Author Topic: Lekarski - Kouzon  (Read 11926 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #15 on: 12/November/2010 »
Da ne otvaram novu temu da pitam ovde. Naime imam s vremena na vreme povisen broj crvenih krvnih zrnaca. Normala tj. gornja granica 5,5 miliona ja imam 6. Na klinickom centru Nis na odel interne medicine mi je recen o da jos nema naznaka punokrvnosti. Inace bavim se sportom idem u teretanu trcanje ali nista preterano. S vremena na vreme mi je povecan broj eritrocita. U februaru bili 6 miliona u aprilu 5,4 a u septembru 6. Da li je imao neko slican "problem" i kakve su mi sanse da budem vracen sa lekarskog. Napominjem da mi nije postavljena dijagnoza a cimam se sa pregledima od decembra 2009.
Unapred hvala.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #16 on: 12/November/2010 »


Imas Policitemiju
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #17 on: 12/November/2010 »
Odakle ti da je to povišena vrijednost? Za muškarce je do 6.1 milijun po mcl normalna vrijednost.
Ako živiš (trčiš/vježbaš) na velikoj nadmorskoj visini onda je povišen broj eritrocita normalna pojava.
Dobro bi ronio na dah zbog povećanog broja hemoglobina. :D

Pazi ovako, (siđi s planine), prestani s treningom, trčanjem, pušenjem, ... prije liječničkog. Ako pušiš, prestani i s tim, pij puno vode/čaja (3-4L/dnevno). Sve to bi trebalo utjecati na rezultate u dovoljnoj mjeri da ti se normaliziraju vrijednosti ako su malo povišene.

U prostoriji u kojoj spavaš/boraviš - provjeri kakva je situacija s grijanjem/dimnjakom/plinskim bojlerom. Može biti naznaka da se radi i o trovanju ugljičnim monoksidom.
Jako opasno i u malim koncentracijama. Može ti to doći netko izmjeriti oko peći/dimnjaka ili sam kupi kućni detektor, nije skup.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #18 on: 12/November/2010 »
Sefe policitemija je kada su ti uvecani leukociti trombociti eritrociti. Kod mene su samo eritrociti. Nemam ni jedan znak punokrvnosti tipa uvecana slezena jetra crvenilo u licu. Moguce da sam se preforsirao tipa dosta trcanja dobra hrana a ne pijem po 5l vode. Hematolog klinickog centra nis inace profesor doktor medicinskog fakulteta u nisu je rekao da je to za sada ok. Trebam odraditi i krvni razmaz da vidim oblik velicinu i broj eritrocita. Onda cu verovatno znati sta mi je. Sto se mog zivota tice zivim gde nema niti jedne fabrike 20km unaokolo. Uslovi za zivot su odlicni. Nema trovanja ugljen monoksidomom a zivim u prizemnoj kuci. Soba u kojoj spavam je 16metara kvadratnih i uvek se provetrava navece.
Usputno sam pitao ovo jer sam hteo da znam sta da ocekujem ako slucajno bude ponovo povecan broj eritrocita. Retko ko je punokrvan. Mozda pokusam da saznam na medicini rada sta misle o ovome i koliko je opasno. Inace aparatura u srbiji za normalne vrednosti uzima za donju granicu 3,5 a gornju 5,5 miliona eritrocita u mm3. Sve u svemu jos nisam dosao do lekarskog. Tek trebam na intervu. Nadam se da cu na prolece. Uskoro cu da diplomiram.....

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #19 on: 12/November/2010 »
Ha nista, nije mi prosao blef, bice da je majst0r bolji dijagnosticar, ....


"It's never lupus"  Dr.House
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #20 on: 12/November/2010 »
Heh. Lupus će valjda biti u zadnjoj epizodi. :D

@slobabob
Ako ti budu povišeni eritrociti na liječničkom reci da se baviš mountain bikingom/planinarenjem/neke aktivnosti na planinama, to ti je savršeno objašnjenje. Možda prođe.
Može staviti to kao napomenu na formular i napisati 'fit for duty'. Probaj.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Lekarski - Kouzon
« Reply #21 on: 13/November/2010 »
Lekar se krstio govoreci ja ovo u svojoj karijeri nisam video. :) Uglavnom moram to da resim hehe. Brinu ljudi da mi se krv ne zgrusa. Da ne idem u off javljam kad odem lekarima uskoro......