Author Topic: ko je radio kao assistant waiter na carnivalu opisati kako izgleda taj posao?  (Read 12551 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Figaro

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Pozdrav svim forumasima!
Vec duze vreme pratim ovaj forum i stvarno je fantastican,informacija ima ko salate :)

Naime kao i vecinu clanova foruma koji su otisli da rade na brodu,situacija sa zaposlenjem u zemlji je i mene naterala da razmisljam o toj opciji,a kako vreme prolazi mislim da je bitno i iskustvo koje u neko drugo vreme i na drugom mestu necu moci da priustim.

Imam iskustva nekih 7 meseci kao konobar u japanskom restoranu,engleski mi je prosecan,razumem sve sto mi se govori ali nisam bas nesto perfektan govornik i prijavio sam se za assistant waiter-a preko agencije EP iz Zg. Obavio sam telefonski razgovor sa agentom iz Zg,objasnjavao mu sta sam radio u restoranu,koja su mi omiljena jela,sta je sushi,koje vrste sushija postoje itd.,i naravno sve to na engleskom. Kad me pitao koju platu ocekujem,rekao sam da pretpostavljam da je neki minimum 1000e tj. $. Takodje predlozili su mi da idem na Carnival,verovatno po njihovoj proceni to bi mi odgovaralo.Nazalost zakasnio sam malo sa prijavom tako da je intervju zavrsen nedavno,ali rekose mi da ce sledeci intervju biti pocetkom sledece godine (kako sam skontao ni oni ne znaju tacno kad),ali ok.

Ja iskreno vrlo sam prilagodljiv,brzo ucim,jedino mozda ta adaptacija na brod i novu sredinu oduzme malo vremena,ali sve se da izgurati,pogotovo sto ta finansijska strana daje dodatnu motivaciju.

Jel mi moze neko ko je radio kao assistant waiter na carnivalu opisati kako izgleda taj posao,koje su obaveze i radno vreme? Citao sam neke komentare clanova foruma da nikad u zivotu ne bi radili taj posao  ""]] .

Offline gobab

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
as weiter

1-cru mes-sluzis sve radnike na brodu sav CRU(1000ljudi-1500)
br Ass.W 3-4-5
Radis u 3 smjene i nije tesko,naj teze je cistit-nauci sta je tri baket sistem!?
Crvena kanta,topla voda sapun!Siva topla voda!Bjela kanta sa blicom!
Sve stavis u crvenu ostalo je dekoracija za supervizora!!Al sve ih poslozis
Radis od 5hi30m do 9h dorucak,pauza do 9i30!+side dutis
10h do 14h rucak,Pauza 30min,neko dezura do 15h kafa i caj+kolaci!!!mada to ima 24h    +side dutis
Vecera od 17h-22h      +side dutis
Kasna vecera od 23h-01h     +side dutis
Onda cistis i popunjavas menadze(sol,papar,ketcup..)
Cistis sladoled masinu, pod ,stolove,toster,mikrotalasnu, dizes stolice...
+side dutis- stoji ti na rasporedu na tabli dobro citaj raspored i nekasni na posao i brzo si u -2


2-staf mes sluzis oko 100-200ljudi-pacenika(50%ih je OK a resta, stas kao i svuda ima ih svakakvih)
Br. AS.Weitera 5-6-7-9ljudi
Dorucak 6h-9h imas pauzu ako te puste 30min+side dutis
Rucak od 10h do 13i30 ili 14h see day+side dutis
Vecera od 18h do 22h+side dutis
Cisti se i puni menage isto kao i cru mess
Ovdje se moze naruciti i jaja,hotdog,hamburger....to im se donosi i cisti se stol za njima
...budi kulturan i komunicativan i brzo si ako si musko u roomservicu,a zensko u 3-4i5 mesu hahahah

3-oficer mes oko 20 oficira nikad vise od 12 dolaze u 2x ,u grupi
rjetko kad zajedno!!!Sve narucuju,i sve im se donosi
2 Ass.W
Cisti se i puni menage isto kao i cru mess

4-peti oficer mes 25 makina ljudi hahahah
as weiter 1 lako do bola ,Sve narucuju,i sve im se donosi!Cisti se i puni menage isto kao i cru mess

5-capten mes 6-12 ljudi nije lose ....sluzis Capu,Stafa,1 i 2,Doctora,...
rucak i vecera-rjetko kad dorucak! Cisti se i puni menage isto kao i cru mess

6-lido dec vas oko 11-a ljudi (JAKO GLADNIH)OKO 2000hiljade-ili 500 i cistis i nosis prljavo do pantrija
Necisti se i nepuni menage kao u cru messu,dolazis oko 18h ili 20h iz roomservica


7-room service
Dorucak se ubijes od posla,tip....kako kad i koi kruz
Ostalo kad zovnu,nije tesko i ladovina je,svaki ukrcaj i iskrcaj guras kolica tu je Ok lova ako si sretan u NewYorku je lova exstra

8-main restoran
kad upoznas kuhinju gdje sta stoji lako je ,izrazi zelju i interesovanje,nauci koji se deserti sluze kako se zovu,budi comunicativan i bices tipovan i dobro ces proci

Nije nista tesko tesko je ako su ljudi prgavi i bezobrazi,ali ako si server i izabrao to zanimanje Nedaj se
pozdrav

Offline comewithme

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
nije da njurgam (prigovaram) i super sto si napisao to sve ali mozes li to anpisati nekim razumljivijim tonom, jer ovako ja nisam nista skontao sta je napisano....

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
cru mes, cru, Ass.W, tri baket, kanta sa blicom, side dutis, popunjavas menadze, peti oficer mes 25 makina ljudi hahahah, sluzis Capu, a zensko u 3-4i5 mesu hahahah, ... itd itd, na to je čovjek mislio, to su izrazi poznati samo insajderima
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline gobab

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Ljudi nebojte se posla,osmeh na lice i polako 3x bolje ucimo i snalazimo se gdje god!!!!

Drzite jezik za zubima , slusajte i otvorite cetvero ociju?!

A kulturno,ljepo ,kazete :dobar dan,vece,poz. koga god i kad god nije bitno ko je,svi ste na istom shitu,pa ko zna!!
U 212dana-250 koje provedes tamo,nije bitno, bjeli zuti,ovi oni bitno da je covjek i da ti budes covjek...nije tesko biti fin....al je lakse biti gad!?

A ne postoji tezak posao,ako je TIM ok i slozan i comuicativan sve je lako i ide,a cuvajte se losih ljudi i pokvarenih,to je sustina gdje god bili

Offline Jure

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  +side dutis

Ok. Šta su ti side duties , i koliko ti vremena uzmu?

Offline aleksije d krejzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Ja za 10 dana krećem na Liberty, tako da mi ove informacije mnogo pomažu, hvala puno... Dešifrovao sam koliko mi treba..  :)

Offline gobab

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
side(posao sa strane) -znaci ides po salatu,hljeb...ono sto je tvoj posao,telefonom sve naruci uvjek pitaj za broj pastrija u koji ides ,pa ako pusis skoknes i zapalis,dok ti to pripreme!!

Dobro naucite gdje sta i najkraci i najbrzi put ,kad se uhodate tj za nekih 15dana ste vec kao kod kuce upijajte sve i gledajte!!!

Sve je krug i tako se i radi,nemojte se samo sikirati!!Sluzite se telefonom ,sarmom i ljepom rjeci ,sto manje prevarama,uvjek se javite kad idete negdje i recite sad je 13h-25 pa se vratite i kazete stigao sam sad je 13i35,nepokusavajte nestati i zeznuti supervizora,budite sa svima dobri,
i da

ZAO MI JE,POKUSACU 2x,JA SE IZVINJAVAM....STALNO KORISTITE,STO MANJE BEZPOTREBNOG TAKA-TAKA

Offline Ceranac

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile

Issse, jel moguce u prvome ugovoru napredovati (naravno, ako se pokazes dobar, marljiv, zainteresiran..) od 1. messa do 8.????
Nekada su žene trčale za mnom, a onda sam jednog dana prestao krasti torbice.

Offline gobab

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
ako budes ok da u glavnom restoranu je lako,samo gledaj da ti neko pokaze gde stoji sta
hladna predjela
Topla
salate
glavna jelaI
I onda trcis i to donosis,ja sam za kratko vrjeme upoznao cjeli brod,ako ides po 14 tanjira,2 su ti viska pitaj ko ima 10,pomozi i ti kad imas 10,ponesi 2 nekom....

samo opusteno i ljubazno i uvjek sa osmjehom na licu,a kad userete glavu dole i jezik za zube,izvinete se i polako

Offline aleksije d krejzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
F*ck! 12 tanjira nosiš odjednom??!! oT

Offline gobab

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
sve na trej,pa na rame,u 1vom mesu-ne nosis nista
2gom-rjetko
3ecem-jako je blizu i rjetko

12-kad posluzujes,kad cistis ....ja skoro duplo,al ne pretjeruj,polako...i ako rade svi mozes i ti

Offline aleksije d krejzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Ako je na treju i ok... Nemam previše iskustva sa hranom...

Offline Figaro

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
E drustvo,evo mene da se javim nakon uvodnog razgovora koji sam obavio sa Ivanom iz Safecruise-a. Sobzirom da nemam nesto previse iskustva kao konobar on mi je predlozio da se prijavim za assistant buffet steward. Plata je 700-1000$, prva 2 meseca se radi u crew restoranu,a posle se prelazi u dining room. Takodje pitao sam i za poziciju buffet stwd ali mi je rekao da se mogu prijaviti mada ne moze se garantovati prolaz sobzirom da prvi put idem i da nemam bas nesto iskustva.
Sad do 15 oktobra moram da dostavim dokumenta,a kako mi on rece najdalje do kraja decembra sam na brodu.
Svakako cu da se prijavim za asistenta jer mi je koliko toliko garantovan prolaz.
E sad da li moze neko da mi kaze konkretno sta je posao asistenta buff. i kakvo je radno vreme i realna plata u najgorem i najboljem slucaju?
Ivan mi rece da postoje 2 smene ali mi nije rekao od koliko do koliko sati,pauze itd.
Jos jednom hvala veliko,forum je rulz  :banana:  :uzdravlje:

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
“Go ahead, make my day”