depozita za izvrsenje radne ponude kako biste obezbedili svoje mesto na ovom programu.
Sa sobom poneti novi-crveni pasos, vozacku dozvolu i jednu licnu fotografiju za dokumenta.

Rok za prijavu je sto pre, broj mesta je ogranicen!

GoUsa DOO
Rumencaki put 61c
Novi Sad 21000
Srbija

10000 Dinara je oko 83 EUR ili 632 HRK   i plus 1000$

Offline markoivkovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: "Go-USA", Novi Sad
« Reply #6 on: 09/August/2012 »
izbegavati ovakve prevare u širokom luku. ovo ne može da bude regularno.  :tuctuc:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: "Go-USA", Novi Sad
« Reply #7 on: 09/August/2012 »
izbegavati ovakve prevare u širokom luku. ovo ne može da bude regularno.  :tuctuc:

Zašto? Sve je tu regularno i po zakonu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)


Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: "Go-USA", Novi Sad
« Reply #9 on: 09/August/2012 »

Rok za prijavu je sto pre, broj mesta je ogranicen!


Ovo je malo sumnjivo,al moguće.


10000 Dinara je oko 83 EUR ili 632 HRK   i plus 1000$


Samo je pitanje na koliko kompanija oni pošalju taj CV za te pare, ako šalju na više onda nije puno para...

I meni ja ovo sad jako interesanto :D
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: "Go-USA", Novi Sad
« Reply #10 on: 09/August/2012 »
Ova agencija je za rad na kopnu a ne na brodu,slicno kao studentski J1 program.Razlika izmedju J1 i H2b je sto je J1 za studente,a H2B za ljude koji imaju stalni posao i hteli bi otici u USA na 6 meseci da rade,ali njihov poslodavac ovde mora im garantovati da ih ceka posao kad se vrate,drugim recima to je kao da si uzeo neplaceno na 6 meseci.Sto se tice cene programa i uslova placanja malo je situcija sumljiva jer se H2B vize dodeljuju veoma retko i mislim da ceo program ne kosta ovoliko,dok za J1 je potrebo od 1500$ do 2000$ da se ode.Desava se nekad da neka zemlja i nedobije H2B vize za neku godinu,kao sto Srbija nije imala pravo 2009-te

Offline skinerx

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: "Go-USA", Novi Sad
« Reply #11 on: 06/October/2013 »
Da li bi mogao neko da mi kaze nesto o ovoj agenciji, dobio sam od njih ponudu za H2B pa ne zelim dabudem prevaren, ima i suvise nepouzdanih kvazi agencija pa covek nikada ne moze biti biti dovoljno oprezan