Author Topic: kolike su sada plate za obicnog gift shop radnika?  (Read 17103 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline milanb

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Pozdrav svima, pratim vec neko vreme ovaj forum i evo veceras sam resio da se registrujem.
Jel moze neko da mi kaze kolike su sada plate za obicnog gift shop radnika? Da li su se promenile od pre 3 godine posto sam na pocetku topica video neke cifre ali me interesuje kakve su sada? Hvala unapred

Offline devilchild

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: kolike su sada plate za obicnog gift shop radnika?
« Reply #1 on: 29/September/2010 »
...a mene zanima da li ce uskoro biti u nekoj od ovih silnih agencija nabrojanih ovde intervju za gift? :)

Offline lavica_mala

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: kolike su sada plate za obicnog gift shop radnika?
« Reply #2 on: 29/September/2010 »
bio je intervju 21.09. u budimpesti. bar su mene pozvali..ali nazalost nisam mogla otici. doticni gospodim mi je rekao ''..za gift shop se intervjui rade jednom godisnje..''  ali to ne mora da znaci nista.  istina je da je potraznja za shop dooosta manja u odnosu na ostale departmente..

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: kolike su sada plate za obicnog gift shop radnika?
« Reply #3 on: 29/September/2010 »
Provjereno pocetna plata za gift shop kod Princessa iznosi 1200 $.. Kako se napreduje plata se povecava !
Ovo je info iz prve ruke :)

Pozdrav :)

Offline carnival liberty

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: kolike su sada plate za obicnog gift shop radnika?
« Reply #4 on: 26/October/2010 »
nije ti to tocno,placa ti je na carnivalu fiksna 500 dolara za svakog shopp assistant djelatnika plus tips koji ostvare svi prodavaci zajedno isplata je svaka 2 tjedna,tako da mozes jedan mjesec dobit vise a jedan manje zavisi dali je brod krcat dali su praznici i kakav je ekipa na brodu
sumnajm da je na drugim firmama bolje jer je carnival komercijalna kruize firma dostupna svima jeftiniji su kruzevi.svakih ugovor raste ti placa za 50 dolara mjesecno i iams placenu kartu doma i nazad i vizu i ljecnicki.

Offline flyKKiller

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: kolike su sada plate za obicnog gift shop radnika?
« Reply #5 on: 27/October/2010 »
Provjereno pocetna plata za gift shop kod Princessa iznosi 1200 $.. Kako se napreduje plata se povecava !
Ovo je info iz prve ruke :)

Pozdrav :)


nije ti to tocno,placa ti je na carnivalu fiksna 500 dolara za svakog shopp assistant djelatnika plus tips koji ostvare svi prodavaci zajedno isplata je svaka 2 tjedna,tako da mozes jedan mjesec dobit vise a jedan manje zavisi dali je brod krcat dali su praznici i kakav je ekipa na brodu
sumnajm da je na drugim firmama bolje jer je carnival komercijalna kruize firma dostupna svima jeftiniji su kruzevi.svakih ugovor raste ti placa za 50 dolara mjesecno i iams placenu kartu doma i nazad i vizu i ljecnicki.

da li je moguće da je ovolika razlika? ili sam ja pogrešno shvatila sve ovo  oT

Offline carnival liberty

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: kolike su sada plate za obicnog gift shop radnika?
« Reply #6 on: 27/October/2010 »
ma to ti je svejedno placa 1200 dobijes sigurno samo je razlika mala od broda do broda u fiksnoj placi sve shopove drzi ista britanska kompanija koja na brodovima samo ima iznajmljen prostor!!i placa je osnovna 500 dolara a to znaci samo osnovica ne mozes dobit samo 500 nego svaki dan imas dodatke zajedno koji prodate svi djelatnici shopa razlika je sto menager ima mozda osnovicu 1000 a ne 500 kuzis svaka 2 tjedna imas isplatu jer to tako ide vani i dobijes cc 600,700 dolara svaka 2 tjedna nekad manje nekad vise,mozda na princessu imaju smao 1200 i to je to ali na carnivalu imas 1200 sigurno jer je nemoguce da se u mj dana ne proda nista hahahah

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: kolike su sada plate za obicnog gift shop radnika?
« Reply #7 on: 27/October/2010 »
sve shopove drzi ista britanska kompanija koja na brodovima samo ima iznajmljen prostor!!i placa je osnovna 500 dolara

Starboard Cruise Services radi shopove na Carnivalu. Kompanija je americka, i nalazi se u Miami-u, i dio su grupacije Louis Vuitton. Engleska kompanija je Harding brothers iz Bristola, i ne rade uopste shopove na Carnivalu, i kod njih je mjesecni basic 693.33 GBP, a ne kao na Starboardu od 500$, koji raste svake godine provedene u kompaniji po 50$, a ne svaki ugovor.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline carnival liberty

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: kolike su sada plate za obicnog gift shop radnika?
« Reply #8 on: 27/October/2010 »
ako ides na intervju za shop onda ces imati intervju sa predstavnikom iz starboarda firume koja je koncesionar shopova na puno brodova ne samo carnival nego i disney cunard,princess,royal itd i mozes dobit super brod i s**** do broda pa t ije placa od 800-1800 dolara a ti vidi ako ti uvale s**** mozes odbit i pravit se lud jer sta bi za tu sicu 7 mj stajao i ubijao se od stresa i posla 15 sati svaki dan ne znam kolike su drugdje osnovine su na carnivalu 500 dolara pluse provizia od zajednicke prodaje zajedno od svih prodavaca ne djeli se u baksisu nego na placi na carnival usu oko 1200-1800 zavisi od broda portova duljini(recimo ako je putovanje 8 dana onda slabo ako se gosti mijenjaju svakih 4 dana onda je bolje jer stalno cirkuliraju novi ljudi)
jezik je bitan kao i opci dojam da se sredis budes simpatican ne nervozan i zivcan da oni vide da zelis radit i da neces pobjec doma za 10 dana i da si otvoren za ljude zelis putovat upoznavat nove krajeve kulture i to te i pitaju uglavnom na intervjuu tako da imas vremena za upisat tecaj ili malo se bolje pripremiti
kartu i vizu i ljecnicki placas ti treba ti za start oko 1000 eura a kad dodes na brod vratit ce ti novce na prvoj placi
zivotopis se ne provjerava mpozes lagat i muljat koliko hoces samo u formularu napisi lazno ime i lazni broj mobitela za preporuku ionako oni to ne zovu nije to n ibitno njima jer ces sve naucit tamo.

Offline flyKKiller

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: kolike su sada plate za obicnog gift shop radnika?
« Reply #9 on: 27/October/2010 »
u principu sve je to meni super, radila bih u shopu i za 500 dolara jer u srbiji toliko ne mogu da zaradim mesečno a i da mogu uvek su tu računi, hrana itd...  :pop1:


samo me informativno interesovala ta razlika jer planiram da idem preko safecruise-a a koliko sam skapirala oni uglavnom šalju na princess a o njihovim shopovima nema baš puno informacija  -()-      tako da  :plovim: :-))))'

Offline devilchild

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: kolike su sada plate za obicnog gift shop radnika?
« Reply #10 on: 27/October/2010 »
Starboard nema nikakve veze za Princess....Princess je poseban i oni licno zaposljavaju ljude na njihovim brodovima...za sve ostale tu je starboard...
ja isto planiram da idem za gift...jer je najbolji department,i kao sto ti rece makar radio i za 500$ +U+

Offline nanny_annie4

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: kolike su sada plate za obicnog gift shop radnika?
« Reply #11 on: 27/October/2010 »
ako ides na intervju za shop onda ces imati intervju sa predstavnikom iz starboarda firume koja je koncesionar shopova na puno brodova ne samo carnival nego i disney cunard,princess,royal itd

Disney ima iskljucivo svoje shopove i ako hoces tamo raditi u shopu kod njih moras na razgovor jer starboard nema svoje shopove na Disneyu

Offline devilchild

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: kolike su sada plate za obicnog gift shop radnika?
« Reply #12 on: 28/October/2010 »
Disney ima iskljucivo svoje shopove i ako hoces tamo raditi u shopu kod njih moras na razgovor jer starboard nema svoje shopove na Disneyu

znaci isto kao Princess...

Offline crewbarGSA

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: kolike su sada plate za obicnog gift shop radnika?
« Reply #13 on: 20/January/2011 »
nikakve
koliko ja znam, barem na costi, nakon dvije godine bilo je vec dosta, sad ne znam kako je na drugim kompanijama
PROVJERENO - da bi u starboardu pogodio target, dobio nekakav commision, i na kraju mjeseca imao sve skupa 1400-1500 dolara, moras raditi puno sati, na brod ukcati puno kutija, ostajati raditi iza smjene do ujutro, jer taj target je nedosizan i kad ga dosegnes razlika nije velika. razliku su nekad cinili extra commision, ali tu je kompanija pocela zakidati-ta kap je prelila casu. sjecam se tamo u 2008oj, moglo se kako tako, prsteni tara vanesa, +dobar commision od inch of gold kako god da okrenes-5% u svakom slucaju, ako pogodis target za inch of gold ona 10%, ambra uvijek 5%, pa onda od satova kad bi ubacili promocije za commision, nista posebno ali eto ako cemo pricati o necemu sto je nekad covjeka veselilo....ali opet, za dobiti placu koja slici na nesto, trebalo je otegnuti jaja.

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: kolike su sada plate za obicnog gift shop radnika?
« Reply #14 on: 29/January/2011 »
Provjereno pocetna plata za gift shop kod Princessa iznosi 1200 $.. Kako se napreduje plata se povecava !
Ovo je info iz prve ruke :)

Pozdrav :)


Tacno je,, a kad si unapredjen onda je drugi nivo 1417$  :run: