Author Topic: Lekarski - Kouzon  (Read 11914 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Baronessa

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Lekarski - Kouzon
« on: 30/September/2010 »
Pozdrav svima dobila sam jednu informaciju od prijatelja koji je aplicirao pre 2 god preko Kouzona. Ono shto mi je on otkrio mi je malo shokantno i totalno glupo. Po svim pravilima izgleda da je Kouzon sklopio dogovor sa njihovim lekarima da svi kandidati koji apliciraju u Kouzonu bilo iz Makedonije, Srbije iliod nekud drgde moraju da odrade medical u Makedoniji.
Ono shto mene zanima da li je to istina da li neko na forumu ima iskustav sa time. Mishljenja sam da to nije uredu. Zashto bih ja pichila za Makedoniju da odradim lekarski kad to mogu kod nas na Novom Beogradu za pola dana i koshtalo bi me manje od 100evra. Dok za Makedoniju trebala bih da platim kartu u oba pravca, lekara i medical, smeshtaj i ko zna shta josh moze da iskrsne. Ispada da izvinu braca makedonci da u njihovi lekari sposobniji neko nashi. Nema mi u svemu tome nikakve logike. Molima bih za info od ljudi koji su vec imali iskustav sa Kouzon agencijom po pitanju medicala. Unapred hvala

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #1 on: 30/September/2010 »
U Hr je isto. Postoji "ovlašteni" liječnik i od drugoga ne važi.
Razlog je vjerovatno u tome da svatko može naći nekoga svoga liječnika, koji će mu napisati potvrdu, iako je recimo nesposoban za rad.
Ograničenjem na samo jednoga liječnika se mogućnost manipulacije svodi na minimum.
Osim toga, u pitanju je i novčani deal, od tog "ovlaštenog" vjerovatno imaju popust zbog velikog broja kandidata koji moraju proći pregled.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline maca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #2 on: 30/September/2010 »
Svi koji su preko Kouzon, Skoplje rade medical u Neuromedica, Skoplje, pregled kosta 6200 denari, negde oko 100 eura.

Offline Baronessa

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #3 on: 30/September/2010 »
Izvini Sefe ali kad sam ishla preko Employment power radila sam medical na NBG-u. Razumem ja dile i sve ali .... Postoje granice dokle chovek moze da trpi neshto ovo mi vec veoma mnogo lichi na lopovluke. A pored toga da medical mora da se radi u Makedoniji mail koji sam dobila je totalno konfuzan sa informacijama koje pruza ne mozesh naci pochetak a ni kraj a pri tom u svakom pasusu traze razlicitu sumu novca od chlanarine do medicala u makedoniji treninga psihotesta testa engleskog.  Opet tu nije kraj mojim razocharenjima sa agencijom Kouzon ali ajde a cu im shansu da vidim shta ce oni uraditi u buducnosti.

Offline devilchild

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #4 on: 30/September/2010 »
Ja kad sam isao preko Kouzona a to je bilo 2007 godine....medical za Royal sam radio u Nisu,a posle kada sam prosao i za Princess radio sam u Skoplju...
i to tako sto sam odneo rezultate iz Nisa i oni samo prepisali i uradili mi samo drug test....i za to mi uzeli 80 evra...sta reci!
ali to su njihova pravila pa ako hoces ti igraj igru! oT

Offline noja.90

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #5 on: 30/September/2010 »
Moj brat je radio medical u Beogradu, otisao je preko Kouzon-a. Moguce je da to ima veze sa departmanom za koji si aplicirao/la.
On je otisao 31. maja ove godine, Restaurant Department, komanija Princess Cruises.

Offline gobab

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #6 on: 01/October/2010 »
a koju si poziciju dobila???Koja kompanija
I kad dobijes EP.L sta te briga reci uradicu,sad nemam vremena i para...
 stignem... i na kraju uradi u Nisu,BG hahahaha

Offline vladimirce

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #7 on: 24/October/2010 »
pa da ja sam radio u nisu

Offline snovakovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #8 on: 27/October/2010 »
Tema je Lekarski - Kouzon pa ću se držati nje. Čuo sam se pre neki dan sa njima i čini mi se da rekoše da je lekarsi u Nišu ili Bg.
 Ali ako se  interview održava u Skoplju, lekarski se radi tamo.
Tako sam ja ukapirao...
Dok ne probam lava, za mene je PRASE kralj životinja

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #9 on: 27/October/2010 »
Mogu to da potvrdim!
Rekli su mi da se za Kouzon kandidate iz Srbije med. pregled obavlja u Nisu ili Beogradu- Medicina Rada.

Offline Bl@z@

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #10 on: 29/October/2010 »
E sad neznam dali je prava tema vezano za ovo sto cu da pitam, al nebi da otvaram slicnu temu ako nije potrebno. Elem posto u medicini rada na NBG uzimaju 8200 din za preglede plus 2600din vakcinacija- zuta groznica (1e=106din) valjda jos uvek  no;;; sto mu dodje oko 100e djuture, dali je moguce proci jeftinije tipa, u nekoj privatnoj laboratoriji? Znam da treba sve to prevesti na eng, lat, i po jos koji jezik. Drugo pitanje bi bilo, sta od rezultata pregleda moze da utiche na dobijanje dozvole za rad na brodu?
pozz

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #11 on: 29/October/2010 »
Drugo pitanje bi bilo, sta od rezultata pregleda moze da utiche na dobijanje dozvole za rad na brodu?
pozz

U tome i jeste suština svega, da se ljekarski tek radi kad se dobije posao, i na poslijetku, dobije viza. Znači, prvo viza u pasoš, pa onda na medical...
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #12 on: 11/November/2010 »
Postoji li mogucnost da se lekarski plati na rate?
Why Always Me?

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #13 on: 11/November/2010 »
Postoji li mogucnost da se lekarski plati na rate?
Čisto sumnjam. Jedino ako doktor/klinika/medicina rada prima čekove ili kartice...
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

peanutz

  • Guest
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #14 on: 11/November/2010 »
Postoji li mogucnost da se lekarski plati na rate?
Ne.