Author Topic: Garantno pismo  (Read 9391 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mona

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Garantno pismo
« on: 03/October/2010 »
Dobila sam garantno pismo od londonske Steiner akademije za C1/D americku vizu,ali...Pogresan datum rodjenja (umesto 5.10. je 10.10)   :rtfm: Na moje pitanje agentu: "Sta sa takvim garantnim pismom?", dobila sam odgovor: "Ma nece ti praviti problem!"   ""]] A onda "ohrabrenje" : "Ako ti u ambasadi budu pravili problem-zovi nas odmah,pa cemo mi ambasadi poslati mailom novo garantno pismo!" Sokantno-ispada da agent treba da bude u pripravnosti tog dana ,a ja da gledam u kristalnu kuglu gde je i kako da ga nadjem,i molim se Bogu,svim svecima i kosmickim silama da ta prica prodje!  ="" "A mozemo ti poslati i mailom scan,pa da dodas na originalno."  ???
Naravno ja se ne bih kockala sa tim stvarima,niti rizikovala da od razgovora u ambasadi pravim vasar i cenkanje...Sem toga,ako sam dobro upucena,ukoliko nekoga u Srbiji odbiju za USA vizu,naredna aplikacija je moguca tek za 6 meseci! :ban:
Da li je neko bio u slicnoj situaciji i ima li detalja oko dokumentacije koji su meni nepoznati,a iako nelogicni u funkciji-tipa-"Nece ti praviti problem"???Znam ja da se viza udara u pasos,te da je broj pasosa mozda najbitnija stavka,ali verujem da je zapravo svaka stavka bitna...
Sem toga-bez USA vize-ne mogu aplicirati za UK vizu,a stvari dodatno komplikuje situacija da za sve imam samo 2 nedelje...Jer u UK moram stici sa USA vizom vazecom za narednih 11 meseci,a to znaci da je moram uzeti 25-6 dana pred polazak,a UK 14 dana pre polaska...Dakle,sve i da nema price o pomenutih 6 meseci zabrane,prilicno je stresno,a i pucanje para zbog tudjeg propusta...Na 2500 eura ulaganja-100e baciti je mnogo!
I konacno-najjednostavnije je poslati mi hitno novo garantno pismo na kucnu adresu i cao,zdravo,dovidjenja,prijatno... Ne vidim zasto bi to bio problem...U normalnom svetu se to resava bez pogovora...
...Kazu ukus je karakter,a karakter sudbina...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Garantno pismo
« Reply #1 on: 03/October/2010 »
Neka ti pošalju novo garantno pismo emailom, ja sam sa takvim dobivao vize u US ambasadi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mona

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Garantno pismo
« Reply #2 on: 03/October/2010 »
Meni je ok i da mailom to proslede,a ako,Sefe,kazes da i scan prolazi-onda odlicno...To i jeste najverodostojnija kopija dokumenta...Samo me strah da se u ambasadi ne zahuktaju sa originalnim validnim dokumentom,mada bih ja prilozila i originalni pogresan, te pojasnila zasto ide i scan...E da,prvi put apliciram za USA vizu,pa bi me mozda cedili do detalja sa papirologijom...
...Kazu ukus je karakter,a karakter sudbina...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Garantno pismo
« Reply #3 on: 03/October/2010 »
Događa se. Puno je toga na vagi, ali ne možeš puno popraviti. Koliko ja znam, to ne mora biti originalno potpisan dokument, sa svježim žigom, nego može i kopija. Na njemu su ispisani kontakti tvoje firme, pa ako hoće, mogu zvati i provjeriti.
Ako još imaš i LOE uz garantno pismo, ne bi trebalo biti problema.

Ako priložiš točni i netočni dokument zajedno, mogla bi nagrabusiti, jer takvi su birokrati. Ne žele objašnjenja, nego po točkama sve kako se traži.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Garantno pismo
« Reply #4 on: 03/October/2010 »
Ja se nebi sa time igro. Jako su strogi u USA. Nek salju novo garantno pismo.

Offline Mona

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Garantno pismo
« Reply #5 on: 03/October/2010 »

Ako još imaš i LOE uz garantno pismo, ne bi trebalo biti problema.

Ako priložiš točni i netočni dokument zajedno, mogla bi nagrabusiti, jer takvi su birokrati. Ne žele objašnjenja, nego po točkama sve kako se traži.

Ooops...Ne znam sta je LOE...  no;;; Mozda i znam,ali ne znam da znam...  b00/
...Kazu ukus je karakter,a karakter sudbina...

Offline Mona

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Garantno pismo
« Reply #6 on: 03/October/2010 »
Ja se nebi sa time igro. Jako su strogi u USA. Nek salju novo garantno pismo.

Ma ni meni nije do igre,kad mi je sve vremenski stesnjeno!Vec u ponedeljak moram da bukiram termin oko 21.,22. 10.,jer je London u igri od 21.11.,zato i planiram da zapnem za originalni dokument,najpre agenta,a ako ne resim za par dana-direktno kompaniju,pa kud puklo da puklo...
...Kazu ukus je karakter,a karakter sudbina...

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Garantno pismo
« Reply #7 on: 03/October/2010 »
@ Mona

LOE - Letter of Employment :uzdravlje:
“Go ahead, make my day”

Offline Mona

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Garantno pismo
« Reply #8 on: 03/October/2010 »
@ Mona

LOE - Letter of Employment :uzdravlje:

Tnx! : ))) Ima letter! :) Valjda! :) Mada,moz' da bude,al ne mora znaci... :)
...Kazu ukus je karakter,a karakter sudbina...

peanutz

  • Guest
Re: Garantno pismo
« Reply #9 on: 03/October/2010 »
Meni su pogresili slovo u prezimenu na LOE, na name tagu, na avionskoj karti i nista, nikakav problem nisam imao... Sad, ne znam kako i sta sa datumom rodjenja ali mislim da ti nece biti problem...

Offline Baronessa

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Garantno pismo
« Reply #10 on: 03/October/2010 »
Deashava se ne da agent pogrshi vec sama kompanija jer oni shalju pisma. Jedini glavni i obavezna podatak koji ne bi smeo da bude pogreshan u LOE jeste broj pasosha. sve ostalo manje vishe. Jedan moj LOE je imao pogreshno pochetno slovo prezimena R umesto P, pa onda je stajalo da sam new crew ( vec 2 puta bila na brodu ), pa umesto zensko mushko. Ja i officir u ambasadi smo se slatko smejali na moj rachun i da bih trebala da idem da vidim da  nisam mozda stvarno mushko a smejali smo se i mom prezimenu. Sve u svemu samo da ti je broj pasosha na LOE pravilno nema brige razumeju oni u ambasadi, barem je to bio moj sluchaj. Sa srecom

Offline Mona

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Garantno pismo
« Reply #11 on: 03/October/2010 »
Eee,vidis i taj LOE nije LOE...Kao sto rekoh-moz' da bude,ali ne mora da znaci...Tako se ispostavilo danas!U pitanju je kopirani dokument bez ikakvog pecata i podataka tipa ime,prezime,broj pasosa vazeci za sve polaznike akademije...Obicno pozivno pismo koje se predaje u Londonu...  :nono: A da zavrzlama bude jos veca za garantno pismo za UK i nema kao podatak broj pasosa...
Ko ovde ne poludi-taj nije normalan...
...Kazu ukus je karakter,a karakter sudbina...

Offline Mona

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Garantno pismo
« Reply #12 on: 10/October/2010 »
Resena garantna pisma... ;)
US ima novi datum rodjenja...
UK ima i broj pasosa...
Poslata na mail i originali poslati za Beograd...
Za dodatna dokumenta cemo naknadno ako treba...
Hvala svima za dodatne informacije!  :uzdravlje:
...Kazu ukus je karakter,a karakter sudbina...