Author Topic: Kopka me kakvi su izgledi za dobijanje jednog od ovih poslova?  (Read 3675 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lebigmac

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav ljudi...

Kopka me kakvi su izgledi za dobijanje jednog od ovih poslova?

Radio sam 4 godine (+4 mjeseca) kao serviser u jednoj računarskoj firmi, što znači da intenzivno poznajem računarski hardver i softver koji radi na Windows platformi (na ličnoj osnovi učim Linuxe odnedavno).

Već 10 godina se vrtim na jednoj radio stanici kao tonski realizator/ton majstor/DJ... Iz ljubavi prema radiju/tehnologiji/muzici... Budući da je radio kao medij sje*ana kategorija u gradu u kojemu živim, sa tugom već dugo vremena samom sebi govorim kako nema smisla baviti se tim...

Škola koju sam završio klasificira me kao "tehničara PTT saobraćaja" - s tim da je znanje stečeno u njoj po pitanju bilo čega potpuno irelevantno... Činjenica da imam diplomu Filozofskog fakulteta također se doima irelevantnom, budući da je stvar koja se tiče jezika i književnosti (može biti + za komunikaciju i uspostavljanje kvalitetnog odnosa sa ljudima sa kojim radim)...
i da, radio sam kao lektor za jedan magazin nekih godinu dana...

Razmišljam o brodu već neko vrijeme, s tim da mi govore da je jako teško dobiti bilo kakvu IT poziciju na brodu... Konkretno - to je nešto čemu sam jako naklonjen...

Zanima me samo je li ima nade slati CV kompanijama direktno?


Offline the_dogg

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • Pisem knjigu: Kako prezivjeti drugu sesiju !
    • View Profile

posalji CV, nista te ne kosta :)
sto ne bi pokusao raditi na nekoj od TV kuca? ja imam druga sto je radio isto sto i ti, i evo ga sad u jednoj od vodecih TV kuca za BiH :=)

Offline Majst0r

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Samo šalji. Trebaš biti uporan i imati sreće. :)

Pregledaj postove sa poslovima u ovoj temi, ovi moji su relativno svježi. Javi se na njih sve.

Pripremi se na nekoliko mjeseci samo slanja CVa, a da ne dobiješ ni auto-response.

Moj savjet ti je da osim što se online javljaš na te poslove, da šalješ CV i poštom te da nazoveš HR dpt nekoliko dana nakon slanja da kao provjeriš jesu primili CV. Moraš biti kreativan i pokazati inicijativu. Inače, samo mnoogo sreće pomaže.

Imaš tu jedan moj post o tome pa pročitaj ako nisi: http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=8.75

Sretno.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline lebigmac

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
OK, hvala na porukama... Da je bio konkurs za neki TV prijavio bih se...

Skeniram siteove... Pročitah ovu poruku o Antartičkim/Arktičkim brodovima... zvuči interesantno...