Author Topic: Da li uplacujete sebi radni staz, kako ste resili to pitanje? (samo za veterane)  (Read 9291 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mbanex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • Life's a journey. Enjoy the ride. ;)
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Regent Seven Seas
  • Recruitment Agency: Jobs on a Ship
  • Job Title: Crew Purser
Evo zanima me sta radite i kako ste resili pitanje penzionog osiguranja?
Da li uplacujete sebi staz i kako?
Da li u Srbiji kod nas ima neka kompanija koja se bavi problemom pomoraca i nase buducnosti???  :plovim:
Oni koji me sreću, misle da ja to putujem. A ne putujem ja. To beskraj po meni hoda...

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
To i mene zanima.....

Offline Mali_Lala

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Ja sam ja, takvih nema puno...
    • View Profile
Pa ovako, ono sto ja znam je da Carnival nesto uplacuje. I da posle 10 godina provedenih u kompaniji imas pravo na neku penziju. E sad kako to tacno u detalje funkcionise, i koliko je to novca tacno zaista ne znam.
Mada u svakom slucaju po meni se isplati uplacivati neku premiju od 50ak eura i vise ako vec mozes. A to se moze kod bilo koje osiguravajuce kuce.
Sto se tice uplacivanja na svoju ruku u penzioni fond Republike Srbije...ne preporucujem.
Preduga prica je da objasnjavam kako drzavni penzioni fond funkcionise, ali tu za 10ak godina velike penzije nece biti...previse penzionera, premalo zaposlenih, precice se na privatne penzije, i oni koji su uplacivali u drzavni fond ce izvisiti. :tuctuc:
Moze da bude, a ne mora da znaci...

Offline CrazyStops

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 54
  • Ennyn Durin Aran Moria. Pedo Mellon a Minno
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: AIDA
  • Recruitment Agency: Employment Power (USPINJACA)
  • Job Title: Senior Cage Manager
Pa ovako, ono sto ja znam je da Carnival nesto uplacuje. I da posle 10 godina provedenih u kompaniji imas pravo na neku penziju. E sad kako to tacno u detalje funkcionise, i koliko je to novca tacno zaista ne znam.
Mada u svakom slucaju po meni se isplati uplacivati neku premiju od 50ak eura i vise ako vec mozes. A to se moze kod bilo koje osiguravajuce kuce.
Sto se tice uplacivanja na svoju ruku u penzioni fond Republike Srbije...ne preporucujem.
Preduga prica je da objasnjavam kako drzavni penzioni fond funkcionise, ali tu za 10ak godina velike penzije nece biti...previse penzionera, premalo zaposlenih, precice se na privatne penzije, i oni koji su uplacivali u drzavni fond ce izvisiti. :tuctuc:


U NCL nakon 15 godina dobiš $10,000 na račun, a za 25 godina u kompaniji kad odeš dobiš $25,000.
Koliko ja znam neće ti uplaćivati mjesečno dok ne odapneš papke, nego ti daju ukupnu svotu na kraju i to je to....
Sad ne zna koliko je i kako je točno u drugim kompanijama.

Ja sam uplaćivao Mirovinsko i Zdravstveno oko 1300 kn mjesečno, preko pomorske ali sam vidio da mi se ne isplati trenutno, jer je to 13,000 kuna koje sam lako mogao staviti u džep.
Sada ću se odjaviti sa toga preko EP. Možda nakon drugog li trećeg ugovora kad uspijem zaraditi neku paru  :money:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ne treba ti EP da se odjaviš. Odjavio si se sam u LK.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline djc

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re:
« Reply #5 on: 07/June/2015 »
ne uplacujem si mirovinsko, imam britansku matrikulu (kostala 40£).

placam 40ak eura mjesecno u zivotno osiguranje. dao bih i vise ali imam ogroman kredit.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Kako si pribavio britansku pomorsku knjizicu?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline djc

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re:
« Reply #7 on: 07/June/2015 »
preko harding brothers-a. moras raditi za britansku firmu, ili na britanskom brodu.

ali cuo sam da bi matrikulu svaki brod trebao omoguciti u drzavi u kojoj je registriran. to bi definitivno trebalo provjeriti.