Author Topic: Preliminarni interview Kouzon- fotograf, sta me ceka?  (Read 6759 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Imam zakazan preliminaran intervju u Kouzon-u za petak 8-og okt.

Da li neko ima skorasnja iskustva?
Sta da ocekujem?
Koja su pitanja za fotografa?

Nekako me najvise zanima test engleskog. Cini mi se da ga govorim dovoljno dobro, ali... ???
Sto se tice same fotografije imam puno samopouzdanja. Godinama sam u tom poslu.
Po prirodi sam tremaros, a znam da mi to nikako ne ide u prilog.
Svaki savet je dobrodosao.

Offline Le Barbu

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
  • Idemo na Broo-ood -aka- Ješ?emo pe?enog zeca
    • View Profile
Opusti se, diši normalno, ne gubi vjeru i ne dozvoli crvu sumnje da nagriza tu vjeru, pa kako ti Bog da. Eto, to je taktika kojoj ću ja da pribjegnem, pa kako i meni Bog da! Živio i srećno.
P.S. samo opušteno!

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Opusti se, diši normalno, ne gubi vjeru i ne dozvoli crvu sumnje da nagriza tu vjeru, pa kako ti Bog da. Eto, to je taktika kojoj ću ja da pribjegnem, pa kako i meni Bog da! Živio i srećno.
P.S. samo opušteno!

Zašto pretpostavljaš da je on religiozna osoba? Što ako je on racionalna osoba pa nema nevidljivih prijatelja da mu pomognu? :rolleyes:
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Uglavnom sam racionalan. Mada... u tim situacijama nekada pocnem da verujem u sve i svasta ;)
Prosao sam taj int. bez problema. Idemo dalje...

Offline Le Barbu

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
  • Idemo na Broo-ood -aka- Ješ?emo pe?enog zeca
    • View Profile
Zašto pretpostavljaš da je on religiozna osoba? Što ako je on racionalna osoba pa nema nevidljivih prijatelja da mu pomognu? :rolleyes:

Nisam htio da se pravim pametan, niti da propovjedam. U stvari sam htio da budem racionalan, ali eto. Mislim da čovjek zaista treba da se opusti kada su ovakve stvari u pitanju i da uopšte ne sumnja u pozitivnost konačnog ishoda. U suprotnom, bilo bi vidljivo iz aviona da je čovjek nesiguran, pod stresom i nervozan. Eto, samo sam htio da dam savjet, no izgleda su moji savjeti iracionalni, tako da neću više da se mješam.  

P.S. čestitam na uspješno odrađenom interview-u, srećno ti bilo dalje!

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Jasno mi je što si želio reći, ali način nije optimalan.
Mogao si mu i prvi put reći da je važan osmijeh i pozitivan stav. To je ok savjet.

Takav savjet prolazi kod budista, hinduista, ..., monoteista i ateista. Ipak smo na Internetu, nikad ne znaš tko je Jehovin svjedok, a tko Pastafarijanac.

Baš me podsjetilo:
" - Što dobiješ kad križaš Jehovinog svjedoka i ateista?"
" - Čovjeka koji ti zvoni na vrata bez ikakvog razloga."
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Le Barbu

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
  • Idemo na Broo-ood -aka- Ješ?emo pe?enog zeca
    • View Profile
Jasno mi je što si želio reći, ali način nije optimalan.
Mogao si mu i prvi put reći da je važan osmijeh i pozitivan stav. To je ok savjet.

Takav savjet prolazi kod budista, hinduista, ..., monoteista i ateista. Ipak smo na Internetu, nikad ne znaš tko je Jehovin svjedok, a tko Pastafarijanac.

Baš me podsjetilo:
" - Što dobiješ kad križaš Jehovinog svjedoka i ateista?"
" - Čovjeka koji ti zvoni na vrata bez ikakvog razloga."

Eto, ja sad moram da odgovorim, pa taman nas Šef sankcionisao! Poštujem ako misliš da je način na koji sam slao poruku bio neoptimalan, ali smatram da drugačije nisam mogao da izrazim svoju misao, a da zadržim isto značenje, tj da se ono ne izgubi. Sad, ako kažem da je važan osmjeh i pozitivan stav, ja u suštini nisam iznio svoje mišljenje. Iako bez iskustva, ipak smatram da je potrebno nešto više. Zašto tako mislim? Jer, tu, na ćošku ima jedan doper koji kad god se pljusne dopom u venu razvuče osmjeh i postane pozitivan. Uz svo dužno poštovanje, mislim da bi takav savjet bio malčice neodređen, nedopunjen, ako želiš. Takođe, smatram da nisam uvrijedio ničija vjerska ubjeđenja ako sam iznio subjektivan stav, bez ikakvih skrivenih namjera.
Molim te da završimo priču, jer 'em skrećemo sa teme, 'em je čovjek prošao interview, tako da... Svako dobro!

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
E pa sad... vas dvojica stvarno...
Sve je ok. Mislim da su svi shvatili poentu oT

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Uz svo dužno poštovanje, mislim da bi takav savjet bio malčice neodređen, nedopunjen, ako želiš. Takođe, smatram da nisam uvrijedio ničija vjerska ubjeđenja ako sam iznio subjektivan stav, bez ikakvih skrivenih namjera.
Molim te da završimo priču, jer 'em skrećemo sa teme, 'em je čovjek prošao interview, tako da... Svako dobro!
Uvijek se obradujem kad me netko zamoli da ne komentiram na njihov post.

Bez obzira na tvoju racionalizaciju, činjenica je da si nekome savjetovao da 'ne gubi vjeru', da se uzda u Zeusa i Pikiwokija te da ne dozvoli da mu crv sumnje poljulja tu 'vjeru'. 'Crv sumnje' je temelj znanstvene metode i racionalne misli. Bez sumnje nema intelektualnog razvoja. hint: moj potpis

Ako i sad misliš da se onakav savjet bolje 'nadopuni' i bude 'određeniji' s dodatkom praznovjerja iz brončanog doba - I rest my case.

Razlog zbog kojeg sam uopće komentirao je što je ovakav forum multikulturalno mjesto na Internetu za razmjenu iskustava i savjeta vezanih za zapošljavanje. Nije mjesto za rasprave o religiji. Dakle, čim savjetuješ nekome da se moli, da se uzda u Boga i sl. uvodiš religiju u raspravu gdje je nepotrebna, a o vrijednosti savjeta koji sadrži 'uzdaj se u Boga' sam već rekao svoje mišljenje.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Le Barbu

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
  • Idemo na Broo-ood -aka- Ješ?emo pe?enog zeca
    • View Profile
Uvijek se obradujem kad me netko zamoli da ne komentiram na njihov post.

Bez obzira na tvoju racionalizaciju, činjenica je da si nekome savjetovao da 'ne gubi vjeru', da se uzda u Zeusa i Pikiwokija te da ne dozvoli da mu crv sumnje poljulja tu 'vjeru'. 'Crv sumnje' je temelj znanstvene metode i racionalne misli. Bez sumnje nema intelektualnog razvoja. hint: moj potpis

Ako i sad misliš da se onakav savjet bolje 'nadopuni' i bude 'određeniji' s dodatkom praznovjerja iz brončanog doba - I rest my case.

Razlog zbog kojeg sam uopće komentirao je što je ovakav forum multikulturalno mjesto na Internetu za razmjenu iskustava i savjeta vezanih za zapošljavanje. Nije mjesto za rasprave o religiji. Dakle, čim savjetuješ nekome da se moli, da se uzda u Boga i sl. uvodiš religiju u raspravu gdje je nepotrebna, a o vrijednosti savjeta koji sadrži 'uzdaj se u Boga' sam već rekao svoje mišljenje.


Ovo je sad stvarno previše, počinješ da stavljaš moje rječi u totalno drugačiji kontekst. Da, savjetovao sam čovjeka ''da ne gubi vjeru u sebe i u pozitivan ishod'', pa sam na to dodao će biti ''kako Bog da'', a to znači da će - biti kako će biti i da unaprijed ne treba očajavati, biti nervozan i slično. Ne znam otkud ti to da sam nekoga nagovarao da ne gubi vjeru u ''Zeusa i Piwokija''? Da li sam ja nekoga otvoreno pozvao da upražnjava neke religiozne obrede, ili slično? Metafora - biće kako Bog da, koristi se od vajkada u književnosti, van ikakvog religioznog konteksta. A, ti napao na denotativno značenje, koje ja nisam imao namjeru da prenesem. I sad ispade da sam ja počeo priču o religiji, mislim ne mogu da vjerujem šta pišeš. Čovjek je fino zamolio da korisnici iznesu svaki dobronamjeran savjet, što sam i učinio, naglašavajući da ću i sam da pribjegnem istoj taktici (budući da nemam iskustva vezanih za ovakav interview). A, ''crv sumnje'' je takođe jedna od književnih metafora koje mi se sviđaju i koje volim da koristim, a ti opet ode na ''temelje naučnih metoda''. Sad će još da ispadne da sam ja započeo i temu naučnih metoda, jer sam koristio metaforu ''crv sumnje''. Mislim stvarno, čovječe, u čemu je problem? Niko nije rekao da ne možeš da komentarišeš druge korisnike na forumu, ali nemoj da me optužuješ za nešto što nije tačno. Ja nisam došao ovdje da saznam ko je kakvih vjerskih ubjeđenja, nego da se informišem u vezi sa zapošljavanjem na brodu, to je sve.
Dakle, ono što sam savjetovao gospodinu jeste da vjeruje u sebe i u pozitivan ishod (a dalje neka vjeruje u šta god hoće, a i ne mora) i da ne dozvoli sumnji (slikovito: crvu sumnje koji nagriza vjeru) da poljulja taj stav, taj optimizam i vjeru u konačan uspjeh, jer smatram da to na interview-u može da dovede do nervoze, zaplitanja jezika, ubrzanog rada srca i ubrzanog disanja, što svakako nije dobro. A metaforom ''Biće kako Bog da'' želim da stavim akcenat na činjenicu da ne treba unaprijed da vrtimo film - šta ako?, jer teško da takva razmišljanja mogu da umire čovjeka, dakle najbolje je da se u startu pomirimo sa konačnim ishodom i da se ne opterećujemo istim, jer mislim da nam je na interview-u potrebna smirenost, koncentracija, sposobnost kvalitetnog i razboritog izražavanja... Gdje je tu religioznost, gdje pozivanje na upražnjavanje vjerskih obreda? Samo sam iznio svoj način sagledavanja ''problema'' koji se zove odlazak na interview. Kakvo crno praznovjerje, ne znam samo odakle si to izvukao.
No, nije problem, meni nije cilj da se sa nekim raspravljam preko foruma, stoga više neću odgovarati na tvoje komentare vezane za ovu temu, jer smatram da sam bio dovoljno jasan, a ti nastavi da tarabiš o religiji i naučnim metodama do mile volje.
Izvinjavam se svima koji su se možda našli uvrijeđeni ili smoreni ovim nepotrebnim izlaganjem, hvala na razumjevanju i svako dobro!

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Preliminarni interview Kouzon- fotograf, sta me ceka?
« Reply #10 on: 29/October/2010 »
Ovo je sad stvarno previše, počinješ da stavljaš moje rječi u totalno drugačiji kontekst.
Moguće je da sam previše doslovno shvatio savjet, ako je tako, ispričavam se.
Nije baš bilo očito (bar meni) što si točno želio reći.
Iz mog iskustva, statistički je vjerojatnije da nisu metafore u pitanju nego da je baš to savjet. Krenuo sam od te pretpostavke, a u pitanju je očito bila iznimka.

Mea culpa.  ;)
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline mladenRS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Preliminarni interview Kouzon- fotograf, sta me ceka?
« Reply #11 on: 29/October/2010 »
A jeste iskomplikovali,svaka vam cast  oT !!!
Audaces fortuna iuvat

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Preliminarni interview Kouzon- fotograf, sta me ceka?
« Reply #12 on: 29/October/2010 »
Moram priznati da je i mene malo zasmetalo ono "kako Bog da", jer se moze interpretirati na vise nacina.
Pri to priznajem da sam komplicirana osoba, jer se i sam znam uhvatiti za rijec i ne pustati.
A autoritet Boga ili Vraga ne priznajem jer ne vjerujem niti u jedno niti drugo. Ja se klanjam Suncu, kao Maje.  =""
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Le Barbu

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
  • Idemo na Broo-ood -aka- Ješ?emo pe?enog zeca
    • View Profile
Re: Preliminarni interview Kouzon- fotograf, sta me ceka?
« Reply #13 on: 29/October/2010 »
Moguće je da sam previše doslovno shvatio savjet, ako je tako, ispričavam se.
Nije baš bilo očito (bar meni) što si točno želio reći.
Iz mog iskustva, statistički je vjerojatnije da nisu metafore u pitanju nego da je baš to savjet. Krenuo sam od te pretpostavke, a u pitanju je očito bila iznimka.

Mea culpa.  ;)

Eh, sad me tjeraš da prekršim prethodno dato obećanje da neću da odgovaram.

Nema potrebe da se izvinjavaš, ali u svakom slučaju cjenim svaku ljudsku dobru namjeru, smatrajući da se u tvom izlaganju radi upravo o tome. Nebitno, profesionalno volim da optužim medije koji posreduju u međuljudskoj komunikaciji, jer gajim ubjeđenje da upravo oni uzrokuju većinu (ako ne sve!) nesporazuma i ''buka u kanalu''. Da si bio u mogućnosti da sagledaš moje neverbalno komuniciranje, vjerujem da ne bi došlo do ovog nesporazuma, no šta je tu je.

Smatram da su svi koji koriste usluge ovog foruma prvenstveno ozbiljni ljudi sa ozbiljnim životnim problemima, pa među njima i ti i ja. Dakle, zaista nema potrebe da se raspravljamo o tome ko je u pravu a ko nije, pogotovo jer skrećemo sa teme, a koliko sam do sada uspio da vidim Šef za takve prestupe ne prašta da si mu iz oka ispao! Mislim, daleko od toga da ne volim zdravu raspravu, no ovo zista nije ni mjesto ni vrijeme za nešto takvo, a o nepoštovanju ostalih da ne pričam. Upravo iz tog razloga cjenim što prihvaćaš da se okanimo ove teme, a izvinjenje mi govori da si u stanju da pobjediš svoju egocentričnost (a svi je u određenoj mjeri posjedujemo), što je za mene dovoljan dokaz da si dobronamjeran i da imaš poštovanja prema drugim korisnicima, bez obzira na njihov staž. I ja se tebi izvinjavam ako nisam bio dovoljno jasan, no ljudi smo, greške se dešavaju, a mediji ih preuveličavaju.

Svako dobro i daj malo nekih savjeta, umjesto što me tu ispravljaš svako malo, hahaha...

Offline Le Barbu

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
  • Idemo na Broo-ood -aka- Ješ?emo pe?enog zeca
    • View Profile
Re: Preliminarni interview Kouzon- fotograf, sta me ceka?
« Reply #14 on: 29/October/2010 »
Moram priznati da je i mene malo zasmetalo ono "kako Bog da", jer se moze interpretirati na vise nacina.


Jeste, Šefe, može se interpretirati na više načina, šta ću kad je takva metafora. Eto, dolazim iz takve kulturološke sredine gdje je ova izreka česta i gdje prvenstveno označava misao - biće kako će da bude! Zaista mi ni na kraj pameti nije bilo da započinjem o religiji na ovom forumu. Nema frke, od sada ću da pazim kakve metafore upotrebljavam, dakle potrudiću se da budem obazriviji prema ostalim korisnicima. Što onomad rekoše u nadrealistima: ,,Bojim se da se nismo baš najbolje razumjeli''.

P.S. Šefe, ne sankcioniši zbog skretanja sa teme, nemoj sad kad sam konačno provalio gdje su koji odgovori, strpi se dok odem na brod pa onda udri sa kamatama :tuctuc: