Author Topic: Novi fotograf na brodu- u niskom startu!  (Read 2796 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Novi fotograf na brodu- u niskom startu!
« on: 30/September/2010 »
Posle nekoliko dana citanja raznih postova, uzduz i popreko, imam potrebu da iznesem moje simbolicno iskustvo oko prijava i trazenja posla na brodu.
Kao i mnogi prisutni na ovom forumu nasao sam se na brisanaom prostoru sa nekim kilavim poslom i pitanjem da li ici, ostati...
Posto definitivno nema vremena za cekanje, imam 38 godina, odlucio sam da pokusam sa teorijom "hvatanja zadnjeg voza" ili eventualno predposlednjeg  ;)
Sa svojim dugogodisnjim iskustvom fotografa, foto laboranta(printeriste), servisera foto masina, fotoaparata, i nisam imao neku opciju osim pozicije fotografa na brodu.

Posto sam procitao sve, ili skoro sve, na tu temu odlucim da pokusam na par adresa.
Krenem prvo od SafeCruise-a. Javi se neki momak, ljubazan, sve ok. Kaze otprilike "godine jesu mali problem ali nije presudno, trenutno nemamo u ponudi poziciju
fotografa ali svakako posalji CV da te imamo u vidu". Ok, malo me je ohrabrio, idem dalje.
Sledeca na redu je bila agencija Kouzon. Pozovem njih ponovim pricu, godine, poziciju koja me zanima, i jako ljubazna devojka odgovara da je priprema novih kandidata
upravo u toku, i da sto pre posaljem CV. Usput mi kaze, kao odgovor na moje pitanje, strahovanje oko godina da je pre par dana otisla cura iz Beograda 72-go godiste bas na poziciju fotografa ;D Posaljem sutradan, znaci u utorak 28-og sep. CV. Sinoc dobijem obavestenje "Informacije oko procedure zaposljavanja".
Sve u svemu deluju profesionalno i odgovorno. Pomenuli su u obavestenju da ocekujem mail sa tacnim datumom i vremenom preliminarnog intrervjua u Nisu.
Ako ne stigne do ponedeljka ujutro zovem ih da vidim sta se desava.

Da ne duzim, za predstavljanje toliko.
Ovaj forum je dragocen za sve koji planiraju ovako "ozbiljne" avanture.

Ako bude pozitivnog odgovora, prodjem na preliminarnom, napisacu jos neki redak. Ako ne... pisacu o nekom novom pokusaju.
Na kraju jos samo da zahvalim svima, ili sam to trebao na pocetku, za neprocenjive informacije i iskustva. ;D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Novi fotograf na brodu- u niskom startu!
« Reply #1 on: 30/September/2010 »
 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Novi fotograf na brodu- u niskom startu!
« Reply #2 on: 30/September/2010 »
ajde nemoj odustat, u mom timu je bio jedan sa 35g, valjda i ti mozes...pozdrav!

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Novi fotograf na brodu- u niskom startu!
« Reply #3 on: 01/October/2010 »
Veliko hvala MarkoQ!
Svaka podrska u ovim trencucima neizvesnosti dobro dodje.
Kada bi samo znao koliko su mi tvoja iskustva znacila ;D

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile