Author Topic: AIDA Cruises  (Read 20013 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
AIDA Cruises
« on: 23/September/2010 »
Sjetio sam se dok sam bio u fazi slanja CVa okolo da sam se prijavio i kod AIDA Cruises, najveća njemačka cruise kompanija.

Evo nešto o njima:
  • Sales 2009 - EUR 722,1 million
  • Passengers 2009 - 414.000
  • Employees 2010 - approx. 5,000 staff from 25 countries; land-based: 500, onboard the ships: 4,500
  • Employees 2012: estimated 6.000

Trenutno imaju flotu od 7 brodova (500-1000 gostiju) koji plove pod zastavom Italije. (što je super, ameri svi plove pod FOC)
Jedan novi brod dolazi u proljeće 2011.g., a drugi 2012.g.  :embarrased:

Po ovim gore podacima zaposlit će još 1000 ljudi u narednih godinu dana tako da bi trebalo i na njih obratiti pažnju.
Odvojite si 15min pa se makar registrirajte na njihov Career Portal, nikad se ne zna. Za ne-tehničke pozicije i/ili pozicije koje uključuju interakciju s gostima potrebno je znanje njemačkog jezika.

BTW ako je netko imao nekog iskustva s njima neka napiše nešto. :)
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: AIDA Cruises
« Reply #1 on: 24/September/2010 »
Kad sam radio Korculi dolazila je Aida. Ogroman brod. Dobri gosti bili uvijek. :D


Offline ennie

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: AIDA Cruises
« Reply #2 on: 31/May/2011 »
mene također zanima da li je neko radio za aidu, cula sam sve najbolje, ali voljela bih da mi to neko potvrdi.. pozzz

Offline Fis_21

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: AIDA Cruises
« Reply #3 on: 13/November/2013 »
Alo ekipa,,

bas sam danas bio u Uspinjači na informativnom razgovoru za posao na brodu (sami znate kakva je situacija u Lijepoj Našoj). Nako što su me djelatnici lijepo dočekali i ugostili, izbombadirali su me pitanjima, provjerili moj jako dobar engleski te na upit dali poznajem još neki jezik (moj odgovor Njemački) istog trenutka me uputili kod kolege na provjeru. I tako nakon detaljnog ispitivanja mog radnog iskustva i njemačkog govora zaključio je mladi agent da sam pravi kandidat za Aida cruise line.
Pošto ljudi iz kompanije dolaze idući ponedeljak ili da budem točan 18.11 u Zagreb zakazan mi je razgovor isti taj dan. Znači sad imam vremena do ponedeljka uslikati se (sa odjelom i smiješkom na licu :)) i poraditi malo na tome da nemam tremu na razgovoru :).
Evo nekih zahtjeva koje kompanija ima prema budućim zaposlenicima (SVE JE TEMELJENO NA ČINJENICAMA KOJE SAM DOBIO OD AGENATA)
1. Vrlo dobro ili odlično poznavanje Njemačkog jezika
2. Radno iskustvo (meni su ponudili ass weiter, 3 godine radnog iskustva u restoranu na moru i Zagrebu, 3 godine iskustva u coctail baru i caffe barovima diljem Zagreba)
3. Vedar i ugodan dojam kandidata (Ne biti deprisivan, osmejh na licu, pristojan, radišan...bla bla bla)

E sad da prijđem na one bolje strane razgovora, a to su naravno ponude kompanije za buduće djelatnike :).
Meni su rekli da se plaća za radno mjesto ass. weitera kreće od 1500-1800 eura (nisam upitao dali je to fiksno ili približna zarada na % no saznat ću i to :))
Dobra stvar je što su Vam doprinosi u cijelosti plaćeni (za razliku od američkih kompanija), znači mirovinsko i zdravstveno....
Karta do mjesta ukrcaja je plaćena od strane kompanije.
Troškovi liječničkog i vize su Vam refundirani uz predočenje računa nakon ukrcaja na brod.
Ugovori su na 6 mjeseci sa 2 mjeseca pauze (ako se pokažete kao dobar radnik nakon 2 mjeseca se vraćate). Znači ako zadovoljite njihovu radnu stegu ostajete u kompaniji dok se sami neodlučite raskinuti ugovor (koliko sam ja shvatio).

Eto uglavnom to je sve vezano za Aidu što su mi rekli....
Javim se u ponedeljak još sa detaljnim izvješćem kako je prošao razgovor i naravno od čega se sastoji.

Hvala forumu i forumašima na informacijama i u cijelosti podupirem ovu stranicu i preporučit ću ju svakako dalje.
Pozz

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: AIDA Cruises
« Reply #4 on: 13/November/2013 »
Aida brodovi su poput Regate,high clase,viđao sam ih na Barbadosu i na Aljasci par puta,išarani su sa strane i imaju upečatljiv poljubac napred.Video sam starije kolege kako sa uzdahom posmatraju brod,i samo reči hvala sam čuo,ali potreban je Nemački jezik.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Fis_21

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: AIDA Cruises
« Reply #5 on: 18/November/2013 »
Alo ekipa :),

evo javljam Vam se sa dobrim vijestima :). Danas sam primljen na Aidu kao Ass. Weiter nakon dosta teškog i ali i zanimljivog razgovora sa frau Imke ;).
Prvo nam je spomenuta gosp. održala prezentaciju o samoj kompaniji nakon čega su slijedili usmeni i pismeni ispiti.
Pismeni ispit je sadržavao sva moguća pitanja na Njemačkom (sa prijovodom na engleskom) u svezi posla u restoranu.
Znači tipa koji je maximum pribora za jelo sa lijeve strane a koliko sa desne (3 lije, 4 desn), pravilno kronološki rasporedit narudžbu bifteka(od rare do well done), kako pravilno prezentirati vina, šta nesmijete poslužiti gostu ako je rekao da ne želi jelo s ugljikohidratima itd........
E nakon toga slijedi usmeni dio sa frau Imke :). Bilo je ispočetka malo napeto, ali kako je razgovor tekao postajalo je sve opuštenije. Pitanja su se svodila samo na radno iskustvo (o privatnom nije bilo govora).
Evo par primjera: Di ste radili do sad? Kakav je to restoran (ala card). Kako bi ste ocijenili taj restoran od 1-5. Kakvu ste hranu služili tamo. Što ste činili ako gost nije bio zadovoljan s jelom (naći nekakvu alternativu, jer je gost uvijek CAR).
Kakvu ste ribu posluživali. Što bi ste meni kao gostu preporučili (od pred do deserta) i opišite mi ta jela.
Uglavnom bombadiranje pitanjima o radnom iskustvu. I tako nakon 25 min rekla mi je da sam prvi kandidat koji je prošao uopće iz Lijepe naše jer dosad nisu imali razgovore u Hrvatskoj(neuključujući online prijave).
Prvih mjesec dana ću imati trening obuku jer sam malo štekao sa stranim vinima (nemam baš puno iskustva sa stranim vinima) koja će nadam se biti plaćena :).

Uglavnom da skratim priču, Njemački jezik Vam mora biti jako dobar, a Engleski isto na nekakvom nivou da bi ste imali uopće šanse za prolaz i naravno radno iskustvo je veliki mus.
A sad polako papire sređivat i ako sve prođe onako kako mi je gospođa rekla nadam se ukrcaju početkom prvog mjeseca..

Eto dragi moja karijera počinje a svima koji će ići na buduće razgovore želim sreću..


Offline pijansvakidan

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: AIDA Cruises
« Reply #6 on: 26/April/2014 »
Pozdrav svima

ima li netko da naviga na ovoj kompaniji
zanima me općenito život na brodu i uvjeti rada...kakva je  uopće struktura posade?

Offline Gabrijela

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: AIDA Cruises
« Reply #7 on: 01/November/2014 »
 :wave: pozz ima koga za interview  u utorak u ZG ? Gledam po forumima i  :google:ˇ ali nista,  nikakav info ili postovi prijasnjih /sadasnjih/ buducih radnika  -()- dobro bi dosao neciji savjet za interview  stvarno neznam sto da ocekujem, neznam nikoga tko mi moze reci nesto o njima a utorak je tu   :hehe: =""

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: AIDA Cruises
« Reply #8 on: 01/November/2014 »
Daj više informacija, pre svega koja pozicija je u pitanju, pa će se možda javiti neko sa konkretnim savetima.

Offline Gabrijela

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: AIDA Cruises
« Reply #9 on: 01/November/2014 »
Svakako,  ja idem za steward a la carte restaurant,  ali biti ce i druge pozicije kao barkeeper, 1st cook, photo assistant, scout....  :hehe: Sve sto znam je da traze jako dobro znanje njemackog i engleskog jezika, i dobila sam njihovu vinsku kartu za nauciti  ""]] bilo kakav info ljudi moji,  AIDA kao da ne postoji mnoge sam pitala...

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: AIDA Cruises
« Reply #10 on: 02/December/2014 »
AIDA bi trebala još uvijek biti zanimljiva. Pogotovo jer je "probijen led" za posadu s našeg područja.

Imaju narudžbe za dva nova broda: AIDA Prima (Oct. 2015) i jos jedan iste klase (trenutno neimenovan) planiran za proljece 2016.g.

Ovo su prva dva AIDA broda koja ce graditi japanci (Mitsubishi Heavy Industries; prije uglavnom gradili u Njemackoj - Papenburg i Wismar), a bit ce i najveci AIDA brodovi do sad.
Oba 125 000 tona, a s kapacitetom od 3250 gostiju. Dakle, trebat ce bar jos 2000 novih clanova posade.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline PsychoPod

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: AIDA Cruises
« Reply #11 on: 11/April/2015 »
za Aidu ukrcava Split Ship Management, ne znam da li je to oduvijek bilo i da ce i dalje ostati. Ali ja sam se kod njih prijavio za IT officera(nije pisalo za koju firmu) i ponudili su mi Electronic Officer-Entertainment, poslali aplikaciju koju sam ispunio i dopunio sa dokumentima. Sada cekamo odgovor od AIDA-e. Ugovori bi trebali biti 4-2, zbog odvojenosti od gostiju nije potreban njemacki, samo engleski. Čekam skoro vec mjesec dana na odgovor, iz SSM-a odgovaraju samo da budem strpljiv :)

to barem nije problem  :D

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: AIDA Cruises
« Reply #12 on: 13/April/2015 »
za Aidu ukrcava Split Ship Management, ne znam da li je to oduvijek bilo i da ce i dalje ostati. Ali ja sam se kod njih prijavio za IT officera(nije pisalo za koju firmu) i ponudili su mi Electronic Officer-Entertainment, poslali aplikaciju koju sam ispunio i dopunio sa dokumentima. Sada cekamo odgovor od AIDA-e. Ugovori bi trebali biti 4-2, zbog odvojenosti od gostiju nije potreban njemacki, samo engleski. Čekam skoro vec mjesec dana na odgovor, iz SSM-a odgovaraju samo da budem strpljiv :)

to barem nije problem  :D

Javi mi se na pm da ne srljas okolo tako napamet.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: AIDA Cruises
« Reply #13 on: 13/November/2015 »
Pozdrav ekipo,

Ja za nekoliko dana imam interviju sa ljudima iz Aide, a za poziciju IT Techniican.

Ima li neko priblezne informacije sta tacno znaci ta pozicija i koji su moji radni zadaci?? Nema na forumu bas puno informacija o njima... Cuo sam i ja da plove pod Italijanskom zastavom, i da je tamo placeno mirovinsko/zdravstveno.

Jesu li ugovori 4/2 ili su menjali nesto? I kakve li su sanse za napredovanje?

Svaki info bi mi znacio puno.

Hvala unapred :)

Offline CrazyStops

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 54
  • Ennyn Durin Aran Moria. Pedo Mellon a Minno
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: AIDA
  • Recruitment Agency: Employment Power (USPINJACA)
  • Job Title: Senior Cage Manager
Re: AIDA Cruises
« Reply #14 on: 06/October/2017 »
Ako bilo koga zanima nesto vezano uz AIDU, neka se slobodno postavi pitanje.